Čedalje več SMRTNIH nesreč na cestah!!? Nestrpnost in kultura na dnu

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Če sem pa še malce resen: tudi vozniki avtov in ostalih sredstev niso vedno krivci, včasih se kolesarji obnašajo, kot da je cela cesta njihova, zadnjič sem prehitel 3 kolesarje, ki so vozili vzporedno in čvekali. Sicer sem imel dovolj prostora, da sem jih obvozil, ampak vseeno ...
To je absolutno lahko problem in sam tega ne počnem. No, na 99% solo vožnjah tudi ne morem tega početi :D Ampak kolesarji te s takšnim obnašanjem vsaj ne življenjsko ogrožajo... Po eni strani vsaj voznike prisilijo, da jih prehitijo kot se šika. Ampak ja, še vedno ni prav (po naši zakonodaji).
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Najbolj uporabna stvar na kolesu, katera res pripomore k varnosti.

Brez tega sploh ne grem na kolo.
Tole je pa še za Pogačarja preveč: "Kolesarite dlje, saj baterija napaja radar do 16 ur v načinu dnevnega utripanja." :evil:

Drugače pa hvala :zmaga:
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
Če sem pa še malce resen: tudi vozniki avtov in ostalih sredstev niso vedno krivci, včasih se kolesarji obnašajo, kot da je cela cesta njihova, zadnjič sem prehitel 3 kolesarje, ki so vozili vzporedno in čvekali. Sicer sem imel dovolj prostora, da sem jih obvozil, ampak vseeno ...
zraven kolesarske označene poti se model sam pelje po cesti, 1,5m od roba, kot da je z kombajnom. ga obvozim in na križišču rdeča, se ustavim. pride model, se prelevi v kolesarja in gladko zavije na kolesarsko v križišču in lepo prevozi križišče brez da čaka rdačo. takoj za tem se zopet prelevi v avtomobilista, zavije z kolesarke na cesto in piči dalje, seveda vsaj 1m od roba, ker je itak on dasa na cesti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sixpower in Pepe

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Ja, o tem pišem. Ampak zmer je avtomobilist kriv ... jebatga, treba se bo mal prilagodit, ne pa sebe postavljat na piedestal (kolesarje mislm, ne tebe).
Podobna zgodba z motorjem - tam je zmer motorist kriv. Avtomobilist pa nikoli.
Mal bo treba kolesje v glavi naštelat, pa začet drugače razmišljat. Tole se vleče že od časov, ko so tetovirane ljudi imeli za manj vredne. In pa, bognedaj, da si imel irokezo. Si bil že po defaultu kriminalc in narkoman ...

Tkole mi razmišljamo, smo še zmer 100 let za leseno žlico. Ljudje mislm.
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Ja, o tem pišem. Ampak zmer je avtomobilist kriv ... jebatga, treba se bo mal prilagodit, ne pa sebe postavljat na piedestal (kolesarje mislm, ne tebe).
Podobna zgodba z motorjem - tam je zmer motorist kriv. Avtomobilist pa nikoli.
Mal bo treba kolesje v glavi naštelat, pa začet drugače razmišljat. Tole se vleče že od časov, ko so tetovirane ljudi imeli za manj vredne. In pa, bognedaj, da si imel irokezo. Si bil že po defaultu kriminalc in narkoman ...

Tkole mi razmišljamo, smo še zmer 100 let za leseno žlico. Ljudje mislm.
Aja, bi rad tele naše kolesarje videl v državah, kjer vlada zakon "močnejšega" - večjega vozila in ne semafor, zebra in podobno ... me zanima, kolk časa bi gonili v paru mimo kolesarske (če bi jo imeli, seveda) :evil:
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Zato pa zivimo v civilizaciji, ne pa na divjem zahodu.
Ne gre za to. Hvalabogu, da je tako, kot je, samo ta serijska samozavest in prepričanje o prevladi na cesti je nekaterim kolesarjem pač treba izbit iz glave.
Pa še tole: vozim avto, vozim motor, poleg tega sem pa tudi kolesar, a ne "pogačar", temveč rekreativec. Zakaj pa jaz lahko vozim normalno??? Tudi v družbi???
Ne me hebat, vsi iščejo krivce samo in zgolj na eni strani ... kmon ...
Aja, pa še tole: jaz ne prehitevam kolesarjev na knap, počakam, da se sprosti prosta pot.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in jendomen

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
moje mnenje je, da kolesarji večinoma vozijo malo preveč od roba ceste. vem da so krive ceste, ker so večinoma nevozne po robu za cestake in njihove tanke gume, vendar to ni opravičilo, da vozi 75cm od roba in s tem moti avte. jaz vozim gorca in po cesti se komot peljem 100km odmaknjen od roba max 10cm in nisem v napoto avtomobillom, kar pa za cestne kolesarje ne morem rečt.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe in AndrejEnej
15. jan 2019
3.459
1.085
113
Sem, kar iz reddit r/slovenija vzel.

Danes je žal umrla še ena kolesarka. Zadnjič motorist in še dva kolesarja.

In že spet se je pokazala kultura in nestrpnost voznikov!!

Včasih se vprašam ali je vredno?

Le kolikokrat sem videl avto, ki je prehiteval kolesarja v ovinku, nestrpnost. Prehitra vožnja na koncu ga pa dohitim na semaforju.

Bodite strpni in z glavo na cesto!! Frajer, če želiš dirkati pa ****** na dirkališče.
objestno se vozi in divja

kulturo vidimp že na parkiriščih in z izbiro avtomobila pri nakupu
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.317
950
113
Manjka nam še, manjka... Pri vseh prevoznih sredstvih. Tudi kot kolesarji in kot pešci nismo nič boljši kot avtomobilisti.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Najbolj uporabna stvar na kolesu, katera res pripomore k varnosti.

Brez tega sploh ne grem na kolo.

Ta zadeva je zakon..v soncnem dnevu na dalec vidis kolesarja.

Je pa tudi cena zakon :(

Drgac pa..na specialki je najboljsa dodatna oprema ogledalo ( ze receno tule)!

Nas pa na splosno vse udelezence v prometu hebe kultura in nestrpnost...rak rana nas slovenceljnev.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
moje mnenje je, da kolesarji večinoma vozijo malo preveč od roba ceste. vem da so krive ceste, ker so večinoma nevozne po robu za cestake in njihove tanke gume, vendar to ni opravičilo, da vozi 75cm od roba in s tem moti avte.
Voziti moramo ob robu cestišča in seveda se oviram lahko izogibamo (kar uničeno cestišče vsekakor je, ker velikokrat ni varno). Avtomobilov ne motimo, dokler se vozimo ustrezno (ne vozimo vštric, ne vozimo na levi strani pasu, se umaknemo, ko je to mogoče, ...), ker smo soudeleženci v prometu.

Prav tako kot vozniki. In vozniki se velikokrat tako izogibajo ovirma na cesti, da ovirajo in ogrožajo promet v nasprotni smeri.

Kako se ti voziš je nepomemno. Če se voziš 10 cm od roba, si s tem tudi zmanjšaš manevrirni prostor za umik pred prepotentnimi vozniki - kakršnekoli gume imaš.

Ne najdem sicer vira, ampak vsi neuradni viri navajajo 1 meter kot maksimalen odmik od desnega roba vozišča. Uradi vir navaja samo vožnjo čim bližje robu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Vincent dej primer nekulture in nestrpnosti? Ti dam jaz na vsakega 10 primerov spanja za volanom pod vplivom drog, tablet, pijace. Vecji problem pri slovencih. Pa se starosti in nesposobnosti, samo pri nas lahko 90 letni starcki vozijo avtomobile ceprav ne more hoditi.

Voznja mora biti ofenzivna in dinamicna tako laufa. Ne pa defenzivna in bojeca. Opazam, da vas je veliko precej strah za volanom. Ampak vam premija ne bo pomagala. Ko ti je namnejeno, ti je.