Covid-19 Cepiva

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.978
9.172
113
To, seveda, ne drži.

4 znance, ki so lanskega novembra preboleli, so pocepili 2x s Pfizerjem. Za drugo dozo so jih neumorno klicali vsak teden in jim po telefonu govorili, da jim brez druge doze potrdila ne veljajo.
Tako da imajo zdaj PCR pozitiven test iz novembra in cepilni kartonček z dvema dozama.
Glej, ti maaš izkušnje z znanci od znancev, jest ti pa govorim svoje.
 

Killerius

Pripravnik
11. jul 2010
149
14
18
En komentar iz MMC-ja:

"Izrael je primer zelo cepljene države in tu so prvi rezultati.
Ministrstvo za zdravje potrjuje, da so prebolevniki bistveno bolj zaščiteni, kot cepljeni.
Med novimi okužbami v maju je 40% dvakrat cepljenih, medtem ko je manj kot 1% prebolevnikov ponovno okuženih (skupno do zdaj 72 od 835.792 prebolevnikov). Vir: Israel National News.

Kdor ob takih rezultatih zagovarja potrebo po obveznemu cepljenju, uvajanju segregacije in cepilnih pasošev in nasploh zmanjševanju osebnih pravic in svoboščin je... (cenzurirano) "

Sej vem, vir najbrž ni kredibilen. :valjamse:

Mešanje jabolk in hrušk.

Članek postavi tezo, da če si že zbolel imaš manjšo verjetnost, da boš zbolel še enkrat, kot če nisi zbolel in si bil cepljen.
Verjetno je bolje, da fašeš covid samo 1x kot 2x ali pač...

Če kaj, kaže članek na visoko učinkovitost cepiva, če jih je zbolelo samo 3000 od 5,2M cepljenih.... (5.7%).
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.978
9.172
113
Mešanje jabolk in hrušk.

Članek postavi tezo, da če si že zbolel imaš manjšo verjetnost, da boš zbolel še enkrat, kot če nisi zbolel in si bil cepljen.
Verjetno je bolje, da fašeš covid samo 1x kot 2x ali pač...

Če kaj, kaže članek na visoko učinkovitost cepiva, če jih je zbolelo samo 3000 od 5,2M cepljenih.... (5.7%).
Ma andy meša jabolka s hruškami, včasih pa še hot dog z majonezo in zenfom doda zdraven, če mu paše, in potegne zaključek, da so hruške seveda slane, pa mal pečejo.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Jaz pa mislim, da je to cepljenje po prebolelosti čista loterija:
- jaz prebolel in dobil po 5 mesecih J&J;
- žena prebolela + v marcu lažno pozitivna na HAGT - maja po teženju (so rekli, da je še prekmalu po "pozitivnem" testu) dobila Moderno in so jo vprašali če želi drugo dozo in jo kar naročili čez 3 tedne;
- hčera prebolela v marcu in v junija cepljena z Pfeizerjem - so ji rekli da druge doze ne rabi - kasneje se je prijavila na drugo dozo in jo dobila
- zet isto prebolel kot hči, prvič cepljen isti dan na istem mestu in takoj dobil rok za drugo dozo - Pfeizer
- sin in snaha prebolela decembra kot jaz in žena, nista dobila roka in šla v vrsto v Celje - Moderna 1 doza; kasneja šla na 2. dozo v MB na "prostovoljno" cepljenje, po telefonu ko sta se hotela naročit, so jima rekli naj gresta tja kjer sta se 1. cepila.

Na kratko: jebe lud zbunjenog.
 
  • Všeč mi je
Reactions: kalbo

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.062
4.065
113
Glej, ti maaš izkušnje z znanci od znancev, jest ti pa govorim svoje.
Nč znanci od znancev. Znanci, ki jih osebno poznam in so šli 2-3 tedne nazaj na drugo dozo. Vsak teden so jih klicali in vabili na drugo dozo. Nekateri od njih si šli še na drugo dozo, drugi ne.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.978
9.172
113
Jaz pa mislim, da je to cepljenje po prebolelosti čista loterija:
- jaz prebolel in dobil po 5 mesecih J&J;
- žena prebolela + v marcu lažno pozitivna na HAGT - maja po teženju (so rekli, da je še prekmalu po "pozitivnem" testu) dobila Moderno in so jo vprašali če želi drugo dozo in jo kar naročili čez 3 tedne;
- hčera prebolela v marcu in v junija cepljena z Pfeizerjem - so ji rekli da druge doze ne rabi - kasneje se je prijavila na drugo dozo in jo dobila
- zet isto prebolel kot hči, prvič cepljen isti dan na istem mestu in takoj dobil rok za drugo dozo - Pfeizer
- sin in snaha prebolela decembra kot jaz in žena, nista dobila roka in šla v vrsto v Celje - Moderna 1 doza; kasneja šla na 2. dozo v MB na "prostovoljno" cepljenje, po telefonu ko sta se hotela naročit, so jima rekli naj gresta tja kjer sta se 1. cepila.

Na kratko: jebe lud zbunjenog.
Tko ja, ne pa da silijo z drugo dozo. Evidence majo tok dobre, k bi v kameni dobi slikce na steno risal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888 in McGiver

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.928
-828
113
Danes dopoldan se sicer nisem peljal mimo kasarne, da bi kaj videl, sem pa šel v eurospin, (ki je v bližini), in nisem našel prostega mesta za parkirat. Sem počakal ene 5 min, da se je nekdo speljal. Ponavadi je vsaj polovica parkirnih mest fraj. Sem se čudil, od kje tolk folka, bližnji lokal je bil sicer nabito poln, ampak vseeno.
Tako da zna bit, da so parkirišče zapolnili tisti, ki so se šli cepit.
kolegica v Mariboru včeraj čakala 1 uro
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.122
3.599
113
Marlbor
Na Madžarskem začetek cepljenja s tretjim odmerkom 1. avgusta

Saj vemo, zakaj že 3.odmerek. Imajo viške cepiva, folk se noće cepiti, pa jih delijo okoli, ampak sedaj jih niti Janez noče več. Sedaj bodo pa že prepričane posiljevali s 3. dozo, samo da se cepivo porabi. :bonk:
Kot sem že predlagal, isto bi bilo treba pri nas narediti, da se ne bo vstran metalo ...
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.294
3.429
113
Orban spet v vsem svojem sijaju.
Obveznost za dohtarje še ni potrjena, je samo napoved. (Zakaj mediji ne pišejo o odzivu francozev na temo obveznega ceplenja?)
Zgleda, da imajo Madžari občutno preveč cepiva, donacije zgleda tudi ne palijo več, treba pa je ponucat in potem kar samovoljno tretji odmerek. Čakam trenutek, ko bojo še psi in mačke na sporedu za ceplenje.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.122
3.599
113
Marlbor
Orban spet v vsem svojem sijaju.
Obveznost za dohtarje še ni potrjena, je samo napoved. (Zakaj mediji ne pišejo o odzivu francozev na temo obveznega ceplenja?)
Zgleda, da imajo Madžari občutno preveč cepiva, donacije zgleda tudi ne palijo več, treba pa je ponucat in potem kar samovoljno tretji odmerek. Čakam trenutek, ko bojo še psi in mačke na sporedu za ceplenje.
Lahko bi anticepilci naredili tekmovanje, komu se bo uspelo izogniti največ dozam, preden dokončno podležeš pritiskom in nastaviš roko. :valjamse:
Jaz menim, da bom tam do ene sedme doze vstrajal. pol pa se mi ne bo več dalo.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.294
3.429
113

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Lenoba. Prvi zadetek gugla:

Ocitno nisem iskal s pravim terminom :p
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.062
4.065
113

Unvaccinated people in the UK
17,5881 new daily symptomatic cases of COVID on average (based on PCR test data)
Last week it was 22,638 (down 22%) Suggesting that the wave in the unvaccinated population has now peaked in the UK

Vaccinated people in the UK
15,537 new daily symptomatic cases in partly or fully vaccinated
Last week it was 11,084 (up 40%)

With cases in the vaccinated group continuing to rise, the number of new cases in the vaccinated population is set to overtake the unvaccinated in the coming days

Simptomi v obeh skupinah so samo prehladni.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.294
3.429
113