Če imaš zavarovano hišo za poplave, dobiš max 15.000 eur izplačila ne glede ne na premijo

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.761
5.716
113
Zdele, ko vas je spet en kup agentov na kupu, bi kdo vrgel v racunalnik, pri generaliju...:

225m2 neto tlorisne, drugace 230-235m2, ampak se ne steje mansarda, ki je pod 160cm visine. Pasivna gradnja, zgrajena opecnata hisa, z opecnato streho. Letnik 2014. Kaka je gradbena vrednost? Ce je potreben se kaki podatek, ni problem...

In kaj je zraven pri gradbeni vrednosti 1800€/m2, da ni nadzavarovano?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.761
5.716
113
Ali kje drugje, seveda ni nujno, da je Generali, samo triglav ni vazen, ki ima ZB pri vaeh 600k€ ali koliko...

In pa se najvaznejse, koliko je najnizja vrednost moje hise, da se ne bi tretirala kot podzavarovana, ako bi bilo treba? Spet, ni vazno pri Triglavu.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Danes berem o možaku, ki je imel zavarovano belo tehniko, pa ne bo dobil nič. Odgovor zavarovalnice je, da bi dobil, če bi mu recimo padla po tleh in se razbila, če jo je poplavilo, pa ne dobi nič.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.118
3.594
113
Marlbor
Danes berem o možaku, ki je imel zavarovano belo tehniko, pa ne bo dobil nič. Odgovor zavarovalnice je, da bi dobil, če bi mu recimo padla po tleh in se razbila, če jo je poplavilo, pa ne dobi nič.
Saj to je to, o čemer vedno govorimo. Imajo VSE zavarovano, noben pa se ne vpraša, za katere nevarnosti ima sploh kritje ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in sad

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.834
87
48
Saj to je to, o čemer vedno govorimo. Imajo VSE zavarovano, noben pa se ne vpraša, za katere nevarnosti ima sploh kritje ...

Jaz imam elektroniko zavarovano pred udarom strele (sem sodijo tudi gospodinjski stroji, PC, TV, bela tehnika, skratka vse, kar vsebuje elektronske dele), ampak za stvari izven garancije dobiš bore malo ali praktično nič.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.761
5.716
113
Pol je pa se direktni pa indirektni udar strele... Zjokas se, ce se poglabljas v te pogoje. Ja vem, vse pise... Kombinacija in sosledje dogodkov, da kaj dobis je oa res kot zadetek na lotu.
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.489
380
83
Koliko in za katere rizike v sklad profitnih zavarovalnic, koliko na privat kup je bilo in bo ključno vprašanje. Vsega zavarovat si ne moreš privoščit pa naj si delavec, mali podjetnik, kmet, velika firma... Je pa sedaj heba inflacija in privat kup za penzijo-krizo je precej odplavljen. Na drugi strani zavarovalnine v nebesa.

Zavarovat proti poplavam znesek 200-300-500+k€ je finančno nevzdržno za kakršnokoli manjšo poslovno dejavnost, četudi si nekje kjer so bile poplave že blizu. No vsaj 90'% njih...
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.845
6.451
113
Torej sam sem eden od teh ki jih je poplavilo. Zavarovanje imam pri merkurju, ce sem prav razumel krijejo 3k za objekt in 3k za opremo. Ob tem se do 5% skupne zavarovalne vsote za sanacijo.

ko sem sklepal zavarovanje me je agent opozoril da je poplava omejena in me vprasal kaksna je moznost za poplave in ali zelim to posebaj dodatno zavarovati. Odgovoril sem mu da imam podatek da bi se poplave lahko zgodile v primeru nekih stoletnih voda in da se mi zdi verjetnost majhna (je pa sedaj dokazano da obstaja :) ) in da ne bom dodatno zavaroval. Pac stvar ocene verjetnosti.

na “sreco” me je samo poplavilo in nisem izgubil celega objekta.

In menim da je veliko primerov ko so stranke ocenile da ne rabijo (kot sem sam) dodatnega zavarovanja. In sedaj je kar je.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.845
6.451
113
Ja saj ne jamram in bom to prezivel (saj sem se kaj drugega pa se kar migam)… hotel sem povedat da ne verjamem v zgodbe kjer ljudje kao niso vedeli kaj imajo in kaj nimajo zavarovano…
 
  • Všeč mi je
Reactions: uncle_sam

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.246
2.312
113
Ja saj ne jamram in bom to prezivel (saj sem se kaj drugega pa se kar migam)… hotel sem povedat da ne verjamem v zgodbe kjer ljudje kao niso vedeli kaj imajo in kaj nimajo zavarovano…

Pa jaz ti lahko rečem da imam kao top polico, pa nisem vedel da so poplave tako slabo zavarovane, me ni agent na to opozoril. Je pa res da nisem na poplavnem območju, ne bom rekel da nisem ob sklepanju videl da so poplave tako slabo zavarovane ker sem pogoje kar dobro naštudiral, me pa sigurno nihče ni eksplicitno na to opozoril. Imam pa tako hišo kot opremo zavarovano na 15k vsako.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Torej sam sem eden od teh ki jih je poplavilo. Zavarovanje imam pri merkurju, ce sem prav razumel krijejo 3k za objekt in 3k za opremo. Ob tem se do 5% skupne zavarovalne vsote za sanacijo.

ko sem sklepal zavarovanje me je agent opozoril da je poplava omejena in me vprasal kaksna je moznost za poplave in ali zelim to posebaj dodatno zavarovati. Odgovoril sem mu da imam podatek da bi se poplave lahko zgodile v primeru nekih stoletnih voda in da se mi zdi verjetnost majhna (je pa sedaj dokazano da obstaja :) ) in da ne bom dodatno zavaroval. Pac stvar ocene verjetnosti.

na “sreco” me je samo poplavilo in nisem izgubil celega objekta.

In menim da je veliko primerov ko so stranke ocenile da ne rabijo (kot sem sam) dodatnega zavarovanja. In sedaj je kar je.
In večina teh, ki so oceninili, da za poplave ne potrebujejo kakega velikega zavarovanja, živi tam, kjer v času njihovih in njihovih prednikov življenj, ni bilo nobene poplave. 500 letnih poplav pa pač ne moreš predvideti in bi bil pravi bebec, če bi 499 let plačeval visoke premije.
 
  • Všeč mi je
Reactions: CLIO15 in trance0

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.981
4.503
113
Torej sam sem eden od teh ki jih je poplavilo. Zavarovanje imam pri merkurju, ce sem prav razumel krijejo 3k za objekt in 3k za opremo. Ob tem se do 5% skupne zavarovalne vsote za sanacijo.

ko sem sklepal zavarovanje me je agent opozoril da je poplava omejena in me vprasal kaksna je moznost za poplave in ali zelim to posebaj dodatno zavarovati. Odgovoril sem mu da imam podatek da bi se poplave lahko zgodile v primeru nekih stoletnih voda in da se mi zdi verjetnost majhna (je pa sedaj dokazano da obstaja :) ) in da ne bom dodatno zavaroval. Pac stvar ocene verjetnosti.

na “sreco” me je samo poplavilo in nisem izgubil celega objekta.

In menim da je veliko primerov ko so stranke ocenile da ne rabijo (kot sem sam) dodatnega zavarovanja. In sedaj je kar je.
To je realnost situacije na trgu, marsikdo je bil prepričan da ga ne bo zalilo, marsikateri zavarovalničar je misli da ga ne bo zalilo
pa ga je in nima zavarovane poplave več kot par tisočakov.

Imam stranko, ki je sama zahtevala izključitev poplave, pa mi sedaj pove, da je sam v meteorologiji in je bil prepričan da je na varnem, pa ni bil.

Ampak Slovenska folklora je, "jaz nisem nič kriv, krive so zavarovalnic ali drugi"...

Pri avtomobilskem zavarovanju so vsi zelo pedantni ali ima to in ono, pri hiši pa bi najraje da ti narediš po svoje, ker se nimajo časa ukvarjat s tem.

Vse moje stranke ki so imele poplavo, so vse vedel kaj in koliko, vsem sem pomagal, dal napotke in vsi so vedeli koliko imajo zavarovano.

Na temu Alterju je pa cel kup folk ki išče samo razloge kako na nekoga drugega zvalit krivdo, sam pa ni pripravljen nič prevzet.

Razen seveda svetlih izjem.