Covid-19 Cepiva

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.123
3.599
113
Marlbor

Cepljenje se je skoraj povsem ustavilo
Jaz ne vidim druge rešitve da se porabijo odmerki, kot da začnejo s propagandno akcijo pri tistih, ki so jih že enkrat prepričali. Torej brez veze v nedogled siliti tiste, ki so odločeni da se nikakor ne bodo cepili, ampak raje prepričati tiste, ki so se že cepili, da si gredo še po eno ali pa dve porciji.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.982
3.100
113
Bolje podarit odmerke v tujino kjer ji nimajo, čez 2 meseca ko se bo spet jamralo kako vlada ne zagotavlja cepiva pa se pove da so imeli dovolj časa.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.123
3.599
113
Marlbor
Bolje podarit odmerke v tujino kjer ji nimajo, čez 2 meseca ko se bo spet jamralo kako vlada ne zagotavlja cepiva pa se pove da so imeli dovolj časa.
Cepljenje je potekalo odlično, dokler EU ni sama zasrala zaupanja. En teden AZ samo za mlajše od 60, drugi teden odsvetujejo mlajšim, Pfizer za rizične, pfizer nikakor za mlajše od 30, pfizer, samo za starejše od 65, Sputnik ni šans ker je strup, kitajc ne deluje, AZ ne deluje, pfizer ne deluje, AZ preprečuje potek, pfizer ne preprečuje potek ampak se ne moreš okužit, pfizer se vseeno okužiš, pfizer preprečuje potek, ... :valjamse:
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.932
-846
113
Cepljenje je potekalo odlično, dokler EU ni sama zasrala zaupanja. En teden AZ samo za mlajše od 60, drugi teden odsvetujejo mlajšim, Pfizer za rizične, pfizer nikakor za mlajše od 30, pfizer, samo za starejše od 65, Sputnik ni šans ker je strup, kitajc ne deluje, AZ ne deluje, pfizer ne deluje, AZ preprečuje potek, pfizer ne preprečuje potek ampak se ne moreš okužit, pfizer se vseeno okužiš, pfizer preprečuje potek, ... :valjamse:
In dokler je zaupanje v cepljenje še nekako bilo, takrat nismo imeli cepiva, ker se ga je JJ odpovedal.
Prva pošiljka tistega nenaročenega cepiva bi prišla v drugem kvartalu letos, ko je cepljenje še potekalo odlično.
Z raznimi grožnjami, pogojevanji so manjši del ljudi sicer "prisilili", da so se cepili, večji del pa še bolj odvrnili. In ti se ne bodo cepili, ker na silo jih ne bo nihče cepil.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.932
-846
113
Ne vem
Bilo na fop tv.
Lahko pa gre mirsi pogledat on je od tam
Danes dopoldan se sicer nisem peljal mimo kasarne, da bi kaj videl, sem pa šel v eurospin, (ki je v bližini), in nisem našel prostega mesta za parkirat. Sem počakal ene 5 min, da se je nekdo speljal. Ponavadi je vsaj polovica parkirnih mest fraj. Sem se čudil, od kje tolk folka, bližnji lokal je bil sicer nabito poln, ampak vseeno.
Tako da zna bit, da so parkirišče zapolnili tisti, ki so se šli cepit.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.937
3.955
113
OCDC objavil novo karto EU, zanimivo je da je da so države beneluxa oranžne/rdeče in rumeni se finska:
2021w27_COVID19_EU_EEA_Subnational_Combined_traffic.png

Ker to so najbolj precepljene države po OCDC v EU trenutno:
Untitled.png


Skratka očitno 80%+ precepljenost ne bo dovolj v jeseni, vsaj ne po tej metodologiji štetja in obarvanosti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd in AndY1

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.062
4.065
113
Mogoce pa vam bo postalo jasno, da cepljenje proti virusu, ki ne obstaja vec, ni vec ucinkovito.

Tako kot cepljenje za gripo. Ce ne zadanejo seva, potem je tako, kot ce ne bi bil cepljen. Cepljenje je pri Covidu vnaprej izgubljen boj.

Letosnja jesen bo zanimiva, se posebej s placljivimi hitrimi testi, ko se folk ne bo vec hodil testirat in se bo virus nenadzorovano siril, tudi med cepljenimi.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.062
4.065
113
"As increasing vaccination rates in Europe and North America started to take effect, we saw sustained declines in cases and deaths," Ghebreyesus said. "Unfortunately, those trends have now reversed, and we are in the early stages of a third wave."