Če imaš zavarovano hišo za poplave, dobiš max 15.000 eur izplačila ne glede ne na premijo

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.352
3.441
113
No odvisno od polic.
Je pa res, da bi morala to področje urediti, država na nivoju obveznega zavarovanja hiš za vse lastnike, ( podobno kot obvezno zavarovanje za avto) in z zakonom določiti tudi kritja na polici.

Ker tako kot je sedaj je preveč možnosti nategovanja zavarovancev.
Vem, da ima Švica tak način zavarovanja nepremičnin.

No upam da kateri politik to sedaj bere in bo ukrepal za prihodnost.

Tale zapitek pa bomo spet plačali davkoplačevalci, zavarovalničarji pa bodo imeli dobičke.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.813
4.307
113
Riziko poplave je eden najdražjih pri premoženjskih policah, pri večini zavarovalnicah je v paketih
vključen določen znesek za poplavo, nekje med 2500 - 5000€ za nepremičnino in še toliko za premičnine.

Vsak ima možnost doplačati - povečati riziko poplave, vendar ker je to drago skoraj nihče ne doplača tega rizika,
ker to izjemno poveča premijo zavarovanja, marsikdo reče da saj tukaj pa ne poplavlja, ali pa je že pa ni prišlo do
nas, nekateri si pa žal tega ne morejo privoščit...

Katero zavarovanje bo stranka vzela je na njeno strani, nihče je ne prisili da ne sme vzeti boljšega (dražjega) zavarovanja,
vsak mora biti pa vsaj toliko pismen, da pogledana polico, kje je napisano koliko je kritja za posamični riziko ko sklepa
zavarovanje, ne pa da se ob sklepanju najbolj zanima koliko stane in kaj bi dal ven da bi bilo ceneje, in se za kritja resno zanima šele ko pride do škode.

Žal dajo velikokrat raje več za zavarovanje avta, kot pa za zavarovanje doma, marsikdo sploh nima dom zavarovan
ima pa avto max zavarovan kar je možno.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
To je lari fari vse skupaj. Čisto odvisno je, kako imaš zavarovano. Jaz imam pri Generaliju sklenjem paket Premium je je zavarovano do nove gradbene vrednosti.

Saj bo zdaj ogromno teh zgodb, ko je folk trdil, kako ima VSE zavarovano. Nikoli pa niso bili pozorni, za katere nevarnosti ima VSE zavarovano. Marsikoga je sedaj presenetilo in mu poplavilo/odplavilo hišo, na območju kjer si nikoli ni mislil, da bi lahko doživel kak vdor meteorne vode, kaj še le tako obsežne poplave.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Crna_Ninja

Fizikalc
25. dec 2007
509
79
28
Ja lahko imaš VSE zavarovano, ampak do kakšne zavarovalne vsote? To pa redko kdo ve. Zavarovalna vsota pa ni podatek skrit v drobnem tisku, ampak je kar jasno vidno na polici.

Sam sem pred dvemi meseci urejal zavarovanje in sem se ravno odločal ali povečam zavarovalno vsoto za poplavo ali ne, tako da lahko povem kakšna je razlika.

V nekem paketu za dom je bilo zajeto VSE (kot bi nekateri rekli) razen potresa. Se pravi, požar, eksplozija, strela, sneg, toča, vihar, vandalizem, žled, plaz, padec drevesa, poplava itd. Zavarovalne vsote za posamezno točko pa so različne, za poplavo je pisalo 2.500,00 Eur, kar se mi je zdelo zelo malo.

Strošek takega zavarovanja za VSE komplet je bil 70 Eur (govora je o stanovanju in samo za nepremičnino (brez opreme)). Kaj se je zgodilo, če sem želel povečati zavarovalno vsoto za poplavo na 10.000,00 Eur (kar je še vedno malo)? Cena te iste police je bila namesto 70 Eur kar naenkrat 190 Eur, pa si samo povečal zavarovalno vsoto za poplavo in nič drugega.

Toliko za predstavo kakšne so konkretne številke in zakaj se to na koncu redko kdo odloči. Itak pa zelo vse varira od paketov pri zavarovalnicah samo jih je pred sklenitvijo treba malo bolj pogledat.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.165
2.258
113
To je lari fari vse skupaj. Čisto odvisno je, kako imaš zavarovano. Jaz imam pri Generaliju sklenjem paket Premium je je zavarovano do nove gradbene vrednosti.


Ne vem no, jaz imam tudi pri Generaliju zavarovan premium paket, polica letos blizu 600€ in imam poplava, hudournik, visoka in talna voda zgolj do 15k objekt in 15k oprema. Hiša pa je drugače na 270k zavarovana. Očitno si ti doplačal.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.813
4.307
113
Ne vem no, jaz imam tudi pri Generaliju zavarovan premium paket, polica letos blizu 600€ in imam poplava, hudournik, visoka in talna voda zgolj do 15k objekt in 15k oprema. Hiša pa je drugače na 270k zavarovana. Očitno si ti doplačal.
Ja, ker imaš polico sklenjeno po prejšnjih paketih, pred decembrom 2022, ko so nazadnje prenovili pakete,
prej je bilo v Premium 15.000 za nepremičnino in 15.000€ za premičnine,
sedaj je v Premium paketu poplava/hudournik na polno ZV.


Če bi rad imel po novem, naj ti agent spremeni pogodbo.
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
Ja lahko imaš VSE zavarovano, ampak do kakšne zavarovalne vsote? To pa redko kdo ve. Zavarovalna vsota pa ni podatek skrit v drobnem tisku, ampak je kar jasno vidno na polici.

Sam sem pred dvemi meseci urejal zavarovanje in sem se ravno odločal ali povečam zavarovalno vsoto za poplavo ali ne, tako da lahko povem kakšna je razlika.

V nekem paketu za dom je bilo zajeto VSE (kot bi nekateri rekli) razen potresa. Se pravi, požar, eksplozija, strela, sneg, toča, vihar, vandalizem, žled, plaz, padec drevesa, poplava itd. Zavarovalne vsote za posamezno točko pa so različne, za poplavo je pisalo 2.500,00 Eur, kar se mi je zdelo zelo malo.

Strošek takega zavarovanja za VSE komplet je bil 70 Eur (govora je o stanovanju in samo za nepremičnino (brez opreme)). Kaj se je zgodilo, če sem želel povečati zavarovalno vsoto za poplavo na 10.000,00 Eur (kar je še vedno malo)? Cena te iste police je bila namesto 70 Eur kar naenkrat 190 Eur, pa si samo povečal zavarovalno vsoto za poplavo in nič drugega.

Toliko za predstavo kakšne so konkretne številke in zakaj se to na koncu redko kdo odloči. Itak pa zelo vse varira od paketov pri zavarovalnicah samo jih je pred sklenitvijo treba malo bolj pogledat.
Zavarovano imam do nove gradbene vrednosti objekta, plus opremo do 110.000 EUR.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.165
2.258
113
Ja, ker imaš polico sklenjeno po prejšnjih paketih, pred decembrom 2022, ko so nazadnje prenovili pakete,
prej je bilo v Premium 15.000 za nepremičnino in 15.000€ za premičnine,
sedaj je v Premium paketu poplava/hudournik na polno ZV.


Če bi rad imel po novem, naj ti agent spremeni pogodbo.

Ja to je verjetno +. Kaj pa so minusi v primerjavi z zavarovanjem do decembra 2022? Vse sigurno ni boljše? So verjetno nekje hakli?
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.813
4.307
113
Ja to je verjetno +. Kaj pa so minusi v primerjavi z zavarovanjem do decembra 2022? Vse sigurno ni boljše? So verjetno nekje hakli?
Z prenovo 12/2022 so pri Ekskluzivnem kritju zmanjšali nekatere zavarovalne vsote, pri Premiumu so jih pa povišali,
tako da v tvojem primeru ki imaš Premium 2020, se ti splača preuredit polico na nove pakete, če želiš poplavo na polno
seveda moraš videti tudi ceno, koliko je višja.

Tisti ki imajo Ekskluzivni paket 2020 ali starejši, pa imajo na obstoječi polici višje kritje za indirektni udar strele na inštalacija in opremi (na zavarovalno vsoto),
po novih pogojih pa je omejeno na 2.500€, prav tako je znižana škoda zaradi udarca neznanega vozila, povišan pa vandalizem in kraja delov stavbe, pa še par razlik...

1691497543554.png

Edit: kljukica pomeni, da je zavarovano na zavarovalno vsoto objekta
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.165
2.258
113
Z prenovo 12/2022 so pri Ekskluzivnem kritju zmanjšali nekatere zavarovalne vsote, pri Premiumu so jih pa povišali,
tako da v tvojem primeru ki imaš Premium 2020, se ti splača preuredit polico na nove pakete, če želiš poplavo na polno
seveda moraš videti tudi ceno, koliko je višja.

Tisti ki imajo Ekskluzivni paket 2020 ali starejši, pa imajo na obstoječi polici višje kritje za indirektni udar strele na inštalacija in opremi (na zavarovalno vsoto),
po novih pogojih pa je omejeno na 2.500€, prav tako je znižana škoda zaradi udarca neznanega vozila, povišan pa vandalizem in kraja delov stavbe, pa še par razlik...

Poglej priponko 70380
Edit: kljukica pomeni, da je zavarovano na zavarovalno vsoto objekta

Mi potem stara polica več pomeni, nisem na "nevarnem" območju za poplave. Hvala za obrazložitev.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.352
3.441
113
Tudi približno ni to podobno. Najbrž veš, da je obvezno avtomobilsko zavarovanje za kritje škode katero povzročiš drugim, ne pa za tvoj avto?
To vem.
Z tem sem mislil, da če imaš lastništvo hiše, bi obvezno moral imeti zavarovanje, država pa bi določila tista minimalna kritja, ki jih more imeti polica.

Sedaj pa imamo na 1000 ljudi, katerim bo spet morala pomagati država.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
To vem.
Z tem sem mislil, da če imaš lastništvo hiše, bi obvezno moral imeti zavarovanje, država pa bi določila tista minimalna kritja, ki jih more imeti polica.

Sedaj pa imamo na 1000 ljudi, katerim bo spet morala pomagati država.
S temi minimalnimi kritji spet ne bi resil nicesar, ce bi prejemali po 2.5-10k. S tem si ne mores nic pomagati. Torej ali zavarovano kot se sika in se tega zavedati ali pa nic, pa se zopet zavedati.

Ce se zdaj niso zavedali, se tudi v tistem primeru ne bi.
 

Palcek

Fizikalc
15. dec 2007
664
81
28
Ne vem no, jaz imam tudi pri Generaliju zavarovan premium paket, polica letos blizu 600€ in imam poplava, hudournik, visoka in talna voda zgolj do 15k objekt in 15k oprema. Hiša pa je drugače na 270k zavarovana. Očitno si ti doplačal.
Podpisem, zelo podobno, pa je tudi premium paket na novo vrednost, poplava pa ja 15k
 
  • Všeč mi je
Reactions: AvtoFun