Covid-19 Cepiva

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Vse skupaj bolano do konca. Nam pridigajo ze pol leta o cepivih na sihtu. Tale teden smo bili pa poklicani na razgovor k direktorju tisti, ki se se nismo cepili. No izgledalo je bolj zaslisevanje, ker vem kako izgleda, in na koncu groznje, da se bomo slej kot prej, tako ali drugace sicer letimo iz firme. Nisem bil nikoli proti cepljenju ampak ob taki bolani propagandi in siljenju za cepljenje sem fajn premislil in sem proti. Vse skupaj spominja na oznacevanje židov v nemciji pred drugo vojno.

Kaksna borba da se nas pocepi?! Je pa drugace dva iz familije kap po cepljenju ampak to bi jih baje itak tako ali drugace pravijo. Ena je rozica v domu starejsih. 60 let.
 
  • Wow
Reactions: Cash

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.845
14.667
113
Cepljenje pomeni samo lazje prebolevanje bolezni, raznasate pa viruse glihtko. Kdaj si boste ro vtepli v glave.
To glede raznašanja je sicer res ampak možnosti za širjenje virusa pri cepljeni osebi je pa veliko manjša kot pri necepljeni osebi. Kdaj si boste to vtepli v glave?
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.461
4.569
113
Meni je predvsem zanimivo, da cepljeni ne poznajo več ali manj nikogar v ožji, širši družini, znancev, daljnih znancev, kolegov, sodelavcev, kolegov sodelavcev, ki bi imeli težave po cepljenju, kaj šele smrtne primere.

Antivaxerji pa imate kar vsi po vrsti na zalogi ljudi, ki so imeli ogromne težave ali so umrli.

Res zanimivo naključje (bullshit).
 
  • Všeč mi je
Reactions: Valhalla

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.601
3.626
113
No jaz imam v bližnji družini ljudi ki jih je Covid pospravil .

Ampak bitno ni to kaj sem sam doživel in kaj lahko vidiš ,če se sprehodiš čez kakšen britof v Sloveniji !!!

Aja upps tisti so vsi tam zaradi cepljenja ,tak so rekli na You Tube neodvisni zdravniki iz Amerike in oni to že vedo , imamo pa Andyja in Pbuteca da nam to napišeta in linkata.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.118
3.594
113
Marlbor
Meni je predvsem zanimivo, da cepljeni ne poznajo več ali manj nikogar v ožji, širši družini, znancev, daljnih znancev, kolegov, sodelavcev, kolegov sodelavcev, ki bi imeli težave po cepljenju, kaj šele smrtne primere.

Antivaxerji pa imate kar vsi po vrsti na zalogi ljudi, ki so imeli ogromne težave ali so umrli.

Res zanimivo naključje (bullshit).
A ni normalno, da je antivaxer lahko nekdo, ki ve za ljudi z ogromnimi težavami po cepljenju?
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1 in jendomen

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.118
3.594
113
Marlbor
Deluje deluje , samo bi morali nositi zaradi vas idiotov.

No jaz sem takoj za to ,da se vas več ne ščiti...
Ne razumem, zakaj cepljeni mora nositi masko, da ščiti necepljenega? Iz solidarnosti, če jo jaz moram jo pa nosiš še ti, ali kako?
Tako kot bi se jaz moral cepiti iz solidarnosti do tebe ... če si se ti cepil s sranjem, bi se iz solidarnosti moral še jaz. Da če ti crkneš po cepivu, da bi iz solidarnosti morali še drugi. :bonk:
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.601
3.626
113
Ne razumem, zakaj cepljeni mora nositi masko, da ščiti necepljenega? Iz solidarnosti, če jo jaz moram jo pa nosiš še ti, ali kako?
Tako kot bi se jaz moral cepiti iz solidarnosti do tebe ... če si se ti cepil s sranjem, bi se iz solidarnosti moral še jaz. Da če ti crkneš po cepivu, da bi iz solidarnosti morali še drugi. :bonk:
Tebi ni več pomoči!!!

Upam da Janša uvede Kurzov režim , kjer sploh v gostilno ne moreš če nimaš PCT niti na vrt in kje je še ostalo,
In gostilničar preveri ne pa ko pri nas ko ti bosanac reče v lokalu ,pa u gostinstvu ne trebaš maske da ideš u lokal bre
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.118
3.594
113
Marlbor
Tebi ni več pomoči!!!

Upam da Janša uvede Kurzov režim , kjer sploh v gostilno ne moreš če nimaš PCT niti na vrt in kje je še ostalo,
In gostilničar preveri ne pa ko pri nas ko ti bosanac reče v lokalu ,pa u gostinstvu ne trebaš maske da ideš u lokal bre
itak ti je pri nas tako v gostinstvu in tudi drugod, če se pa 3/4 folka posere na covid, cepiva, ukrepe in nacistične pristope Janše in EU.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.845
14.667
113
Koliko pa je to veliko manjša v številkah?
Ne poznam odgovora v številkah, ti pa lahko logika pove, da če se v cepljenih ljudeh zaradi cepiva nabere veliko manjša količina virusa se bo le-ta tudi veliko slabše/težje širil in okužil druge ljudi. Za okužbo je namreč potrebna določena količina virusa in če je ta premajhna do okužbe ne pride, če je pa prevelika ali dovolj velika v večkratnih prejemih pa lahko to zelo hitro ubije tudi povsem zdravega človeka kljub temu, da gre "zgolj za prehlad".
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.118
3.594
113
Marlbor
Ne poznam odgovora v številkah, ti pa lahko logika pove, da če se v cepljenih ljudeh zaradi cepiva nabere veliko manjša količina virusa se bo le-ta tudi veliko slabše/težje širil in okužil druge ljudi. Za okužbo je namreč potrebna določena količina virusa in če je ta premajhna do okužbe ne pride, če je pa prevelika ali dovolj velika v večkratnih prejemih pa lahko to zelo hitro ubije tudi povsem zdravega človeka kljub temu, da gre "zgolj za prehlad".
Lahko bi vsaj vir navedel, ki omenja neke konkretne cifre, da si zna človek predstavljat, kaj je pri covid veliko. :bonk:
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.845
14.667
113
Brezveze in škoda časa saj za ljudi tvoje sorte to nikakor ne bi bilo dovolj kot ni bilo dovolj še vse navedeno do sedaj.
 
  • Haha
Reactions: jonny77

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.601
3.626
113
Ok

Recimo ta teden sem kihal in teklo mi je iz nosa ,imel vročino cca 37,4 po večerih 2 noči mokra pidžama , šel na HAT je bil negativen , simptomi za delto po učbeniku.
Foter cepljen ni nič fasal pa je 75 star. Sestra cepljena prav tako OK , kolega ko vedno pride na Pijačo in čik se cel teden ni prikazal (pač neodločeni anticepilec :evil:) ampak OK meni je vseeno kako se bo on odločil.

Sedaj pa ne vem kaj sem fasal je bila Delta ali obstaja navadni prehlad.

No jaz sem že čisto vredi in grem v Ponedeljek trosit virus v Nemčijo
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.845
14.667
113
Itak, ker pametuje se lahko ofcam. Pri ostalih pa boljšr tiho biti, preden se zblamiraš do konca.
Heh, kako nepresenetljivo, seveda boš sral dalje.

Evo, izvoli povzetek s številkami ter samo raziskavo (ena najnovejših) ampak sploh ne dvomim, da to ne bo utišalo ne tebe ne podobnih butcev:

The fully or partially vaccinated participants had a 40% lower viral load than the unvaccinated participants, as well as a 66% lower risk of having detectable virus for more than one week. They also had a 58% lower risk of fever symptoms.
Raziskava: vir
 
Nazadnje urejeno:
  • Haha
Reactions: jonny77