BMW i3

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.754
113
pri taščici
Saj vem da nisi napisal da je ogrevana.
Vem da imajo Turki v fordih ogrevane, sem naivno pričakoval da bodo tudi Bavarci v premium vozilih jih imeli. Včasih pride prav.
 

bev

Fizikalc
25. apr 2017
332
209
43
Nikoli ne pride prav, ker avto v nekaj min segreješ od baš kjerkoli na svetu. Ne vem kaj bi mi ogrevana šipa.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Ogrevana šipa je nekaj najboljšega, kar lahko imaš v avtu.
Saj počasi to dajejo tudi druge firme. Dokler nimaš, ne veš, kaj zamujaš. Ko imaš, nočeš biti več nikoli brez.

To vse velja, če imaš avto na prostem. Garaža in nadstrešek rešita večino problemov.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Večina električarjev se segreje v parih minutah in tudi manjko tajmerja, oz. vklopa na daljavo, ni neka drama.
Povečini pa seveda to funkcionalnost celo imajo.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Nikoli ne pride prav, ker avto v nekaj min segreješ od baš kjerkoli na svetu. Ne vem kaj bi mi ogrevana šipa.
Ne vem zakaj bi imel električni avto, saj z ICE pridem povsod ali pa še dlje. Res ne vem, kaj bi mi ICE.
To je že res... ampak če imaš webasto (oz. ogrevanje ali hlajenje stoječega avtomobila na daljavo, kar ima večina modernih EV-jev), potem je to eno stopnjo višje od ogrevane šipe.
Imam oboje, če je sneg zunaj webasto kar nekaj časa rabi, da stali zadevo.
Ogrevano prednje steklo pa po 1 minuti vidiš, kako se zadeva samo še topi. Še bolje je z ledom.
Če pa laufaš webasto pol ure, potem je pa itak vseeno.
Poleg tega je pri električnem vozilu verjetno še bolj smiselno, da ima električno prednje steklo, ker je poraba energije tako manjša, kot če grelec laufaš za cel avto. Pri ICE je itak toplota nujen stranski proizvod.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Sem imel ogrevano šipo enkrat, pa mi je šla samo na živce zaradi nitk, ki so 100% časa vidne, gretje pa sem rabil 2x letno npr.

Verjamem pa da je dobro, če si brez nadstreška ali garaže. Ogrevan volan mi je bil všeč ko sem ga imel, pred tem si nisem mislil, da bi to kadarkoli doplačal za svoj avto. :)
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Sem imel ogrevano šipo enkrat, pa mi je šla samo na živce zaradi nitk, ki so 100% časa vidne, gretje pa sem rabil 2x letno npr.

Verjamem pa da je dobro, če si brez nadstreška ali garaže. Ogrevan volan mi je bil všeč ko sem ga imel, pred tem si nisem mislil, da bi to kadarkoli doplačal za svoj avto. :)

Kaj si imel to za en krš od avta. Sam se moram res potrudit, da vidim nitke. Če ne bi vedel, da so, jih ne bi opazil.
Mogoče pa nakladaš in misliš, da so enake, kot zadaj?
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Verjetnon je tudi odvisno od izvedbe. Kolega se ravno nad temi nitkami pritožuje pri novi Škodi Scali. Pravi da bi vzel brez, če bi prej vedel, da tako izgleda.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Imel sem Focusa ST 2008 takrat, gledam povsem enake tudi v Alhambri. Meni so najedale in ja ne vidijo se pogosto.

Saj eni se tudi s speskano šipo vozijo okol pa ne jebejo 5%. Ali pa nagravžno umazano.
 

bev

Fizikalc
25. apr 2017
332
209
43
Ne vem zakaj bi imel električni avto, saj z ICE pridem povsod ali pa še dlje. Res ne vem, kaj bi mi ICE.

Imam oboje, če je sneg zunaj webasto kar nekaj časa rabi, da stali zadevo.
Ogrevano prednje steklo pa po 1 minuti vidiš, kako se zadeva samo še topi. Še bolje je z ledom.
Če pa laufaš webasto pol ure, potem je pa itak vseeno.
Poleg tega je pri električnem vozilu verjetno še bolj smiselno, da ima električno prednje steklo, ker je poraba energije tako manjša, kot če grelec laufaš za cel avto. Pri ICE je itak toplota nujen stranski proizvod.

Če moraš šipe odtaliti je najbrž avto mrzu. Z ogrevanim steklom ga ne boš ogrel.
 

BigPoppa

Majstr
19. jul 2007
1.286
350
83
Imel sem Focusa ST 2008 takrat, gledam povsem enake tudi v Alhambri. Meni so najedale in ja ne vidijo se pogosto.
Baje je tako, da eni jih vidimo, drugi pa ne. Jaz sem jih tudi videl in je moteče.

Ne vem pa kako je to rešeno pri novih avtih, jaz sem gledal pri 15 let starem galaxy-u.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
So moteče, ko jih enkrat vidiš. Ne pa stalno. Odvisno od kota svetlobe in ostalih dejavnikov.
Boljša rešitev je s folijo, kjer tega ni. Je pa verjetno dražja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

irCAR81

Fizikalc
19. mar 2008
1.698
62
48
Vseeno koristno, nekateri so dobili namig za obisk okulista.

Ta teden sem na avan2go prvič vzel i3. Imel sem občutek kot da je avto precej težak. Ker sem do sedaj večinoma vozil smarte me je motila premočna rekuperacija (no ko sem se naslednji dan usedel v smarta me je motila prešibka rekuperacija). Po menujih in LCD-jih dobiš občutek da je avto že dlje na trgu in ni več višek tehnologije. Pod črto mi je bil na koncu i3 zelo všeč in bi ga z lahkoto imel če bi mi ga kdo dal, kar pa niti ni neka huda pohvala glede na to da sem lastnik 19 let starega avta.
 
Nazadnje urejeno:

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Pri vseh novejših avtih vse pomeni oprema. BMW, Audi, Mercedes, VW... vse je nagravžno oskubljeno pri osnovni opremi in avto je povsem drugačen tako tehnično kot vizualno, kar na koncu pokaže tudi cena (nekateri avti so opremljeni z enakim motorjem cenovno x2).

Pri i3 je meni "nujna" velika navigacija proff, notranjost kaj drugega kot tisto grdo usnje, strešno okno novejša različica vsaj po 2016 če ne kar facelift... Povsem črn je tudi top kar se izgleda tiče, samo to se da uredit s folijo pozneje (ker je itak pol avta že itak črnega).

Težak se čuti, ker tiste ozke gume kar trpijo, sicer mi je pa pri i3 najbolj všeč občutek notri sedet. Zelo prostorno okoli nog, ogromno steklo, dolga armatura in tako percepcija zračnosti, višje sedenje mi tudi ustreza in s tem lahko vstopanje/izstopanje, praktičnost zadnjih vrat, ker lahko brez odpiranja daš recimo torbo direktno za sedež brez odpiranja zadnjih vrat ali prtljažnika... Imeti karbonski avto je meni tudi nekaj "zanimivega" pač. :)