Borgomanija

27. jan 2022
4.801
1.738
113
Ta oznaka je naveden BS - bikovo sranje!

Če se s čim ne strinjaš potem to komentiraj in utemelji - tu se z Borg om pač strinjam, z gepis za zob pač ne.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Ter jasno še kamela in 123.
(Zadnje 2 dni imam tam ene 140 prstov dol, večinoma 123, ki se je potrudil in pritisnil poste za 1 mesec nazaj :valjamse: )
Tri dni nazaj, je imel pri meni 123 tudi delovno akcijo. Naenkrat mi je pritisnil 82 prstkov. Nisem šel niti gledat, kaj ga je mučilo. :valjamse: Res škoda, da so ukinili tisti všeček, ko se vrta s prstom v glavo.
 

Borg

Fizikalc
25. jun 2020
494
-540
28
Drugače pa prav imate. Zakaj mi tega treba.
Ne mislim se več spuščat na ta nivo. Škoda mojega časa. Ta pameten odneha.
 
  • Objave ne odobravam
  • Ljubezen
Reactions: novaa in Kamele0N

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.716
-1.009
113
145 km SZ od Opatije
Ta oznaka je naveden BS - bikovo sranje!

Če se s čim ne strinjaš potem to komentiraj in utemelji - tu se z Borg om pač strinjam, z gepis za zob pač ne.
No, tukaj bo pa Borg imel precej dela s tem, da napiše, zakaj se ne strinja z mojimi posti.
Jaz še nikoli nisem uporabil "thumb down", ker ima vsak pač lahko svoje mnenje, sem pa dal "thumb up" na nek zapis, kjer sem se strinjal z uporabnikovim zapisom.
In potem je "resistance is futile" začel s prstkanjem.

Preberite post od začetka, pa naredite zaključek, kdo je tu otročji ... čeprav, ta forum občasno res zbudi otroka v meni :p
Mene ne motijo "prstki dol" od tega dotičnega uporabnika, želel sem le opozorit na dejstvo, da bi morali imeti neuravnovešeni uporabniki omejen dostop do foruma. Saj vem, da ne bo zaleglo, ampak vseeno ...

Še najbolj pa mi je smešno, kako kakšen uporabnik "pade iz hišice", če napišeš kaj neprijetnega o njem.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: Borg

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.716
-1.009
113
145 km SZ od Opatije
.. in ja na te poste je uletel AndrejEnej in brez kakršnih koli argumentov začel talati všečke, kar ni prvič. Bi vsaj razložil zakaj, pa je prebutast za kakšen konkreten odrasel argument. Razlog so samo otroške zamere, ki jih ne more prerast.
Zakaj pa bi moral imet argument, če všečkam? Ti res nisi diht, majke mi ...
Ostalega ne bom komentiral, ker itak ne boš razumel napisanega.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: Borg

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.487
3.123
113
Garažni udbaš senjurće
pa vlada si slisal za ignor funkcijo?
Posnetek zaslona 2023-02-20 173537.png
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.487
3.123
113
Pa blejski motenec prisoten na dveh profilih.
Najprej nabije trdeče lajke....nato nuca 3 do 6 minut za prijavo na drug profil in ponovi vajo.
Posnetek zaslona 2024-02-12 185342.jpg
 
  • Haha
Reactions: Sonny_Chiba

jello

Guru
22. sep 2008
9.697
3.580
113
Ta tema je še ena potrditev, da je bila možnost menjavanja nickov odločilen korak navzdol. Ko si userješ ime, si ga pač spremeniš in serješ pod novim dalje. In se delaš, da nisi bil še včeraj norček, trol, suzica, reality, snečer....
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.614
247
113
ja seveda. Sam nekaj pa je takih uporabnikov, ki ne napišejo ničesar zanimivega in ves čas le mlatijo prazno slamo oz. po domače - drekajo. Ali v njunem primeru, ko se povsod le obkladata z žaljivkami, je ignor zelo pripročna funkcija.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.370
2.286
113

No, povej nam, kje se najdeš v spodnjem prispevku .Pa nič lagat, ne boš dobil lizike ...

KAJ JE DUŠEVNO ZDRAVJE?​

Čas študija je ob vseh lepih stvareh lahko tudi obdobje različnih stisk. Vse psihične stiske niso enake, pravzaprav lahko psihično dobro počutje oziroma duševno zdravje razumemo kot neke vrste kontinuum. Na eni strani imamo tako duševno zdravje, potem pa zelo blage psihične težave ali skrbi, potem sledijo zmerne težave oziroma psihične stiske, tem pa težje psihične stiske in duševne motnje oziroma duševne bolezni

DUŠEVNE MOTNJE​

Obdobje med 18. in 30. letom pa predstavlja tudi začetek večine duševnih motenj. V Sloveniji uporabljamo pri klasifikaciji duševnih motenj Diagnostični in statistični priročnik DSM-IV in Mednarodno klasifikacijo bolezni MKB-10. Spodaj so predstavljena glavna področja duševnih motenj.

GLAVNA PODROČJA DUŠEVNIH MOTENJ​


ORGANSKE DUŠEVNE MOTNJE

So tiste motnje, ki imajo svoje vzroke v možganski bolezni, možganski poškodbi ali drugih stanjih, ki povzročajo motnje v možganski dejavnosti. Sem spadajo različne motnje na področju mišljenja, zaznavanja, čustvovanja ali osebnosti, ki so lahko posledica različnih možganskih bolezni, poškodb ali drugih okvar.

Sem spadajo: različne vrste delirija, demence, amnestične motnje in duševne motnje, ki so posledica splošnega zdravstvenega stanja (npr. različnih infekcij, srčno-žilnih bolezni itd.).

DUŠEVNE IN VEDENJSKE MOTNJE ZARADI ZLORABE PSIHO-AKTIVNIH SNOVI

Gre za različne duševne motnje, ki so posledica:
– zlorabe in odvisnosti od alkohola
– in zlorabe in odvisnosti od drugih psihoaktivnih snovi (opioidov, kanabinoidov, sedativov in hipnotikov, kokaina, drugih stimulansov, halucinogenov, tobaka, hlapljivih topil ter kombinacije več psihoaktivnih snovi).

PSIHOTIČNE MOTNJE

Pod pojmom psihotične motnje se skriva več različnih duševnih motenj z različnimi vzroki, izraznostjo in potekom. Osnovna značilnost psihoze je izguba stika z realnostjo, ki se nanaša na to, da oseba nepravilno oceni točnost lastnih misli in zaznav, kljub predstavljenim nasprotnim dokazom. Gre za:
motnje mišljenja (npr. blodnje – npr. preganjalne, nanašalne; disociiranost, kar pomeni razrahljani miselni tok, misli so nejasno povezane…),
motnje zaznavanja (halucinacije – slušne, vidne, telesnih občutkov, …),
motnje čustvovanja (grozavostna, depresivna, evforična stanja, …),
motnje hotenja (brezvoljnost, …),


Psihotična motnja se lahko pojavi le enkrat v življenju, lahko pa se ponavlja.

Psihotični simptomi so sestavni del več motenj:
shizofrenije (ko se psihoza ponavlja oziroma traja vsaj šest mesecev; gre za različne oblike: paranoidna, dezorganizirana, …),
shizotipske motnje (gre za bizarnost mišljenja, vedenja, …)
shizoafektivne motnje (motnje, pri kateri izstopajo tako čustveni kot shizofrenski simptomi …; gre lahko za manični, depresivni ali mešani tip),
blodnjave motnje (prevladujoča je ena ali več dolgotrajnih blodenj z različno vsebino, npr. preganjalsko, erotično, grandiozno, …),
– tudi bipolarne motnje, depresije in manije s psihotičnimi simptomi, kratke psihotične epizode, psihotične motnje zaradi uživanja psihoaktivnih substanc in organskih bolezni.


ANKSIOZNE MOTNJE

Anksioznost ali tesnoba
je:
– je kognitivni, čustveni, telesni in vedenjski odgovor na dejansko ali grozečo nevarnost;
– je normalno čustvo, ki pomaga, da se zaščitimo:
o ko jo sproži pravi vzrok,
o doseže pravo stopnjo,
o traja ravno prav dolgo;
– problem postane, ko je pretirana in neobvladljiva.

Prepoznamo jo po naslednjih znakih:
telesni: tiščanje v prsih, pospešen srčni utrip, mravljinci, občutek dušenja, mišična napetost,…
miselni: zaskrbljujoče misli, težave s pozornostjo in koncentracijo,
čustveni: strah, napetost, nemir,
vedenjski: umik, izogibanje.

Včasih se tesnoba stopnjuje v napade panike:
– govorimo o stanju izrazite tesnobe, ko se več teh znakov pojavi hkrati in preplavi človekovo telo, človek ima občutek, da bo padel, da bo padel v nezavest ali da ga bo kap. Občutek je zelo neprijeten, vendar ni nevaren.

Poznamo več anksioznih motenj, v ospredju katerih so torej stanja stopnjevane tesnobe, ki se pojavljajo v različnih okoliščinah in trajajo različno dolgo, pri tem okoliščine oziroma situacije niso objektivno nevarne:
fobije: gre za skupino motenj, kjer se tesnoba pojavi samo v določenih specifičnih okoliščinah, npr.
o agorafobija: strah pred zapuščanjem doma, vstopanjem v trgovine, množico, javnimi prostori;
o socialna fobija: strah pred ocenjevanjem, kritiko s strani drugih ljudi, zaradi česar se posameznik izogiba socialnim okoliščinam;
o druge specifične fobije: npr. strah pred bližino živali, višino, temo, letenjem, zaprtimi prostori, uporabo javnih stranišč, …

panična motnja: gre za ponavljajoče se napade hude tesnobe, ki se ne omejujejo na kako posebno okoliščino, zato so nenapovedljivi; pojavi se nenaden povišan utrip srca, bolečine v prsih, občutek dušenja, vrtoglavica, občutek nerealnosti, tudi strah pred smrtjo, izgubo kontrole ali norostjo.

generalizirana anksiozna motnja: se kaže kot neopredeljen strah oziroma prosto lebdeča tesnoba, gre za nenehno zaskrbljenost za nekoga ali nekaj, nervoznost, napetost, pričakovanje nevarnosti.

obsesivno kompulzivna motnja: se kaže v obliki vsiljivih, prisilnih misli in/ali dejanj – kompulzij. Obsesivne misli so nehotne misli, predstave, podobe ali impulzi, ki se ponavljajoče vsiljujejo v zavest človeka, ki se jim ne more upreti, čeprav se zaveda njihove nesmiselnosti. Razlog za to je huda tesnoba, ki jo takšne misli vzbudijo v človeku, saj so običajno povezane z nečim, kar zanj ni sprejemljivo (npr. koga poškodovati). Hudo tesnobo tak človek upravlja s kompulzijami v obliki vedenja (npr. štetje, umivanje, preverjanje) ali v obliki miselnih dejanj (npr. molitev, ponavljanje besed), ki so ponavljajoča in jih človek počne kot ritual.

reakcije na hud stres: pri tem je močno moteno uravnavanje čustvovanja v smislu stopnjevane depresije in anksioznosti, razdražljivosti in napetosti, ali pa tudi čustvene otopelosti in praznine.

somatoformne motnje: pri teh motnjah se čustva izrazijo posredno prek telesnih znakov, kot so bolečine po telesu, glavoboli, srčno-žilne težave, motnje spanja, apetita, …Običajno je oseba prepričana, da je hudo telesno bolna in hodi na različne preiskave, ki pa ne potrdijo organske podlage težav ali pa so telesni simptomi pretirani glede na ugotovljeno organsko podlago.

OSEBNOSTNE MOTNJE

Osebnostne motnje:

– se nanašajo na skrajno poudarjenost nekaterih osebnostnih lastnosti,
– so trajne, neprilagodljive, nespremenljive,
– se kažejo v vedenju, mišljenju, čustvovanju,
– vodijo v težave na socialnem, zaposlitvenem in drugih področjih,
– vzorci se pojavljajo že v otroštvu in mladostništvu in se nadaljujejo v odraslo dobo.

Ločimo naslednje osebnostne motnje z glavnimi značilnostmi:
paranoidna (občutljivost, sumničavost, ljubosumnost),
shizoidna (izogibanje socialnih stikov, bližine),
shizotipska (izogibanje bližine, ekscentričnost),
antisocialna (brezčutnost, impulzivnost, egocentričnost, slab samonadzor, ni krivde, sramu),
narcisistična (nizko samozaupanje, slaba samopodoba in grandiozna obramba pred tem),
histrionična (plitvo, labilno čustvovanje, pretirano izražanje čustev, dramatiziranje, egocentričnost),
čustveno neuravnovešena (impulzivni tip – jeza, slaba samokontrola, nasilje; borderline tip – strah pred zavrnitvijo, nihanje samospoštovanja, nestabilnost v medosebnih odnosih, občutki praznine),
izogibajoča (tesnoba, zaskrbljenost, izogibanje),
obsesivno-kompulzivna (anankastična, perfekcionizem, popolnost, red),
odvisnostna (zanašanje na druge, nezmožnost odločanja, strah pred zapuščanje

Tako znanje dobiš samo z lastnimi(!) izkušnjami!