Covid-19 Cepiva

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.840
14.664
113
Pa menda ja ne? V Gibraltarju, kjer je precepljenost 99+%, je več okuženih že cepljenih kot pa necepljenih? Ja kdo bi si mislil.

Fak ker talent :valjamse: :norec:

Edit no.1 - ja, tudi cepljeni se lahko okužijo, to je znano že dolgo
Edit no2. - okuženi cepljeni manj širijo virus kot okuženi necepljeni
Edit no.3 - okuženi cepljeni v veliki večini primerov ne bodo imeli komplikacij in posledično ne bodo obremenjevali zdravstvenega sistema, da so pa manj rizični za neokužene kot okuženi necepljeni pa tudi vemo
Edit no.4 - ni se ti google pokvaril samo ti ne dojemaš kaj pravzaprav gledaš
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.840
14.664
113
Glede na to, da ni nihče priložil nobenega linka si bo on pač zamislil, da so te trditve iz lufta potegnjene pa bo problem (ne)razumevanja rešen :cheer:
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.969
3.088
113
V Giblartarju je precepljenost 99+ starejše populacije. Torej moraš ne cepljene že z lupo iskati. Razmerje 1:1 pri okužbah pomeni skoraj 1:100 pri verjetnosti okužbe glede na procent precepljenosti.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.060
4.065
113
Jaka organizacia ,ki ti prodaja Bullshit po zelo ugodnih cenah !!!!!!



Daj kupi nam kakšno knjigico in prilepi na Forum , da vidim kakšno znanje premorejo.
Gre za studijo v povezavi v novici.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.928
-829
113
Khmm, če imajo v Gibraltarju pri 34.000 prebivalcih 186 okuženih, je enako, kot bi imela slovenija pri 2 milj prebivalcih 11.000 okuženih. Jih pa imamo 750, kar je 15x manj, pa smo za razliko od gobraltarja slabo precepljeni.
Kako to?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash in jendomen

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.060
4.065
113
Odlično, cepiva delujejo.
V Grčijo in na otoke ne moreš brez green passporta, turistični delavci so vsi precepljeni, imajo varno okolje za dopustovanje, ampak se bojo spet zapirali zaradi virusa. Ker si moram linke iskat sam zakaj je tako in ker mi moj gugl ne najde pravih informacij zakaj je tako, tavam v temi.
Cepljenje in odpustki za cepljene, zgodba o uspehu :valjamse:
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.060
4.065
113

Ob tem je predstavil novosti, ki bodo veljale za cepljene. "Karantene ob prehodu meja ali karantene po visokotveganem stiku znotraj države so za cepljene stvar preteklosti," je dejal Fafangel
Oh, the irony.

Kaksno skodo so s tem naredili.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.840
14.664
113
Kar vleč' se zdaj ven po temu svojemu strelu v koleno ja a v bistvu ti pol k**** ni jasno od takrat dalje, ko si razlagal, da pričakuješ korektno obravnavo v bolnici ne glede na morebitno prezasedenost v obliki manjka osebja in postelj že samo zaradi tega, ker plačuješ prispevke. Če ne še od dlje nazaj :aplauz: :valjamse:
 
  • Všeč mi je
Reactions: zino

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.460
4.569
113
Kako vas je lepo spremljat, kako potuhnjeno s prsti na tipkovnici spremljate Alter. Potem se pa na provokacijo vžgete kot šibica, celotna vax skupina. :valjamse:
Grem po kokice.:aplauz::valjamse:
Lej, če bi bil ti dedec in enostavno rekel, da si zafrknil, ker nisi gledal pravih cifer, bi si rekel, da mogoče še nisi zgubljen primer. Sedaj, ko bi se rad izvlekel s kao sarkazmom, ki ga ne znaš, je pa res patetično.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.383
5.675
113
Izraelski premijer: Cjepiva neće biti dovoljna

IZRAELSKI premijer Naftali Bennett danas je na sastanku o epidemiološkoj situaciji u toj zemlji rekao da je zaštita koju pružaju cjepiva od delta varijante "slabija nego što smo se nadali", javlja Times of Israel.

"Svatko tko se nadao da će cjepiva sama po sebi riješiti problem - neće", rekao je Bennett na sastanku s članovima vlade, vijeća za nacionalnu sigurnost, policije i vojske.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.294
3.429
113
Lej, če bi bil ti dedec in enostavno rekel, da si zafrknil, ker nisi gledal pravih cifer, bi si rekel, da mogoče še nisi zgubljen primer. Sedaj, ko bi se rad izvlekel s kao sarkazmom, ki ga ne znaš, je pa res patetično.
Sem dedec. nisem gledal pravih cifer. Dej mi pomagej.
Očitno z janezom ne bo nič, kot ponavadi, vedno polna usta, ali mu pa android ne dela.
Je kdo drug, ki bi mi pomagal, da se ne ustrelim še v drugo koleno?
 

Regnum

Pripravnik
24. jun 2021
81
25
8
Med udeleženci nedavnih maturantskih izletov v Španiji so do četrtka skupaj potrdili že 198 okužb s koronavirusom.
Med dolenjskimi dijaki je okužb 134, poleg tega so potrdili še vsaj 74 sekundarnih okužb,
povezanih z udeleženci izleta, so sporočili z NIJZ. Med udeleženci izleta iz Gorenjske so potrdili 64 okužb in najmanj sedem sekundarnih.

Iz Španije se je 3. julija vrnila skupina 334 dijakov, pretežno iz Dolenjske, ki so bili od 27. junija na maturantskem izletu v letovišču Lloret de Mar.
Kmalu po vrnitvi so med njimi potrdili prve primere okužb z novim koronavirusom, do četrtka skupaj 134. Od njih se je dodatno okužilo najmanj 74 ljudi.

Epidemiološka služba Nacionalnega inštituta za javno zdravje je prepoznala 443 visoko tveganih stikov znotraj tega izbruha, zanje so predlagali karanteno na domu.