Covid-19 Cepiva

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.927
-829
113
Med udeleženci nedavnih maturantskih izletov v Španiji so do četrtka skupaj potrdili že 198 okužb s koronavirusom.
Med dolenjskimi dijaki je okužb 134, poleg tega so potrdili še vsaj 74 sekundarnih okužb,
povezanih z udeleženci izleta, so sporočili z NIJZ. Med udeleženci izleta iz Gorenjske so potrdili 64 okužb in najmanj sedem sekundarnih.

Iz Španije se je 3. julija vrnila skupina 334 dijakov, pretežno iz Dolenjske, ki so bili od 27. junija na maturantskem izletu v letovišču Lloret de Mar.
Kmalu po vrnitvi so med njimi potrdili prve primere okužb z novim koronavirusom, do četrtka skupaj 134. Od njih se je dodatno okužilo najmanj 74 ljudi.

Epidemiološka služba Nacionalnega inštituta za javno zdravje je prepoznala 443 visoko tveganih stikov znotraj tega izbruha, zanje so predlagali karanteno na domu.
In koliko od teh zaseda postelje v bolnišnici?
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.287
3.426
113
Sem napisal, da imam očitno pokvarjen gugl.
Ker si z vami šibicami nimam kej pomagat, berem še naprej nekredibilne linke in se streljam v kolena. Tudi šolat se moram naprej sam. :valjamse:

Slučajno sem pa naletel na tale komentar:

"Zgodila pa se je ena zanimivost, saj so tako mediji, kot politiki, in tudi javnost zamešali pojma imunost in cepljenost. Pri imunosti ljudje postanejo imuni na virus, ga ne dobijo oz. se v telesu ne razmnožuje in virus v telesu umre. Pri cepljenju, kot ga imamo danes, organizem ni imun na virus, prav tako zboliš, le da blaži simptome, kot ga imunski sistem že sam pri mlajših ljudeh. Torej se cepljeni prav tako okužijo, prav tako imajo lahko tudi simptome in težji potek bolezni, prav tako prenašajo virus, le da je verjetnost za težji potek na ravni povprečne osebe nekje do 35. leta (statistični podatki).

Zdaj pa zanimivost, ki izhaja iz uradnih podatkov: verjetnost za smrt ali težji potek z večletnimi posledicami pri mlajših od 20. leta je pri virusu 6 primerov na milijon prmerov; verjetnost za težji potek, smrt ali dolgotrajne posledice pri cepivu v isti starostni skupini pa je 100 primerov na milijon. Torej se mlajš izpostavijo veliko višji nevarnosti, obenem pa dobijo potuho za nespoštovanje ukrepov, saj se javnost zavaja s teorijo o imunosti. Ko ljduje zbolijo in prebolijo, pa postanejo takorekoč imuni in prispevajo k čredni imunosti, s cepljenjem pa k temu nihče nič ne prispeva, le zaščiti sam sebe pred težjim potekom bolezni, v kolikor ga to skrbi oz. ima slab imunski sistem in to potrebuje.


Zakaj se torej cepljeni bojite necepljenih, če ste zaščiteni pred težjim potekom in vam ne predstavljajo nevarnosti, saj ste v enaki meri prenašalci virusa, kot oni. Le da se bodo necepljeni v večji meri zavedali okužbe (znaki prehlada) in se bolj pazili, med tem ko boste vi veliko hitreje prenašali virus okoli, saj se ne boste zavedali, da ste kužni. Prav enako oz. še hitreje boste okužili svoje necepljene in cepljene stare starše. Odgovor je torej le v cepljenju ranljivih skupin in prebolevanju ostalih ljudi, saj se le s prebolelostjo ustvari začasna imunost, s cepljenjem pa le blaži simptome. NEHAJTE MEŠATI IMUNOST IN CEPLJENJE! In nehajte posiljevati mlajše, saj ravno s prebolelostjo, ne cepljenjem pomagajo vsem nam. S cepljenjem pa se izpostavijo neprimerljivo večji nevarnosti, kot pa z okužbo.


Preden kdo reče, da sem se to naučil od FB zdravnikov, bom takoj rekel, da sem se to naučil od normalnih zdravnikov in na FAQ na spletnem mestu WHO. Prav tako svetujejo veliko mero prevdnosti pri druženju s starejšimi, tudi če ste in vi in oni cepljeni, saj jih lahko prav tako okužite. Naj se že neha demonizirati mlade in se ukvarjajte z ranljivimi skupinami, saj tudi WHO pravi, da se naj mlade cepi le takrat, ko bo stopnja precepljenosti ranljivih skupin zelo visoka, saj nevarnost za zdravstveni sistem predstavljajo težji poteki, ne pa sam virus."
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash in jendomen

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.922
3.447
113
40
Lj
Viruses are considered by some biologists to be a life form, because they carry genetic material, reproduce, and evolve through natural selection, although they lack the key characteristics, such as cell structure, that are generally considered necessary criteria for defining life. Because they possess some but not all such qualities, viruses have been described as "organisms at the edge of life",[10] and as self-replicators.[11]

Vir:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.060
4.065
113
Virus ne umre, ker ni živo bitje
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.036
5.339
113
O zaj so se pa youtube doktorji oglasli.
Virus nima celičnih organelov, virus se ni sposoben sam razmnoževat, virus ni sposoben sam preživet. Za svoje razmnoževanje rabi živo celico drugega organizma. V virusu ne poteka proces celičnega dihanja. Dalje ni mislim več naštevat.
Virus ni živo bitje. Pa lahko guglate kolko hočete da pridete do tistih treh linkov, ki trdijo drugače.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in mosseero

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.287
3.426
113
Ko mehanik razlaga biologijo... :aplauz:
Saj ni čudno, da je bilo šolanje na daljavo uspešno, ker so domači učitelji imeli vedno prav. :valjamse:
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

luka51

Guru
16. avg 2007
14.036
5.339
113
Ko mehanik razlaga biologijo... :aplauz:
Saj ni čudno, da je bilo šolanje na daljavo uspešno, ker so domači učitelji imeli vedno prav. :valjamse:
Ko bos mel dipl iz bio boma dalje. :*
Pokazi mi eno sistematiko kjer imajo virusi svojo vejo. Smo na 5 kraljestvih se vedno.
Zaenkrat med prokariote spadajo samo bakterije in arheje. To so pa najnižje razviti živi organizmi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Gonzo

Guru
1. sep 2007
9.040
9.134
113
EU
Sem napisal, da imam očitno pokvarjen gugl.
Ker si z vami šibicami nimam kej pomagat, berem še naprej nekredibilne linke in se streljam v kolena. Tudi šolat se moram naprej sam. :valjamse:

Slučajno sem pa naletel na tale komentar:

"Zgodila pa se je ena zanimivost, saj so tako mediji, kot politiki, in tudi javnost zamešali pojma imunost in cepljenost. Pri imunosti ljudje postanejo imuni na virus, ga ne dobijo oz. se v telesu ne razmnožuje in virus v telesu umre. Pri cepljenju, kot ga imamo danes, organizem ni imun na virus, prav tako zboliš, le da blaži simptome, kot ga imunski sistem že sam pri mlajših ljudeh. Torej se cepljeni prav tako okužijo, prav tako imajo lahko tudi simptome in težji potek bolezni, prav tako prenašajo virus, le da je verjetnost za težji potek na ravni povprečne osebe nekje do 35. leta (statistični podatki).

Zdaj pa zanimivost, ki izhaja iz uradnih podatkov: verjetnost za smrt ali težji potek z večletnimi posledicami pri mlajših od 20. leta je pri virusu 6 primerov na milijon prmerov; verjetnost za težji potek, smrt ali dolgotrajne posledice pri cepivu v isti starostni skupini pa je 100 primerov na milijon. Torej se mlajš izpostavijo veliko višji nevarnosti, obenem pa dobijo potuho za nespoštovanje ukrepov, saj se javnost zavaja s teorijo o imunosti. Ko ljduje zbolijo in prebolijo, pa postanejo takorekoč imuni in prispevajo k čredni imunosti, s cepljenjem pa k temu nihče nič ne prispeva, le zaščiti sam sebe pred težjim potekom bolezni, v kolikor ga to skrbi oz. ima slab imunski sistem in to potrebuje.


Zakaj se torej cepljeni bojite necepljenih, če ste zaščiteni pred težjim potekom in vam ne predstavljajo nevarnosti, saj ste v enaki meri prenašalci virusa, kot oni. Le da se bodo necepljeni v večji meri zavedali okužbe (znaki prehlada) in se bolj pazili, med tem ko boste vi veliko hitreje prenašali virus okoli, saj se ne boste zavedali, da ste kužni. Prav enako oz. še hitreje boste okužili svoje necepljene in cepljene stare starše. Odgovor je torej le v cepljenju ranljivih skupin in prebolevanju ostalih ljudi, saj se le s prebolelostjo ustvari začasna imunost, s cepljenjem pa le blaži simptome. NEHAJTE MEŠATI IMUNOST IN CEPLJENJE! In nehajte posiljevati mlajše, saj ravno s prebolelostjo, ne cepljenjem pomagajo vsem nam. S cepljenjem pa se izpostavijo neprimerljivo večji nevarnosti, kot pa z okužbo.


Preden kdo reče, da sem se to naučil od FB zdravnikov, bom takoj rekel, da sem se to naučil od normalnih zdravnikov in na FAQ na spletnem mestu WHO. Prav tako svetujejo veliko mero prevdnosti pri druženju s starejšimi, tudi če ste in vi in oni cepljeni, saj jih lahko prav tako okužite. Naj se že neha demonizirati mlade in se ukvarjajte z ranljivimi skupinami, saj tudi WHO pravi, da se naj mlade cepi le takrat, ko bo stopnja precepljenosti ranljivih skupin zelo visoka, saj nevarnost za zdravstveni sistem predstavljajo težji poteki, ne pa sam virus."
Sedaj ti bo nekdo vskočil z odgovorom da" cepljeni vendar prenašajo desetkrat manj "kot necepljeni.
 
  • Haha
Reactions: Ytbnd

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.927
-829
113
Ali bi pustili da vas ali vaše starše, rihta necepljen zdravnik ali osebje v DSO - ali kjekoli!
Pa bi pustili, da vas ali vaše starše, rihta cepljen zdravnik, ki je okužen in netestiran, ali osebje v DSO - ali kjekoli!
Tudi cepleni se lahko okužijo, prenašajo virus, testirat se jim pa ni treba.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.036
5.339
113
A to si doma vprašal, pa pol napisal?
Veš tisto: si ti kaj sem pa jaz, ko otroci, ki nimajo pojma pametujejo ko jim nekdo pokaze svoje mesto. Tak boš pač ti bluzo dalje. Če bi mel kaj pojma bi mi dal kontra argument, tak ga pa nimaš kar dobro veš, čeprav si zaj eno uro guglal, da bi me zatolko.
Glede na to, da mam v nazivu izobrazbe dipl bio se mi zdi, da pa nekaj le vem o teh stvareh.
Ajde bejži guglat dalje.