Celoletne gume ali zimske celo leto?

hermann

Guru
19. mar 2014
9.266
5.843
113
Crossclimate so kar dražje. Gledam to malo cenejšo goodyear, pirelli, hankook ipd. sceno namesto letnih gum. Predvidevam, da grejo v pesku in blatu opazno bolje, velika večina bi bila pa seveda običajna vožnja po cesti. Obraba, poraba, vozne lastnosti so primerljive z letnimi? Za v sneg mi je vseeno, za to imam zimske gume.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.389
5.898
113
pri taščici
Dodaj se kaksen nexen ;)
Nekoc si dobil te korejce za pol cene premium znamke , ce nisi imel ravno najpogostejše dimenzije v tvoji coli.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.359
379
83
Prav nexen 4 season so bile v prvi generaciji zmagovalke adacovega testa, se pravi slabe ne morejo biti. Od lani je na voljo tudi 2. gen, ampak testov ne poznam.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gamero in Hanzi

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Jaz sem letos dal gor nexenke.. v 275 al kolk mam gor so daleč največ gume za ta denar.. trenutno zadovoljen, prej sem imel zimske nokian - overpriced shit..
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

krko

Guru
5. sep 2010
2.499
1.149
113
Tudi jaz gledam celoletne gume za 2. avto, ki dela nekje med 5-7k km letno, ker trenutne zimske so že na meji uporabnega in gredo marca v smeti.

Zadnjih nekaj let pri nas skoraj ni bilo snega oz. če gre za "dobro zimo" ga navrže 15cm in so ceste (glavne prometnice) očiščene v roku parih ur + vožnja je 80% časa po regionalki, s skoraj nično spremembo nadmorske višine.

V oko so mi padle Kleber Quadraxer 3, cena za 15col 59eur/kom, kar mi je finančno sprejemljiv vložek za 19 let star voz.

Ima kdo konkretne izkušnje s temi gumami?

Za "resne" zimske razmere imam na 1. avtu Kleber Krisalp HP3, katere se mi super obnesejo glede na P/P.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.375
3.460
113
Tudi jaz gledam celoletne gume za 2. avto, ki dela nekje med 5-7k km letno, ker trenutne zimske so že na meji uporabnega in gredo marca v smeti.

Zadnjih nekaj let pri nas skoraj ni bilo snega oz. če gre za "dobro zimo" ga navrže 15cm in so ceste (glavne prometnice) očiščene v roku parih ur + vožnja je 80% časa po regionalki, s skoraj nično spremembo nadmorske višine.

V oko so mi padle Kleber Quadraxer 3, cena za 15col 59eur/kom, kar mi je finančno sprejemljiv vložek za 19 let star voz.

Ima kdo konkretne izkušnje s temi gumami?

Za "resne" zimske razmere imam na 1. avtu Kleber Krisalp HP3, katere se mi super obnesejo glede na P/P.
Kleber je znamka od Michelin a in guma je hudičevo podobna Cross Climate ki.
Mislim da ne moreš dosti mimo pihnit.
 

ptice

Fizikalc
23. jul 2011
226
174
43
S tovarniško nameščenimi celoletnimi pnevmatikami Continental sem prevozil 65.000 km, sedaj z Goodyear 60.000 km, to zimo bodo še zdržale. Nobenih težav, tudi na slabo spluženi AC. Večina km je na AC. Za visokogorska smučišča verige za vsak slučaj. V vozilu z zadnjim pogonom in zimskimi pnevmatikami sem se počutil manj varno. Zato uporabljam celoletne pnevmatike tudi na drugem vozilu.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.359
379
83
V oko so mi padle Kleber Quadraxer 3, cena za 15col 59eur/kom, kar mi je finančno sprejemljiv vložek za 19 let star voz.

Ima kdo konkretne izkušnje s temi gumami?

Za "resne" zimske razmere imam na 1. avtu Kleber Krisalp HP3, katere se mi super obnesejo glede na P/P.
Nimam izkusenj, sem pa pred kratkim gledal ponudbo in bi bil quadraxer 3 ena prvih izbir za celoletno pnevmatiko, ce/ko bi jih montiral.

Ker imam enako kot ti z zimskimi krisalp zelo dobre izkusnje, v zimskih razmerah (sneg, led, avstrijski prelazi, redno cez ljubelj). Verige so nedotaknjene lezale v prtljazniku...
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.920
281
83
tam ko se terc po tori rola
Na prejšnjem avtu sem imel zimske Falken, na sedanjem celoletne Falken. Kaj naj rečem? -poleti držijo, pozimi na ledu in snegu tudi. Aja, te celoletne imam od predlani... delam pa cca 20Tkm letno.
 

splash

Fizikalc
1. sep 2007
421
38
28
42
Kupil sem celoletne Hankook, prevozim do 10k km na leto.
Kaj naj recem, v vseh pogojih zadovoljivo in sprejemljivo.
So pa gume na družinskem avtu.
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Jaz sem si za Yaris naročil Uniroyal celoletne ker vem, da so dobre za mokro, ker snega skoraj nič več ni. Kako dobre bodo, ko bo sneg bomo pa še vidli
Na Vulvi mam Nexen zimske in so top za ta denar
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.883
402
83
Danes dal na služben avto Pirelli cinturato allseason SF2, na števcu imam 47k km.
Delam cca 45k km na leto.
Pa da vidimo čez eno leto kaj in kako...

Zimske Hankook so komaj zdržale eno zimo. Robovi čisto pobrani, sredina še bila nekak.
 
  • Haha
Reactions: kamela213

hermann

Guru
19. mar 2014
9.266
5.843
113
guma je kriva, kajpak

jaz imam hankook zimske dobra 4 leta... obrabljajo se povsem enakomerno