Celoletne gume ali zimske celo leto?

ptice

Fizikalc
23. jul 2011
226
174
43
Danes je šlo brez problema s CL gumami po AC in zvoženem snegu. Večji problem je bila vidljivost. Na klancu, npr. podvoz v LJ, malce zdrsavanja pri speljevanju, a nič dramatičnega.
Drugače pa promet tekoč, kar tudi potrjuje tezo, da če bi promet ob konicah potekal s hitrostjo npr. 80 km/h 15 km pred LJ, bi bilo manj dejanskih in fantomskih zastojev. Vozniki pozorni, razen nekaj ekstremov na obeh koncih: prestrašeni in agresivni. Srečno in varno!
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.227
4.712
113
Odvisno koliko snega je kje. Padati je začelo na Štajerskem. Z novimi zimskimi je zjutraj otrok treniral malo po nespluženem parkingu v bližini šole, potem pa sva se menjala. Strašno bogo je šlo. Mislim, da z drugim avtom s samo 5 mm profila zimskih gum sploh ne bi šlo. Do parkinga je bilo zvoženo, je pa nekajmetrski strmejši vzpon. Cca polovica jih v tistih nekaj minutah, ko sva bila tam, ni prišla gor. Res pa je, da ko bo prvič šel plug, ne bo več problemov.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.646
1.259
113
Zgolj medklic, ce kdo se vedno pozimi fura letne, mišelin pilot sport 4 npr ne sme se prehladit! Ce guma vidi -7⁰, jo moras pocasi segrevat na 5⁰ 24 ur! In do takega prostora jo ne smes vozit! Sicer se uniči. Svašta!
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77 in Hanzi

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.634
230
113
Danes je šlo brez problema s CL gumami po AC in zvoženem snegu. Večji problem je bila vidljivost. Na klancu, npr. podvoz v LJ, malce zdrsavanja pri speljevanju, a nič dramatičnega.
Drugače pa promet tekoč, kar tudi potrjuje tezo, da če bi promet ob konicah potekal s hitrostjo npr. 80 km/h 15 km pred LJ, bi bilo manj dejanskih in fantomskih zastojev. Vozniki pozorni, razen nekaj ekstremov na obeh koncih: prestrašeni in agresivni. Srečno in varno!

sej po ravnem gre čist ok. problem za CL so klanci in ovinki v klancih.
 

dask

Fizikalc
21. sep 2023
214
217
43
Z novimi continentalkami danes v LJ nisem mogel iz dvorišča neke firme ca. 50m do ceste, po rahlem klancu.... sem bil kar presenečen, ker imam od garaže doma precej večji naklon, pa gre. Očitno "taprav" sneg danes.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.443
5.456
113
Jaz imam ganz nove continentalke tudi. kako je pred menoj vse plesalo, jaz pa lepo suvereno kot tank. Ne pri bremzanju, ne pri vožnji mi ni nikdar zdrsnil. Pa ravno danes sem se celo dopoldne mogla vozakat okoli, po klancih in hribih. Prav zadovoljna...
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.375
3.460
113
Zlizane Michelin ke Cross Climate 2 .
Tam cca 3mm profila, gre ko tank po snegu.
 

ptice

Fizikalc
23. jul 2011
226
174
43
Za mojo pretežno AC rabo CL zadostujejo. Za izredne razmere imam verige ali vlak.
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.446
865
113
Jaz imam ganz nove continentalke tudi. kako je pred menoj vse plesalo, jaz pa lepo suvereno kot tank. Ne pri bremzanju, ne pri vožnji mi ni nikdar zdrsnil. Pa ravno danes sem se celo dopoldne mogla vozakat okoli, po klancih in hribih. Prav zadovoljna...
Porocaj drugo leto. Nove so vsake dobre
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.443
5.456
113
Ne niso... In ce bom lahko. Ponavadi cez noc zapade, zjutraj je pa spluzeno. Nimam velikokrat prilike in predvsem nuje se v takem vozit.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.095
805
113
dot 2016 sava eskimo R. Clio, včeraj plužil z njim (40 nam ga je vrglo), rock'n'roll, gume so za preč, imajo profil in držijo na mokrem, imam nove za naslednjo zimo, celoletne lepo vas prosim :)
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.646
1.259
113
The Pilot Sport 4S excels in warm dry and wet conditions, so like all Max Performance Summer tires, is not intended to be serviced, stored nor driven in near- and below-freezing temperatures, through snow or on ice.

and

Note: Tires exposed to temperatures of 20 degrees F (-7 degrees C) or lower must be permitted to gradually return to temperatures of at least 40 degrees F (5 degrees C) for at least 24 hours before they are flexed in any manner, such as by adjusting inflation pressures, mounting them on wheels or using them to support, roll or drive a vehicle.
Flexing of the specialized rubber compounds used in Max Performance Summer tires during cold-weather use can result in irreversible compound cracking. Compound cracking is not a warrantable condition because it occurs as the result of improper use or storage, tires exhibiting compound cracking must be replaced.
 
  • Haha
Reactions: novaa

jezek

Guru
24. jul 2008
2.646
1.259
113
Kaj tebe to briga? Ti si car na hankuk letnih, nimas ti za miselin, kamo li za zimske. Za vas teslaće zakoni ne veljajo? Al cakate subvencije na zimske gume? Pol se pa posmehujete zažganim v ulaufanih premijah. Oni imajo vsaj za gume. Pa tudi ce Imperial, Petlas ali pa Diplomat...
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.646
1.259
113
Normalna cena. Men so se mal vec naracunal na bimer servisu za komplet. In to zmanjsan (19ke). Pol sem feltne preskocil.