Čedalje več SMRTNIH nesreč na cestah!!? Nestrpnost in kultura na dnu

Ted

Guru
8. sep 2007
1.683
576
113
moje mnenje je, da kolesarji večinoma vozijo malo preveč od roba ceste. vem da so krive ceste, ker so večinoma nevozne po robu za cestake in njihove tanke gume, vendar to ni opravičilo, da vozi 75cm od roba in s tem moti avte. jaz vozim gorca in po cesti se komot peljem 100km odmaknjen od roba max 10cm in nisem v napoto avtomobillom, kar pa za cestne kolesarje ne morem rečt.
S tem ogrožaš predvsem sebe, avtomobilu za sabo omogočaš "prehitevanje" tudi ko pride vozilo nasproti. Ko bo enkrat nasproti traktor/tovornjak, avto za tabo bo pa napačno ocenil da lahko gre mimo, kaj misliš kdo bo potem nastradal?
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Traktor? Uoam, da tisti, ki je me je prejšnjo sredo skoraj nabodel za obračalnikom.

ID10t po stranski cesti pripizdil, zapeljal na svojo levo, ker je mu je hčerka iz naročja zdrsnila. Na srečo sem ga slišal in se že preventivno “pripravil” . V zadnjem trenutku videl, da mu ročica obračalnika štrli na “levo” (torej na mojo stran ceste) in se “vrgel” v živo mejo.
Je sicer ustavil (ker je tudi on zapeljal v živo mejo …) in me nadere naj pazim kako vozim.
Srečo je imel, da je bil otrok zraven - ker koliko je meni pritisk in adrenalin dvignilo, ne vem kaj bi naredil …
Puls iz 130 v trenutku skočil na čez 170 …. po domače - fsral sem se …

edit: tista “ročica” bi morala biti varovana z zatičem, a je “dovolj” tudi labavo privezana špaga. Višina ca. 120 do 150 cm od tal - “tanek” oster del obrnjen naprej v smer vožnje - torej “nabodalo”.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Traktor? Uoam, da tisti, ki je me je prejšnjo sredo skoraj nabodel za obračalnikom.

ID10t po stranski cesti pripizdil, zapeljal na svojo levo, ker je mu je hčerka iz naročja zdrsnila. Na srečo sem ga slišal in se že preventivno “pripravil” . V zadnjem trenutku videl, da mu ročica obračalnika štrli na “levo” (torej na mojo stran ceste) in se “vrgel” v živo mejo.
Je sicer ustavil (ker je tudi on zapeljal v živo mejo …) in me nadere naj pazim kako vozim.
Srečo je imel, da je bil otrok zraven - ker koliko je meni pritisk in adrenalin dvignilo, ne vem kaj bi naredil …
Puls iz 130 v trenutku skočil na čez 170 …. po domače - fsral sem se …

edit: tista “ročica” bi morala biti varovana z zatičem, a je “dovolj” tudi labavo privezana špaga. Višina ca. 120 do 150 cm od tal - “tanek” oster del obrnjen naprej v smer vožnje - torej “nabodalo”.
Pa bi poklical Policijo in ga prijavil?
 
  • Všeč mi je
Reactions: sixpower

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.191
1.807
113
Vincent dej primer nekulture in nestrpnosti? Ti dam jaz na vsakega 10 primerov spanja za volanom pod vplivom drog, tablet, pijace. Vecji problem pri slovencih. Pa se starosti in nesposobnosti, samo pri nas lahko 90 letni starcki vozijo avtomobile ceprav ne more hoditi.

Voznja mora biti ofenzivna in dinamicna tako laufa. Ne pa defenzivna in bojeca. Opazam, da vas je veliko precej strah za volanom. Ampak vam premija ne bo pomagala. Ko ti je namnejeno, ti je.
Klasičen problem je že v stanju udeleženca v prometu..ko si v avtu bi gazil kolesarje, ko si kolesar jebeš ma... avtomobilistom, ko si na motorju pizdiš nad vsemi in vsi nad tabo..na koncu so vsi tako napsihirani, da skupno prefukajo naključnega pešca, ki si je namislil, da bi šel na prehodu za pešce čez cesto..in je bilo treba zaradi njega pritisnit na bremzo.

Da si kulturen (oz. uvideven) ne pomeni, da si tudi defenziven.

Oldiči goldiči na cesti in vožnja močno pod omejitvijo je zgodba zase ;).
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.191
1.807
113
Jaz se imam za umirjenega voznika a nikakor ne mencam po cesti, tudi nisem defenziven...vseeno pa raje pritisnem na bremzo pred kolesarjem, kot da bi šel izzivat škarje in njegovo nesrečo (bog ne daj smrt)...kaj takega se ne grem.
Peljem kot 'vsi' (dokler ne pridemo do počasneta :p). Si pa pogosto sam sebi rečem (sploh na poti v in iz šihta), ko naletim-o na povsem prepočasnega, da ne grem na glavo prehitevat sploh, če vem, da ni možnosti...raje dam radio malo bolj na glas in si rečem..ajde..bom pa minuto kasneje doma (...v večini pomaga).
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Dodal bi še da je poleg zadnje dnevne/nočne lučke vredno imeti tudi kakšno manjšo lučko spredaj. Takšno, ki tudi ne moti izgleda specialke. Recimo


Se mi je večkrat recimo kot avtomobilistu zgodilo, da sem iz stranske na glavno enostavno kolesarja spregledal. Hvala bogu ni bilo nikoli bližnjega srečanja. Pač silhueta kolesarja je manjša, ko sem se približeval križišču je bil recimo v mrtvem kotu stebrička, tisto močno zahodno sonce in je kolesarju za hrbtom, ter ga ne vidiš. Tudi kot kolesarju se mi je zgogilo, da me je kdo nehote spregledal.

Iz tega vidika sem se zamislil, tudi predno dnevno luč na balanco vrgel.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.112
2.467
113
Traktor? Uoam, da tisti, ki je me je prejšnjo sredo skoraj nabodel za obračalnikom.

ID10t po stranski cesti pripizdil, zapeljal na svojo levo, ker je mu je hčerka iz naročja zdrsnila. Na srečo sem ga slišal in se že preventivno “pripravil” . V zadnjem trenutku videl, da mu ročica obračalnika štrli na “levo” (torej na mojo stran ceste) in se “vrgel” v živo mejo.
Je sicer ustavil (ker je tudi on zapeljal v živo mejo …) in me nadere naj pazim kako vozim.
Srečo je imel, da je bil otrok zraven - ker koliko je meni pritisk in adrenalin dvignilo, ne vem kaj bi naredil …
Puls iz 130 v trenutku skočil na čez 170 …. po domače - fsral sem se …

edit: tista “ročica” bi morala biti varovana z zatičem, a je “dovolj” tudi labavo privezana špaga. Višina ca. 120 do 150 cm od tal - “tanek” oster del obrnjen naprej v smer vožnje - torej “nabodalo”.
Tudi na novih strojih te zadeve niso ravno nekaj pretirano dobro varovane. Sam sem že parkrat gledal, ali se bo zavesa za zgrabke kdaj sama odprla na cesto, ker je pač original tako narejena, da je špaga zmeraj napeta. Kar se pa tiče reakcije pa nimam komentarja. Sicer manjka zgodba druge strani ampak nič ne moreš, imaš raznoraznih ljudi na svetu.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
OP: drugič pofotkaj vozilo in pokliči policijo, en traktor bodo že našli. Otrok nima kaj delati v naročju na traktorju, in voznik bo za to dobil kazen.

Kje so potem še ostale kazni: JRM, kazen za povzročitev prometne nesreče (če mora kolesar za svojo glavo skočiti s kolesa je to prometna nesreča), pobeg s kraja prometne nesreče in, nenazadnje neregistriran traktor udeležen v prometu.

Kazni bo toliko, da bo fant moral premisliti, če se mu na tako butast način še izplača ukvarjati s kmetovanjem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
moje mnenje je, da kolesarji večinoma vozijo malo preveč od roba ceste. vem da so krive ceste, ker so večinoma nevozne po robu za cestake in njihove tanke gume, vendar to ni opravičilo, da vozi 75cm od roba in s tem moti avte. jaz vozim gorca in po cesti se komot peljem 100km odmaknjen od roba max 10cm in nisem v napoto avtomobillom, kar pa za cestne kolesarje ne morem rečt.
Vozit 10cm od roba je nevarno. S tem si tudi zmanjšaš možnost umika. Poleg tega te gre veliko ljudi na knap/v nasprotni promet prehitevat. Če voziš recimo 50cm od roba, razen popolnih bedakov, nihče ne dela tega.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.987
5.714
113
blizu močvirne prestolnice
Traktor? Uoam, da tisti, ki je me je prejšnjo sredo skoraj nabodel za obračalnikom.

ID10t po stranski cesti pripizdil, zapeljal na svojo levo, ker je mu je hčerka iz naročja zdrsnila. Na srečo sem ga slišal in se že preventivno “pripravil” . V zadnjem trenutku videl, da mu ročica obračalnika štrli na “levo” (torej na mojo stran ceste) in se “vrgel” v živo mejo.
Je sicer ustavil (ker je tudi on zapeljal v živo mejo …) in me nadere naj pazim kako vozim.
Srečo je imel, da je bil otrok zraven - ker koliko je meni pritisk in adrenalin dvignilo, ne vem kaj bi naredil …
Puls iz 130 v trenutku skočil na čez 170 …. po domače - fsral sem se …

edit: tista “ročica” bi morala biti varovana z zatičem, a je “dovolj” tudi labavo privezana špaga. Višina ca. 120 do 150 cm od tal - “tanek” oster del obrnjen naprej v smer vožnje - torej “nabodalo”.
Ti je že Daniel napisal. Kako naj vemo da ti nisi bil kriv? Drgač pa se boste Štajerci že zmenili, če drgač ne pa s štajersko ikebano :evil:
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Kaj tebi ni jasno? Jaz na svojem skrajnem desnem robu - celo več - nagnjen v živo mejo …

Pa vsi tisti, ki pravite zakaj nisem slikal - ne nosim na vsako kolesarjenje telefon zraven …
 

sgh

Fizikalc
19. feb 2014
2.644
0
36
V Godiču pred Š.Loko se je hotel model na vespi ubiti !

Prehiteval na delu,kjer je 5 otočkov med prometom!

Ostalo zgolj 50cm in on na polno kakšnih 80 km/h.

Moja reakcija samo oooooooo o_O

Morda ga kdo pozna?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.312
5.836
113
pri taščici
Vozit 10cm od roba je nevarno. S tem si tudi zmanjšaš možnost umika. Poleg tega te gre veliko ljudi na knap/v nasprotni promet prehitevat. Če voziš recimo 50cm od roba, razen popolnih bedakov, nihče ne dela tega.
Mene je enkrat cisternar tako "stisnil" na bankino ki je bila kar nekaj nizje od cestisca.
Proti robu sem se mu umikal tako dolgo da me je po komolcu pocohal. Potem sem "odskocil" na bankino. Ce bi ob tem padel, bi verjetno padel pod cisterno. Prehiteval me je z malenkost visjo hitrostjo zaradi kolone vozil.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Danes zjutraj izvoz ac brnik pri tistemu glupemu kriziscu.. zavijam desno na prednostno, par kamionov gre mimo, za njimi pa bel audi iz kranjske strani. Z desnim zmigavcem kot, da zavija na ac. Ker je malo upočasnil flegma speljem in gas, da se po parih sekundah ze vozim 100kmh, da ne oviram prometa za seboj. Audi pa seveda ni zavil desno ampak pozabil izklopiti smernik tri kilometre prej verjetno na kroznem. Direkt je nabasal eno skodo v bok, ki je zavijala levo proti kranju. Pomojem niti bremzal ni.