Čelada NOLAN N103 - kje najceneje?

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.828
10
38
Stara Bučka
Do 100 km/h še nekako gre, kar je več je pa že mučenje. Uporabljam jo na ATVju, kjer redko presegam to hitrost in je zato čisto v redu. Sem jo probal na CBR 600 in od 120 naprej ne slišiš drugega kot šum. Imam jo vsako leto na servisu in dobro tesni. Res pa je, da zaradi hrupa serviserju nisem težil.
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.949
311
83
tam ko se terc po tori rola
Nad 90/uro nekje postane vetrni piš precej moteč. Iz Kragujevca domov sem skoraj popi..il po AC. Saj pravim, treba je poskusit čelado na svojem motorju. Že drugačen naklon šipe spremeni vetrni tok.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Hvala vsem!
Vozi bolj penzionersko, sploh, če je še stara vzadi:) Čez 100km/h dvomim, da bo šel kdaj, razen na AC, če si bo sploh kupil vinjeto:))

@Maurioniss
http://www.louis.at/ nima rdeče;) Sam za razliko v ceni, se mogoče premisli:))
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
Škoda denarja za kahle od Nolana.
Enkrat Nolan nikoli več Nolan.

Le moje izkušnja.
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
kaj pa potem priporočaš?

Mal več denarja na kup pa konkreten nakup.
SHOEI ali SCHUBERT
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik ghibli pravi:
Škoda denarja za kahle od Nolana.
Enkrat Nolan nikoli več Nolan.

Le moje izkušnja.

Ne vem no, imam Xlite 602 (Nolan group) in je zadeva povsem spodobna, ima dobro oblazinjenje pa tudi ni ne vem kako glasna.
Imam še Nolanko za sopotnico, ki je sicer slabše oblazinjena, a vendar ne preveč glasna.
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
602 je zaprta integral čelada in je logično da je tišja od 103(kahle)
Sprobi Shoei ali Schubert integral ;-)
Razlika v ceni se ti bo zdela zanemarljiva
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Morebiti, ko bom menjaval, zaenkrat ni potrebe, še bolj kot hrup mi je pa važna teža, ker v ušesa še vedno lahko daš čepe.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Aha, kul, mislim da sem tole že videl. Je pa fajn, da je pri vsaki čeladi napisana tudi teža, da se vidi kakšen cigl si na glavo pokneš.
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.304
18
38
MB
Jaz pa mislim, da nekateri hudo pretiravate glede glasnosti čelade. Imam omenjeno čelado in moram reči, da je čisto OK. Normalno je, da so integrirane čelade tišje, vendar sem sprobal že kar nekaj čelad (tudi Schuberta) in moram reči, da je Nolan nekje v zlati sredini. Itak pa ne moreš primerjati čelade za 250€ in čelade za 500€ (kot nekateri radi počnete).
Jaz sem ob nakupu iskal pošteno ceno, spustna "sončna" očala, nizko težo in predvsem kvalitetno izdelavo. Nolan mi je nudil vse to.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik Jodlarcek pravi:
Jaz pa mislim, da nekateri hudo pretiravate glede glasnosti čelade. Imam omenjeno čelado in moram reči, da je čisto OK. Normalno je, da so integrirane čelade tišje, vendar sem sprobal že kar nekaj čelad (tudi Schuberta) in moram reči, da je Nolan nekje v zlati sredini. Itak pa ne moreš primerjati čelade za 250€ in čelade za 500€ (kot nekateri radi počnete).
Jaz sem ob nakupu iskal pošteno ceno, spustna "sončna" očala, nizko težo in predvsem kvalitetno izdelavo. Nolan mi je nudil vse to.

Morap vedeti, da na alterju ti kriteriji ne pridejo v poštev
evil.gif
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Citat:
Uporabnik Jodlarcek pravi:
Jaz pa mislim, da nekateri hudo pretiravate glede glasnosti čelade. Imam omenjeno čelado in moram reči, da je čisto OK. Normalno je, da so integrirane čelade tišje, vendar sem sprobal že kar nekaj čelad (tudi Schuberta) in moram reči, da je Nolan nekje v zlati sredini. Itak pa ne moreš primerjati čelade za 250€ in čelade za 500€ (kot nekateri radi počnete).
Jaz sem ob nakupu iskal pošteno ceno, spustna "sončna" očala, nizko težo in predvsem kvalitetno izdelavo. Nolan mi je nudil vse to.

Morap vedeti, da na alterju ti kriteriji ne pridejo v poštev
evil.gif

tukaj je sam cena pomembna
grims-1.gif