Bicikljada proti JJ-u 2. del

Bo jutri parlament ograjen?

  • Ja kar naj bodo za ograjo!

    Glasovi: 11 25,6%
  • Ne....to bi oteževalo pobiranje papirnatih avijončkov za ograjo :(

    Glasovi: 5 11,6%
  • JANŠA JE KRIV!!!

    Glasovi: 31 72,1%

  • Skupaj glasov
    43
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.927
-829
113
Med spodaj omenjeno ekipo naših fantov je bil tudi g. Zoran Stevanović .
stevanovic-1.png
In kje tu piše, da je bil Stevanovič v zaporu? pa da je magisterij naredil iz zapora?
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Zaradi varstva osebnih podatkov te smejo samo vprašat ali ga imaš. Za vpogled pa nihče ni pristojen, niti sodišča (zanimivo). Pravzaprav je sploh zanimivo, da ravno sodišča še najmanj vedo kako in kaj s tem. :valjamse:
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.927
-829
113
IMO sta vleteli na wc in potem sta ju sinalovca? komaj zunaj dobila.
Sranje je, ker varnostnik ne sme vzet podatkov, bi lepo prepisal iz osebne, pa bi ju spustili...ker vseeno je malo brutalno zgledalo tole..."novinar" pa je imel zivcni zlom kar na ulici, z dretjem je dvignil onima adrenalin do plafona.
Sranje je, ker varnostnika nista bila toliko človeška, da bi ženskam dovolila it na WC brez pct pogoja.

Tisti živčni zlom je bil pa itak pred kamerami zaigran, ampak kakorkoli, to varnostnika niti najmanj nebi smelo zmesti in fizično ukrepat še proti novinarju.

A je naloga varnostnika da preprečuje, ali da neti nasilje?

Saj pred namo sta pred leti varnostnika celo ubila fanta, po tem, ko mu nista dovolila, da bi šel v Globala.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.781
5.704
113
Nekaj je moralo biti še drugega, skoraj zagotovo ju nista poiskušala zadržati samo zaradi neizpolnjevanja pogoja PCT. Obe držita telefon v roki in snemata postopek, na koncu omeni, da gre do zdravnika pokazat "poškodbe".

Posnetek je v marsikaterem pogledu zanimiv za analizo in bi me res zanimal komentar koga iz stroke. Vidi se, da desni varnostnik poizkusi deeskalirati situacijo.

Zakaj policist ni hotel odgovoriti na večkrat ponovljeno vprašanje, zakaj je pridržan?

Vprašanje tudi, kaj si Nama misli o takem odnosu varnostnikov (vendarle jih oni plačujejo) do svojih potencialnih strank.
 

B81

22. jul 2007
35.031
9.295
113
Navedi točno, kje razen v Nami v resnici preverjajo PCT. Bom šel tja. Ne bom rabil pokazat kode. Izberi Ljubljano.
Povsod, kjer spostujejo ukrepe. Kjer pa so sefi bosanci in antivaxerji, pa pac ne, tako da idi tja.

Nekaj je moralo biti še drugega, skoraj

Zakaj policist ni hotel odgovoriti na večkrat ponovljeno vprašanje, zakaj je pridržan?

Vprašanje tudi, kaj si Nama misli o takem odnosu varnostnikov (vendarle jih oni plačujejo) do svojih potencialnih strank.

Narocnik nima rad, da varnostnik klice policijo. Tega se zelo izogibajo in se pricakuje, da varnostnik resi problem.
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
7.089
3.425
113
Vprašanje tudi, kaj si Nama misli o takem odnosu varnostnikov (vendarle jih oni plačujejo) do svojih potencialnih strank.
Jaz kot delodajalec bi kdaj prav rad videl da bi lahko kdo namahal moje "potencialne" stranke, ki to v resnici sploh niso, ali pa je z njimi več težav kot plusa.
Ampak se pač to ne sme. Se zgodi.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.822
14.618
113
Sori, včeraj nisem preko GSM imel možnosti tega ti primerno odgovorit:


90. člen
(uporaba vodnega curka, konjenice, posebnih motornih vozil in plinskih ter drugih sredstev za pasivizacijo)
Za vzpostavitev javnega reda, ko je ta huje in množično kršen, smejo policisti, poleg sredstev za vklepanje in vezanje, telesne sile, plinskega razpršilca, palice ali službenega psa, uporabiti tudi:
- konjenico,
- posebna motorna vozila,
- vodni curek ali
- druga plinska ter druga z zakonom določena sredstva za pasivizacijo.

Pomeni vodni top je šele na predzadnjem mestu. Kaj od tega je policija včeraj prej uporabila, kot vodni top? Je uporabila prvo telesno silo, solzilec, palice, pse, konjenico, "posebna motorna vozila"? ali so kar direktno šli na vodni top, ker ima se može se?

Kje piše, da je potrebno uporabljati sredstva po navedenem vrstnem redu in da se ne morejo oz. ne smejo prilagajati situaciji primerno? Nikjer.
Pa še tole - citiral si zakon, ti si pa včeraj govoril o protokolu, to je nekaj popolnoma drugega.

Upam, da sva zaključila, če pa ne sva pa tokrat vsaj v pravem topicu, v tistem prej ti ne bom več repliciral na to tematiko.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.997
-1.289
113
Kje piše, da je potrebno uporabljati sredstva po navedenem vrstnem redu in da se ne morejo oz. ne smejo prilagajati situaciji primerno? Nikjer.
Pa še tole - citiral si zakon, ti si pa včeraj govoril o protokolu, to je nekaj popolnoma drugega.

Upam, da sva zaključila, če pa ne sva pa tokrat vsaj v pravem topicu, v tistem prej ti ne bom več repliciral na to tematiko.
Sem gledal video. Eni so bili mokri kot miš. :)
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.916
406
83
Navedi točno, kje razen v Nami v resnici preverjajo PCT. Bom šel tja. Ne bom rabil pokazat kode. Izberi Ljubljano.
IKEA, osebje je skeniralo, zraven pa je še varnostnik stal. Sem videl s parkinga in si rekel, ne rabim tako nujno :p
V bauhausu mislim, da tudi, vendar sem imel srečo, se je z enim starejšim gospodom zamotil:)
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.997
-1.289
113
IKEA, osebje je skeniralo, zraven pa je še varnostnik stal. Sem videl s parkinga in si rekel, ne rabim tako nujno :p
V bauhausu mislim, da tudi, vendar sem imel srečo, se je z enim starejšim gospodom zamotil:)
Vedno bolj ljudje, ki bi naj po odloku skenirali kode ugotavljajo, da za to sploh nimajo pooblastila. Maske so že padle. Inšpektorji hodijo na veliko okoli in kontrolirajo, vendar strogo zgolj opozarjajo. Prvi postopek za prekršek bo padel na ustavnem sodišču.

Očitno tej vladi ustreza, da se ljudje kar samo med seboj kontrolirajo, kregajo, pretepajo. Najprej zaradi komunistov in belogardistov, sedaj pa zaradi kovida. Moraš biti presneto nepismen, da ne vidiš tega, da večino stvari ne moreš urejati z odloki. Sploh, ko gre za človekove pravice. Vlada pa je opravilno nesposobna.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Navedi točno, kje razen v Nami v resnici preverjajo PCT. Bom šel tja. Ne bom rabil pokazat kode. Izberi Ljubljano.
Včeraj sem bil v zdravstvenem domu, Supernovi in Leclercu. V zdravstvenem domu in Supernovi preverili QR kodo, v Leclercu jo je pogledal z dveh metrov. Nikjer pa niso preverjali identitete.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.975
6.676
113
Kje piše, da je potrebno uporabljati sredstva po navedenem vrstnem redu in da se ne morejo oz. ne smejo prilagajati situaciji primerno? Nikjer.
Pa še tole - citiral si zakon, ti si pa včeraj govoril o protokolu, to je nekaj popolnoma drugega.

Upam, da sva zaključila, če pa ne sva pa tokrat vsaj v pravem topicu, v tistem prej ti ne bom več repliciral na to tematiko.

Tudi tu je implicirano, da ni bilo ravno vse OK iz strani policije.

Ampak dokler bodo imeli podporo državljanov pri takem početju, tako bo. Zdaj pač proti PCT, pred leti proti kanglerju, mogoče se boš pa ti za kaj boril čez nekaj let, pa bo isto, ker jih bo vseeno en del odobraval, ker lahko, ker nihče ne odgovarja.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.548
10.134
113
kod Džej-Zija
IKEA, osebje je skeniralo, zraven pa je še varnostnik stal. Sem videl s parkinga in si rekel, ne rabim tako nujno :p
V bauhausu mislim, da tudi, vendar sem imel srečo, se je z enim starejšim gospodom zamotil:)
Potem pa povej, da si imel PCT s sabo. Kot si napisal, se bere, da pogojev nisi izpolnjeval in si izkoristil priliko mimo varnostnika. V Ikeo pa nisi šel, ker nisi želel biti preverjen.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.912
9.605
113
pravilno ikea bo počakala, al pa greš v AT v ikeo... o vait..... drugače pa, tudi ce bi se cedilo med in mleko bi grupa ljudi imela težave..pač intolerantni na mleko in podobno.

Z vsem tem sekiranjem folk samo sebe jebe v glavo. In ker to ni dovolj še nekateri druge, da je bolj zabavno. Poglej FB, sami doktorji in novinarji, ki so samoproglašeni da morajo delit svoje mnenje. BMK kaj si kdo misli o kakšni zadevei....to kaj tam napišeš javno samo pove več o tebi ne o situaciji... Kar nekaj izbrisov je sledilo z moje strani. V Krizi pač vidiš kolk je folk fsekan...in recimo na teh "protestih" se lepo vidi, da če daš takim puške in nože, se začne streljanje in klanje v roku pol ure... fukjena scena pač.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.822
14.618
113

Tudi tu je implicirano, da ni bilo ravno vse OK iz strani policije.

Ampak dokler bodo imeli podporo državljanov pri takem početju, tako bo. Zdaj pač proti PCT, pred leti proti kanglerju, mogoče se boš pa ti za kaj boril čez nekaj let, pa bo isto, ker jih bo vseeno en del odobraval, ker lahko, ker nihče ne odgovarja.
Kaj ima to vezo s tem, da si ti trdil, da uporaba sredstev ni sledila protokolu, ki ti v bistvu sploh ni poznan?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.975
6.676
113
Kaj ima to vezo s tem, da si ti trdil, da uporaba sredstev ni sledila protokolu, ki ti v bistvu sploh ni poznan?
To si sam predpostavil? Bila je pretirana oz prehitra uporaba vodnega topa, in ni bilo samo to pretirano na protestih.

Saj na koncu se je pa zlilo nebo od žalosti :)
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.997
-1.289
113
To si sam predpostavil? Bila je pretirana oz prehitra uporaba vodnega topa, in ni bilo samo to pretirano na protestih.

Saj na koncu se je pa zlilo nebo od žalosti :)
Na posnetku se je videlo, da je bil curek iz topa bolj širok, kot dež. Najprej so špricali po množici, da so se umaknili, da so naredili prostor bližjim, da so se imeli kam umaknit. Meni se konkretno to zdi dobra taktika, da ne bi prišlo do poškodb med begom. Tisti tapravi curek seveda lahko tudi koga poškoduje. :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.