Bicikljada proti JJ-u 2. del

Bo jutri parlament ograjen?

  • Ja kar naj bodo za ograjo!

    Glasovi: 11 25,6%
  • Ne....to bi oteževalo pobiranje papirnatih avijončkov za ograjo :(

    Glasovi: 5 11,6%
  • JANŠA JE KRIV!!!

    Glasovi: 31 72,1%

  • Skupaj glasov
    43
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

boc

Majstr
1. avg 2007
2.366
432
83
Kaj ne vidiš???? Kake obrnjene strani. Janša je v opoziciji delal, kul vlada v vladi ni delala in vlada z Janšo dela, kul v opoziciji ne dela. Nič se ni zamenjalo v obrnjene strani samo delovna vlada je prišla na oblast in to je to. Zdaj ko se vidi, kako je KUL nesposobna je pa ogenj v strehi in praska in kričijo in razbijajo sam da se nebi videlo, da so KUL ena navadna brezidejna, politična usmeritev delomrznežev. Če to ne vidiš ti jaz in nihče ne more pomagat.
pomagaj mi, povej kaj je JJ pocel v opoziciji?
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
saj se vidi da takšni kot wili še razmišljali niso da bi kaj sami naredili kaj šele probali in failali.

pa pozna kdo koga ki je res dal ves svoj kapital, čas, voljo in propadel? kakšne tragične zgodbe so to. žal poznam enega, kjer ni bil samo po lastni krivdi. zgubil vse, po slabem desetletju da je nekako prišel k sebi in nima več dolgov in sodišč nad sabo. včasih direktor večje tovarne potem šel na svoje v turizem in žal tista kriza, banke niso hotele sodelovat in gotovo, probal in dal vse da bi poskusil rešit. čisto natančnih detajlev sicer ne poznam a v grobem je to to. danes v manjšem najemniškem stanovanju, brez žene, otroci na srečo že odrasli.

seveda lahko rečemo kpa je vložil preveč, ja lej če bi mu ratalo bi bilo danes vse drugače zanj a ni. in potem naj po wilijevo si izplačuje le x5 max a dal je 100% vse kar je imel in to ne samo finančno. delavec pa 0% kar je imel. tega se razni wiliji ne zavedajo da ni vse sunshine and rainbows.
 
  • Všeč mi je
Reactions: alkoholik

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.544
8.897
113
To kar pišeš v zadnjem stavku lahko reče samo totalen bedak. Takih primerov, ki jih opisuješ je malo morje in ponavad se zgodijo tistim, ki so pošteni. Poznam dva taka, ki sa se šla gostinstvo s srcem, obema so ostale samo gate, res je blo žalostno to gledat. Lahko pa oba svojim zaposlenim še danes gledata v oči, ker jim nista ostala nič dolžna. Po drugi strani imaš pa ase, ki so na doo varianto, dolžni okol in okol brez vesti. Poznam enga takega, je z naše prejšnje firme namamil par najtesnejših sodelavcev, delal so ko budale, nakonc jih je pustil brez gat, on pa dalje na naslednjo firmo. Mislim, da ima dons že tretjo, povsod pa za njim pogorišče.

Prav pa moj sosed, en tak privatnik, ki ga spoštujem, že druga generacija zastopnika za Citro, da z rokam glih bajno obogatel ne bom, ne živim pa slabo. Pa če vprašaš njegove mehanike, gredo tud v ogenj zanj.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.977
9.091
113
39
MB
sej to je poanta v tem da je veliko večino slovenskih podjetij predstavljajo mala podjetja, čist običajni ljudje z povprečnimi ali malo nadpovprečnimi dohodki, odvisno kolk pač delajo.

razlika je pač v tem, da večina dela to kar dela, ker želi to delat.

Ker žal večina zaposlenih ni zadovoljna sama s sabo in svojimi odločitvami, tega pač ne prenesejo, in pol dobimo floskule o neštetih jahtah.
 
  • Všeč mi je
Reactions: alkoholik

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
To kar pišeš v zadnjem stavku lahko reče samo totalen bedak. Takih primerov, ki jih opisuješ je malo morje in ponavad se zgodijo tistim, ki so pošteni. Poznam dva taka, ki sa se šla gostinstvo s srcem, obema so ostale samo gate, res je blo žalostno to gledat. Lahko pa oba svojim zaposlenim še danes gledata v oči, ker jim nista ostala nič dolžna. Po drugi strani imaš pa ase, ki so na doo varianto, dolžni okol in okol brez vesti. Poznam enga takega, je z naše prejšnje firme namamil par najtesnejših sodelavcev, delal so ko budale, nakonc jih je pustil brez gat, on pa dalje na naslednjo firmo. Mislim, da ima dons že tretjo, povsod pa za njim pogorišče.

Prav pa moj sosed, en tak privatnik, ki ga spoštujem, že druga generacija zastopnika za Citro, da z rokam glih bajno obogatel ne bom, ne živim pa slabo. Pa če vprašaš njegove mehanike, gredo tud v ogenj zanj.
ja da so sunshines and rainbows trdijo ekstremni levičarji o grdih grdih kapitalistih. ostalim je jasno da temu ni tako. saj vidiš kdo se lima na levico, teoretiki, sanjači in lenuhi.
definitivno so kakšni outlierji in celoten game ni postavljen 100% pravično in dogaja se precej krivic a to je the best we got trenutno.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.544
8.897
113
sej to je poanta v tem da je veliko večino slovenskih podjetij predstavljajo mala podjetja, čist običajni ljudje z povprečnimi ali malo nadpovprečnimi dohodki, odvisno kolk pač delajo.

razlika je pač v tem, da večina dela to kar dela, ker želi to delat.

Ker žal večina zaposlenih ni zadovoljna sama s sabo in svojimi odločitvami, tega pač ne prenesejo, in pol dobimo floskule o neštetih jahtah.
Se ne morem strinjat, da je takšna večina zaposlenih. So pa taki vedno najglasnejši in potem zgleda, da jih je več, kot jih je v resnici. Tud kle pri nas v veliki firmi nam po večini ni nič hudega in večina nas to ve in spoštuje, tako kot pri moji soprogi, ki dela pri manjšem privatniku. Imaš pa cvetke, ki jim nikol ni nič prav. Ko dela od doma recimo ni, je glasno za ponoret, da one bi pa od doma, pa da to je blo fajn, pa da majo otroke pa bla bla, pol smo pa delal zdej razporede, ker gremo na smene je pa šef hotu bit korekten do vseh in je dal te ki radi delajo od doma (po glasnosti sodeč) pač več časa domov, nas ki nam delo od doma ne paše pa več časa na delovno mesto, pa spet ni blo prav. Je bil kle pr men čist obupan, sm sam reku, dej na smene pol pol brez debat, škoda časa in živcev, njegovih in naših. je pa teh cvetk manj kot četrtina, tako da definitivno ni večina.
 

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.160
1.184
113
Vložiš ves svoj čas, kapital trud da bi uspel in po wilburxxxovo ne smeš imeti veliko več kot tvoji zaposleni?
Ne vem, kje si ti to prebral? Če ti tko pokvarjeno misliš je to tvoj problem. Tudi delavec vloži svoj čas in trud in to za kaj? Minimalca, najboljš da mu še država dodatek do minimalca da, da si bo direktor lahko večjo plačo nakazal in bonitete na dobiček.
Če ne razumeš napisanega pa raje tiho bodi. Velja tudi za druge, ki spreobračajo besede in se sprenevedajo.
 
  • Haha
Reactions: tomi

koliko

Guru
21. avg 2007
4.232
2.071
113
SV SLO
To je uradno, zato ker smo vsi revni. Ampak neuradno pa imajo ljudje vse od jaht, do vil, denarja v davčnih oazah itd.
In kaj jim pomaga vse to. Če nimajo osnovnih človeških manir. Če vedo, da zato ker oni imajo nekdo drug pač nima. Jaz pretiranem materialnem imetju ne vidim popolnoma nič. Kvečjemu je vse to samo breme. Jahte, vile, avte je treba vzdrževati, Denar skrivati in trepetati, da ga davčna ne odkrije. Kje je potem smisel vsega???? Na koncu pa itak nima časa za 5 minutni postanek od dela..... Moj šef ima ogromno premoženja pa kaj mu to pomaga če ne ve v tem uživati. Nikoli ne postoji in ne uživa v tem, kar si je ustvaril vedno rine samo naprej in naprej. Sam nimam veliko in niti ne potrebujem nekega premoženja in vedno uživam, ko si pokosim parcelo, ko si lahko kupim kako novo stvar. V bistvu še v delu in službi uživam.... Tak da ne vem, kdo je tu revež on ali jaz.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.616
14.310
113
Hitro po kokice, predstava se bo kmalu začela :cheer:

Mimogrede - to danes je že 80. petkov protest.

Petkov kolesarski protest: nocoj bodo pisali Janši in Toninu​

 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.616
14.310
113
Tea Jarc: "we started protesting to get our democracy back"

Demokracijo smo torej očitno izgubili že aprila 2020, samo dober mesec po potrditvi vlade JJ-a. Jebeno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BuDi in Kamele0N

koliko

Guru
21. avg 2007
4.232
2.071
113
SV SLO
Takšno demokracijo, kot se jo gredo Kulovci in Tea Jarc ne rabimo. Demokracija se dala na volitvah in ne na nekih ilegalnih protestih. (niti eden od 80 ni bil prijavljen in upam da bo nekdo odgovarjal za 80 neprijavljenih protestov. Ve se kdo je organizator na črno. In demokracija ni, ko sto ljudi zahteva odstop legalno izvoljene vlade na volitvah. Protestirajo lahko samo sami prot sebi in KUL koaliciji, ker jih je ta lastna politika izdala. Posledica tega izdajstva lastnih volivcev je pač trenutna vlada.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.616
14.310
113
Svetlana citira sveže spisano poezijo o sranju v pitno vodo :srce:

Protesti29102021.jpg
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.