Čedalje več SMRTNIH nesreč na cestah!!? Nestrpnost in kultura na dnu

Jaka222

Zelenc'
18. jul 2022
8
8
3
Sem, kar iz reddit r/slovenija vzel.

Danes je žal umrla še ena kolesarka. Zadnjič motorist in še dva kolesarja.

In že spet se je pokazala kultura in nestrpnost voznikov!!

Včasih se vprašam ali je vredno?

Le kolikokrat sem videl avto, ki je prehiteval kolesarja v ovinku, nestrpnost. Prehitra vožnja na koncu ga pa dohitim na semaforju.

Bodite strpni in z glavo na cesto!! Frajer, če želiš dirkati pa ****** na dirkališče.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.807
4.304
113
Sem, kar iz reddit r/slovenija vzel.

Danes je žal umrla še ena kolesarka. Zadnjič motorist in še dva kolesarja.

In že spet se je pokazala kultura in nestrpnost voznikov!!

Včasih se vprašam ali je vredno?

Le kolikokrat sem videl avto, ki je prehiteval kolesarja v ovinku, nestrpnost. Prehitra vožnja na koncu ga pa dohitim na semaforju.

Bodite strpni in z glavo na cesto!! Frajer, če želiš dirkati pa ****** na dirkališče.
Veliko je nestrpnežov in budal na cesti... na obeh straneh...

Danes bi šel skoraj voznik skuterja čelno v avto na Tržaški... pelje se naravnost na pasu za zavijanje levo na obvoznico, bila je zelena za levo,
za naravnost pa se je prižgala že rdeča luč in na nasprotni strani, so dobili zeleno za zavijanje levo... samo hitra reakcija voznika avta je preprečila
da mulca ni nabil na sredo havbe, ko je na pasu za levo prečkal križišče naravnost....

Mulc je bil brez registrske tablice na motorju in med vožnjo je gledal na telefon...
 

igiNo1

Guru
24. feb 2018
1.414
638
113
1658180934235.png


potem se pa razburjajo če jim potrobiš ?!
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Sem, kar iz reddit r/slovenija vzel.

Danes je žal umrla še ena kolesarka. Zadnjič motorist in še dva kolesarja.

In že spet se je pokazala kultura in nestrpnost voznikov!!

Včasih se vprašam ali je vredno?

Le kolikokrat sem videl avto, ki je prehiteval kolesarja v ovinku, nestrpnost. Prehitra vožnja na koncu ga pa dohitim na semaforju.

Bodite strpni in z glavo na cesto!! Frajer, če želiš dirkati pa ****** na dirkališče.
Kaksna kultura voznikov pa tebi ustreza? Obstaja meja do preko katere ne moremo vec in ce vas je vedno vec sonckov prizadetih tako ali drugace šibaj na vlak ali pa naj te mami pelje, ki ima bolj trdo kožo.
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: kopilot in Hanzi

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Prepričan sem, da so najnevarnejše situacije v realnosti tiste, kjer pravzaprav ni šlo za neko objestnost, temveč za napako, kjer nek udeleženec v prometu sploh ni videl drugega. Zaradi ovire ob cesti, konstrukcije vozila, premajhne pozornosti ... Ko sem na kolesu, se cel čas opozarjam, da obstaja možnost, da me mogoče tisti, ki prihaja s stranske ceste sploh ni zaznal. Ali tisti, ki se bo mogoče čez trenutek odločil, da prehiti traktor. Ko ga nastradaš, je vseeno, kdo je kriv. V interesu vsakega mora biti, da naredi vse, da prepreči situacijo, kjer bo nastradal.
Prav tako, je bil letos že kak mrtev kolesar, ki je padel povsem sam ... Floskule o nestrpnosti voznikov so nepotrebne. Velika večina nas največ km na kolesu naredi zaradi rekreacije in zabave. Cesta pa ni igrišče. Pomembno je imeti to v glavi, ko se hočemo zabavati. Ni treba veliko prevoziti, da ne bi videl čudakov, ki se s kolesom spravijo na magistralko, delajo lepo kolono za sabo in dokazujejo nek svoj prav. 500 metrov stran pa lokalna cesta z boljšim asfaltom, delno senco in enim vozilom na pet minut.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Floskule o nestrpnosti voznikov so nepotrebne.
Ne drži. Nekaj tednov nazaj me je prehitel voznik ob polnem nasprotnem pasu, jaz sem vozil ob strani, normalno, takoj za črto pa robnik in pločnik. Prehitel me je na 20-30cm oddaljenosti od njegovega ogledala. Polne črte avto še videl ni, kaj šele prečkal (poln nasprotni pas). Dobesedno 100-150m kasneje? Zavil na bencinsko postajo. Če bi tako prehitel manj izkušenega kolesarja, starejšo osebo ali pa bi slučajno zapihal močnejši sunek vetra, bi me zadel.
Takšne kalibre sem začel prijavljati.

Nekaj mesecev nazaj sem se vozil okrog Blok in v ovinku je šel tovornjak s prikolico tako hitro in toliko na nasprotni strani ceste, da sem se moral umakniti na bankino, ko sem bil na NASPROTNEM pasu.

Na neki čisto normalno cesti v kraju, tudi nekaj mesecev nazaj, me je majhen tovornjaček sicer začel prehitevati lepo, potem se je pa tako hitro umaknil nazaj na svoj pas, da me je skoraj zadel s kesonom/tovornim okvirom.
Ni treba veliko prevoziti, da ne bi videl čudakov, ki se s kolesom spravijo na magistralko, delajo lepo kolono za sabo in dokazujejo nek svoj prav. 500 metrov stran pa lokalna cesta z boljšim asfaltom, delno senco in enim vozilom na pet minut.
Glede tega se pa povsem strinjam s tabo. Pride sicer trenutek, ko na stransko cesto ne moreš in moraš vsaj za kratek čas uporabiti magistralko, ampak jaz se tega izogibam kolikor se lahko. Alternativa je tudi uporaba magistralke takrat, ko veš, da ni gužve.
In ja, vem, imamo pravico do uporabe vseh cest (razen hitrih in avtocest). Ampak paziti moramo nase in s takšno vožnjo in ustvarjanjem kolon takšni kolesarji sami pomagajo povzročati nevarne situacije, pa če imajo pravico ali ne. V prvi vrsti moramo delovati zaščitniško.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Izjeme potrjujejo pravilo :)
Po nekih starih pravilnikih, bi naj bil vozni pas na cesti, ki je projektirana za hitrost 90 km / h, širok 3,5 metra. Na taki cesti bi mene kot kolesarja avto lahko prehitel tako, da ostane samo na tem voznem pasu. Jaz vozim povsem ob robu, če pridem v tako situacijo. In gledam, kam bom pobegnil s take ceste. Ker do tega, da bi se ustavljal in spuščal kolono mimo, tudi meni ni preveč. Po prometnih pravilih pa sem to dolžan, če sem počasnejši in me hitrejši ne morejo varno prehiteti. S traktorjem se včasih moraš ustavljati vsak km. Tam znajo biti policisti kar tečni, ne vidim razloga, da ne bi bili pri kolesarjih. Verjetno pa res zanemarjajo ta del svojega dela.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Po nekih starih pravilnikih, bi naj bil vozni pas na cesti, ki je projektirana za hitrost 90 km / h, širok 3,5 metra. Na taki cesti bi mene kot kolesarja avto lahko prehitel tako, da ostane samo na tem voznem pasu.
Razen kakšnih Twingov, ni šans. Če bi bila cesta 3,5 m (itak skoraj nikjer ni) od sredinske črte pa do bankine(!) in bi kot kolesar vozil na črti, ki je od skrajnega roba odmaknjena 10 cm, bi še vedno zasedel minimalno 40 ceste. Vozimo lahko maksimalno 1 m od roba cestišča, kar seveda ne izkoriščamo, če ni potrebno. Ceste pač marsikdaj niso primerne za vožnjo ob robu in se je potrebno malo umakniti.

In preden se kdo obesi na to še enkrat povem, da vozim samozaščitniško in se v prvi vrsti izogibam takšnim cestam ter ne povzročam kolon za sabo. V ovinkih tudi nakažem voznikom za menoj, če je varno prehiteti prej.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.195
1.811
113
Poglej priponko 57856

potem se pa razburjajo če jim potrobiš ?!

Tule na sliki, bogu izza nogu ni potrebno trobit...je dovolj da pripelješ za njimi, te slišijo in greš dalje..glede na konfiguracijo več kot 30 tudi z avtom ne gre.

Ampak folk mora še potrobit - za služno prizadete (njim itak ne pomaga)....kolesar se prestraši in logično da jih natera v krščen duš.

(to je o tistem delu: strpnost).
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.857
3.878
113
No ja sodobna vozila in nošenje čelade naredijo svoje, pa še kakšne slušalke v ušesa pa je to to. Vem ker se dnevno vozim za kolesarji, ki pojma nimajo da je avto za njimi. Pa ko se sam vozim s kolesom po glavni cesti sem najbolj vesel za ogledalo na balanci.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
No ja sodobna vozila in nošenje čelade naredijo svoje, pa še kakšne slušalke v ušesa pa je to to. Vem ker se dnevno vozim za kolesarji, ki pojma nimajo da je avto za njimi. Pa ko se sam vozim s kolesom po glavni cesti sem najbolj vesel za ogledalo na balanci.
Nošenje čelade? Kakšne čelade pa nosijo kolesarji, da ne slišijo? Jaz nimam težav s sluhom. No, razen če se peljem po kakšnem spustu.

Slušalke pa so problem ja, tukaj se pa strinjam.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.857
3.878
113
Čelada ki povzroča hrup, zaradi upora zraka. Pri višjih hitrostih je to kar problem, ni šans da nad 25km/h slišiš avto za sabo. Še vedno pa eni ne slišijo niti pri vožnji v klanec pri 5km/h, pa to ne starine ampak mladi. Avtomobili so enostavno pretihi da bi jih zaznal.
 
  • Haha
Reactions: Garfildd

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Nek konstanten način nadzora prometa za sabo pride zelo prav. Konec koncev te dandanašnji zlahka vsaj prestraši kdo z električnim kolesom, ko sopihaš v hrib na žgance. Jaz sem se zaenkrat odločil za ogledalo, veliko boljša pa je garminova rešitev tega problema.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
Tule na sliki, bogu izza nogu ni potrebno trobit...je dovolj da pripelješ za njimi, te slišijo in greš dalje..glede na konfiguracijo več kot 30 tudi z avtom ne gre.

Ampak folk mora še potrobit - za služno prizadete (njim itak ne pomaga)....kolesar se prestraši in logično da jih natera v krščen duš.

(to je o tistem delu: strpnost).
Valjda ima danes ves alter xenon/LED lampe, ki se krasno vidijo tudi sredi dneva... :evil:

A to pomeni, da alterju manjka samo mentalnih kapacitet, da bi vsi vedeli kaj je to svetlobna hupa, kdaj in kako se jo uporablja in da z njeno uporabo zelo uspešno opozoriš nase druge udeležence v prometu brez da bi pri tem s hrupom svojega možganskega viharjenja onesnažil še okolico s polmerom polovice kilometra? :evil::evil:
 
  • Haha
Reactions: ales85

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Poglej priponko 57856

potem se pa razburjajo če jim potrobiš ?!
Pa jebemomatertijeb**, a sem sam jest normalen tule?????

Če bi se vozil za takole ritko sploh ni važen čas vožnje, temveč uživanje v pogledu na ... no, naravo (kind of). :evil:


Če sem pa še malce resen: tudi vozniki avtov in ostalih sredstev niso vedno krivci, včasih se kolesarji obnašajo, kot da je cela cesta njihova, zadnjič sem prehitel 3 kolesarje, ki so vozili vzporedno in čvekali. Sicer sem imel dovolj prostora, da sem jih obvozil, ampak vseeno ...