Covid-19 Cepiva

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.412
3.525
113
Ne poznam odgovora v številkah, ti pa lahko logika pove, da če se v cepljenih ljudeh zaradi cepiva nabere veliko manjša količina virusa se bo le-ta tudi veliko slabše/težje širil in okužil druge ljudi. Za okužbo je namreč potrebna določena količina virusa in če je ta premajhna do okužbe ne pride, če je pa prevelika ali dovolj velika v večkratnih prejemih pa lahko to zelo hitro ubije tudi povsem zdravega človeka kljub temu, da gre "zgolj za prehlad".
Ne zlagaj megle v kocke. Če je zadeva ultra nalezljiva, kot pravijo, je čisto vseeno ali je manj ali pa več oddanega virusa.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
13.031
3.921
113
In kaj potem.
P butec in ostali se bodo skrivali pred nami ,ki bomo lahko kušnili kakšno prijateljico na ulici oni pa se bodo komolčkali...
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
9.229
9.412
113
EU
Meni je predvsem zanimivo, da cepljeni ne poznajo več ali manj nikogar v ožji, širši družini, znancev, daljnih znancev, kolegov, sodelavcev, kolegov sodelavcev, ki bi imeli težave po cepljenju, kaj šele smrtne primere.

Antivaxerji pa imate kar vsi po vrsti na zalogi ljudi, ki so imeli ogromne težave ali so umrli.

Res zanimivo naključje (bullshit).
Seveda ne poznajo. Janševiki v družbi tudi ne upajo na glas povedati da so SDS-jevcI. Mi takšnemu rečemo "tihi janševik".
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.500
4.619
113
Meni je sicer tole sedaj kar kul, ker je cepljenje lepo razdelilo ljudi po predalčkih. Najbolj glasni antivaxerji so vsi po vrsti največji idioti neke skupne družbe. Se tudi takoj pofočkajo, kot glasni vegani, da se jim lahko ogneš in ne poslušaš najnovejših youtube študij teorij zarot. Imajo tudi daleč največ težav z vsakodnevnim življenjem, ker se jim svet ne prilagaja dovolj.

Tisti normalni se lahko med sabo brez težav menijo, medtem ko Andye, Pbutce in podobno odvečno navlako puščajo na robu.

Da vidim, če me bo pogumni moderator še enkrat bannal, medtem ko sralce pušča pri miru, ker so njegova vrsta.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
7.008
3.522
113
41
Lj
Če bodo testi plačljivi potem to avtomatsko pomeni da bodo tudi številke testov/okuženih precej nižje, sicer umetno ampak vseeno. To bodo lahko prodajali kot zgodbo o uspehu cepiv.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.412
3.525
113
To enostavno ne drži in je to - da ne drži - tudi že dokazano. Količina prejeta virusa je zelo pomembna za samo okužbo in možnost za komplikacije pri prebolevanju.

Ja sevede. Zakaj so bile potem tako majhne količine famoznih aerosolov problem. A maš kakšen link na tvoje trditve ali je to od brata prjatu rekel.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.399
15.371
113
Ja sevede. Zakaj so bile potem tako majhne količine famoznih aerosolov problem. A maš kakšen link na tvoje trditve ali je to od brata prjatu rekel.
Ja sevede ja. Zelo majhne količine famoznih aerosolov so bile problem v glavah tistih, ki so nam odrejali ukrepe in z njimi premnogokrat ali pretiravali ali pa popolnoma brcali v temo. Linke in obrazložitve o pomembnosti količine virusa že imaš v tej temi poleg tega ti pa lahko tudi google pomaga, enako kot bi prej pomagal proti butastim izjavam pbutca ampak mu je lažje srati nekaj v tri dni kot pa da bi malo pogooglal in sem posledično jaz nalepil link do raziskave. Vse se da, če se hoče a glavni problem zdaj je pa to, da se noče.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.399
15.371
113
Tipično. Ne vidiš česar nočeš in potem zahtevaš ponavljanje navajanja tega v nedolged (česar spet "ne bi videl").

Da se sploh ne dotakneva tega, da je tvoja anticepilska stran uletela s trditvijo (tokrat s strani zaseke), da tako cepljeni kot necepljeni enako širijo virus. V bistvu bi moral jaz prosit za link s študijo, ki to dokazuje ampak ne bom, ker vem, da ne obstaja saj to enostavno ne drži.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.399
15.371
113
Ti si kar razlagaj, imaš vso pravico do tega. Ko se bo pa v prihodnosti ponovno nalepilo kaj takšnega, ki bo demantiralo tvoje mnenje (kot že res velikokrat do sedaj) pa si tako razlagaj tudi tisto.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.412
3.525
113
Odlično, cepiva delujejo.
V Grčijo in na otoke ne moreš brez green passporta, turistični delavci so vsi precepljeni, imajo varno okolje za dopustovanje, ampak se bojo spet zapirali zaradi virusa. Ker si moram linke iskat sam zakaj je tako in ker mi moj gugl ne najde pravih informacij zakaj je tako, tavam v temi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen