Boeing 747 zletel s steze

peroo

Pripravnik
29. sep 2007
103
21
18
ljubljana
Jaz se ne strinjam. Recimo da zagori šmarna gora zraven ljubljane. Kje bo tak avijon zajemal vodo? Zbilje je prekratko. Torej bi se vozil do Bleda al pa Pirana, da bi lahko pošteno zajel. 15min tja, 15min nazaj, pa 3min da zajame. Tale vojaški pc6 lahk spodaj na travniku pristane in v pol ure skor 10 ciklov že naredi. S tem da pokuri v tem casu 100 litrov kerozina, une velke gajbe zgoraj pa 2 toni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

Tenforest

Majstr
3. sep 2007
5.654
498
83
41
povsod malo
Že za pilatusa je bilo cel kup težav od birokracije ker je vojaški do dovolj izkušenega pilota.
Če ga mislijo na Krasu imet... Kje lahko sploh bazira? Ajdovščina? A ga bomo hrčkom čez poletje posodil?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Že za pilatusa je bilo cel kup težav od birokracije ker je vojaški do dovolj izkušenega pilota.
Če ga mislijo na Krasu imet... Kje lahko sploh bazira? Ajdovščina? A ga bomo hrčkom čez poletje posodil?
"Letalo bo umeščeno v 15. polk slovenskega vojaškega letalstva, v 152. letalsko eskadriljo na vojaškem letališču Cerklje ob Krki, kjer je zanj predvidena tudi gradnja novega hangarja. Za upravljanje z letalom sta predvideni dve posadki, pri čemer posadko sestavljajo kapitan, kopilot in tako imenovani 'loadmaster'."

Mislim, da je gasilni modul bolj pesek v oči in me sploh nebi presenetilo če ga na koncu sploh nebi dobili.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Zakaj se sekirate za zajca, ki se še pase nekje v gošči? Z aeroplanom bo razpolagal g. vrhovni poveljnik vojske, danes Pahor in on bo odločal, koliko ga je škoda kadar bomo imeli žledolom ali neke izredne razmere. V glavnem bo pa na razpolago zunanjim akcijam v sklopu Nata, da se bo videlo da nismo navadne krece. :rolleyes:

Saj ta gajba še pošteno obrnit ne more nad našim nebom. :rolleyes: Mar bi kupili nekaj zrakomlatov, so vsaj uporabni.
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in Matey

mr_

Guru
20. sep 2007
8.924
2.402
113
Mraz pa ga mal zgosti. Rakete so zaradi kratke steze, pa hitrega dviga pri vzletu na rizičnih področjih. Antarktika nima kaj dosti veze po moje. Pa Blue angels Fat Albert uporablja te rakete za spektakel.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Apollo8
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ko nekdo reče, saj ne more obrnit nad našim nebom takoj vem, da človek nima pojma o letalstvu. Zakaj se torej oglašaš tukaj?

Ok, preveč pojma res ne. Toda spomnim se Falkona, ki so ga bogovi kupili zase ... ko je pa prišel v štalo, pa ni nihče vedel kaj bi z njim, kdo ga bo futral in kdo menjaval podkve :rolleyes: . Čisto navadna čačka, nihče ne ve kaj bi z njim.

S temle danes je enako, le da so zadevo zapakirali k vojski, torej se civilisti ne bomo smeli kaj preveč vmešavati (pametovati) - račune plačevali pa bomo seveda in to z nasmeškom na obrazu.

Sicer pa, kakšne transporte bo izvajal? Iz Cerkelj na Brnik ali Maribor? Ker potem že zmanjka Slovenije :rolleyes:.
Ajde, pojdimo se transport dveh enakih pošiljk iz Cerkelj na Brnik. Vklopimo štoparico in začnemo nalagat - enega v avijon in drugega na tovornjak, zadevo prepeljemo na Brnik, razložimo in ustavimo štoparco.

:cheer: Za koliko se gremo stavit, da bo tovornjak nekaj ur hitrejši? Pa cenejši tudi :fredi: .

Če se boste pa zgovarjali na NATO, pa članstvo krepko plačujemo. Bo naš račun za udeležbo kaj manjši če bomo imeli svoj avijon za delanje sranja po svetu?

Kar se mene tiče je to stran vržen denar in to tisti ki ga še niti nimamo :nigladek: . Čez 20 let bomo pa gradili hangar v Bistri da bomo lahko nekam pospravili tole čačko, tako kot danes legendarni P 111.
 
Nazadnje uredil moderator:

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.128
2.291
113
v lokalni ostariji
Ok, preveč pojma res ne. Toda spomnim se Falkona, ki so ga bogovi kupili zase ... ko je pa prišel v štalo, pa ni nihče vedel kaj bi z njim, kdo ga bo futral in kdo menjaval podkve :rolleyes: . Čisto navadna čačka, nihče ne ve kaj bi z njim.

S temle danes je enako, le da so zadevo zapakirali k vojski, torej se civilisti ne bomo smeli kaj preveč vmešavati (pametovati) - račune plačevali pa bomo seveda in to z nasmeškom na obrazu.

Sicer pa, kakšne transporte bo izvajal? Iz Cerkelj na Brnik ali Maribor? Ker potem že zmanjka Slovenije :rolleyes:.
Ajde, pojdimo se transport dveh enakih pošiljk iz Cerkelj na Brnik. Vklopimo štoparico in začnemo nalagat - enega v avijon in drugega na tovornjak, zadevo prepeljemo na Brnik, razložimo in ustavimo štoparco.

:cheer: Za koliko se gremo stavit, da bo tovornjak nekaj ur hitrejši? Pa cenejši tudi :fredi: .

Če se boste pa zgovarjali na NATO, pa članstvo krepko plačujemo. Bo naš račun za udeležbo kaj manjši če bomo imeli svoj avijon za delanje sranja po svetu?

Kar se mene tiče je to stran vržen denar in to tisti ki ga še niti nimamo :nigladek: . Čez 20 let bomo pa gradili hangar v Bistri da bomo lahko nekam pospravili tole čačko, tako kot danes legendarni P 111.
Demz, falcon pa zgodba o prevozu ranjencev je bil čisti spin ker so ljudje noreli kaj vraga rabimo tak avion...
Takle nakup je pičkin dim kaj vse se kje zapravlja
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl