Beraški zdravniki

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

jonny77

Guru
16. sep 2007
11.246
2.418
113
Pomurje
zdaj jaz ne vem, česa točno se ti nadejaš. Ampak prispevki bodo še zmeraj isti, samo ne bo treba po nepotrebnem zapravljati denarja za zdravstvene delavce in njihove plače, ampak bo toliko več ostalo za raztalat drugje. Pol boš pa še enkrat plačal za dejansko zdravljenje.
Ničesar, ker bodo stvari šle svojo pot. Teh 50%+ kar na poberejo od naših dohodkov je že premalo.

Več bo treba dat in bo še vedno premalo. Isto je s plačami in zaposlenimi. Nikoli dovolj.
 

B81

22. jul 2007
36.303
10.120
113
Zdravnik mi je rekel, mi bi ze delali, ampak zavarovalnica placa samo 2 pulmoloska pregleda dnevno (SB). No v isti ordinaciji sem naredil pregled samoplacnisko.
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe

kajn

Guru
5. okt 2007
2.733
1.548
113
Iskajoč brata
Zdravnik mi je rekel, mi bi ze delali, ampak zavarovalnica placa samo 2 pulmoloska pregleda dnevno (SB). No v isti ordinaciji sem naredil pregled samoplacnisko.
to je ta začaran krog, ki se ga nobeden ne želi dotikat....
bolnice: imamo premalo osebja
zdravniki: mi bi delali, vendar nam zavarovalnice ne dovolijo
zavarovalnice: mi imamo omejen keš, delamo pa z dobičkom...

Če bi lahko naredil zdravnik 8 MR na dan, zavarovalnica mu dovoli 2MR.. Kaj potem MR stoji? Koliko bi pa bolj koštalo bolnico, da jih naredi 8....?

Zakaj je lahko na štajerskem MR kot po tekočem traku. Pa še dobro deluje, brez da čakaš ob uri še 2h dodatni...
 

veracoche

Pripravnik
15. nov 2012
97
43
18
Zdravnik mi je rekel, mi bi ze delali, ampak zavarovalnica placa samo 2 pulmoloska pregleda dnevno (SB). No v isti ordinaciji sem naredil pregled samoplacnisko.
Ampak zdravnik vseeno dobi plačo za čas, ko ne opravi nobenega pregleda in čaka na zavarovalnico, da bo dala kaj denarja.

V bistvu je samo slabo preračunano, da zavarovalnica plačuje zavod po pregledih, zavod za zdravnika "po urah".
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
11.246
2.418
113
Pomurje
Kar brez skrbi, ce so res tako dobro placani, kot eni verjamete, bodo vsi izbrali JS...
Težko povem če so slabo/dobro plačani.

Pri meni čez mejo na S zapirajo bolnico.
Ne vprašaj kakšen direndaj je pri naših zdravnikih, ki bodo izgubili službo po letu ali dveh v bližini.
Zdaj bo vsaj 50km plus v eno smer in kar nekaj bo jih brez, ker racionalizirajo
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
4.067
1.008
113
Ampak zdravnik vseeno dobi plačo za čas, ko ne opravi nobenega pregleda in čaka na zavarovalnico, da bo dala kaj denarja.
Ta čas ne gleda v zrak, ampak je na drugem delovišču.

Zadeva ima doooolgo brado. Kaj je bilo prej, kura ali jajce?
Nek X zdravnik dela 1/3 časa na oddelku, 1/3 časa v ambulanti in 1/3 na urgenci. Temu primerno bolnica od ZZZSja dobi "naročilo/program" za 33 ambulantnih posegov. Čeprav je pacientov za 50 posegov. 17 jih pač čaka v vrsti.
2/3 časa je ambulanta prazna, ker ni zdravnika. Drugega ne moreš dobit, z urgence ali oddelka ga pa tudi ne moreš vzet.

Od kod pa sploh tista začetna delitev na 1/3? Ja izpred 30 let, ko je bilo teh ambulantnih pregledov le 20, pa je bila 1/3 zdravnika čisto dovolj. Vrh glave. Ni bilo dela za celega človeka, zato se je pač nekoga "razdelilo".

ZZZS bi že plačal teh 50 pregledov, ampak bolnica jih ne sprejme, ker nima kadra. Nadure pa za en jebeštrga plačajo. In se kader niti ne grebe za to dodatno delo.

Drugače je popoldne. Zdravnik ima voljo, znanje, uredi si prostor, od ZZZSja dobi 17 pregledov, ampak zdaj je pa grda dvoživka.
 

B81

22. jul 2007
36.303
10.120
113
Ta čas ne gleda v zrak, ampak je na drugem delovišču.

Zadeva ima doooolgo brado. Kaj je bilo prej, kura ali jajce?
Nek X zdravnik dela 1/3 časa na oddelku, 1/3 časa v ambulanti in 1/3 na urgenci. Temu primerno bolnica od ZZZSja dobi "naročilo/program" za 33 ambulantnih posegov. Čeprav je pacientov za 50 posegov. 17 jih pač čaka v vrsti.
2/3 časa je ambulanta prazna, ker ni zdravnika. Drugega ne moreš dobit, z urgence ali oddelka ga pa tudi ne moreš vzet.

Od kod pa sploh tista začetna delitev na 1/3? Ja izpred 30 let, ko je bilo teh ambulantnih pregledov le 20, pa je bila 1/3 zdravnika čisto dovolj. Vrh glave. Ni bilo dela za celega človeka, zato se je pač nekoga "razdelilo".

ZZZS bi že plačal teh 50 pregledov, ampak bolnica jih ne sprejme, ker nima kadra. Nadure pa za en jebeštrga plačajo. In se kader niti ne grebe za to dodatno delo.

Drugače je popoldne. Zdravnik ima voljo, znanje, uredi si prostor, od ZZZSja dobi 17 pregledov, ampak zdaj je pa grda dvoživka.
Ker ima kadra? Dobri smo, da jih še ven brcamo. Tipi pravi.
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.733
1.548
113
Iskajoč brata
In se kader niti ne grebe za to dodatno delo.

Drugače je popoldne. Zdravnik ima voljo, znanje, uredi si prostor, od ZZZSja dobi 17 pregledov, ampak zdaj je pa grda dvoživka.
Zanimivo da popoldne se pa grebejo za delo....

Ne me narobe zastopit... me ne motijo privat ustanove. Brez njih se še bolj podere vse. Moti me, da delajo "umirjeno" dopoldan, hodijo na dodatna izobraževanja v javni ustanovi, učijo se v javni ustanovi,..... to so kar stroški za ustanovo....
Popoldan pa imajo samo češnjice na torti, brez zgornjih stroškov....

Moti me, da lahko privatnik naroči kos materiala/opreme za x ceno, za isti kos v bolnici pa je cena x+15% "Pa zdravniki ne naročajo v javni ustanovi saj niso oni odgovorni" Žal je realnost da so tudi zdravniki podkupljeni iz smeri dobaviteljev, kaj kupiti in kaj predpisovati/uporabljati....

Motijo me primeri Ortopedov in njihovim delovnim navadam --> tukaj dvoživke v polnem sijaju

V gospodarstvu se ve za vsako minuto kdaj je kdo na delovnem mestu in ne... šef bi tudi takoj opazil da je nekdo štemljan, pa stroj stoji...

Poznam primer radiologa: Parkrat na teden med službo v UKC pregleduje slike iz privat ambulante in piše izvide.... Komentar: Če država plačuje ekomikom dodatke na čakanje, bom pa tudi jaz uredil dodatke sam....


Ehh...
kar imam jaz izkušenj z zdravniki imam pozitivne izkušnje..... to je pomembno!

ko pa v privat življenju govoriš z zdravnikom iz UKC-ja pa vidiš od kje ideje Fidesu. To so kot v enem svojem svetu, ki si govorijo da imajo prav in se podpihujejo
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
4.067
1.008
113
Zanimivo da popoldne se pa grebejo za delo....
Ne "grebejo" ampak si ga najdejo. Ga je dovolj.
In za izvajalca ostane več €, čeprav ZZZS plača za sotritev celo manj kot UKCju.
Ampak OK, to je že stvar davčne politike in podjemnih pogodb.
Samo potem ne pričakovat, da bo zdravnik izbral delat tam, kjer manj dobi. Saj niso neumni.
Poznam primer radiologa: Parkrat na teden med službo v UKC pregleduje slike iz privat ambulante in piše izvide.
Imaš prav, bolje, da se po riti praska.
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
4.067
1.008
113
No prav, pa naj gre ministrica na "oštro". Naj upošteva še Jenulove predloge, da ne bomo malenkostni.
Pa delovno-pravno zakonodajo naj dosledno izvaja in dosledno preganja več kot 20 nadur na mesec.
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
7.334
3.635
113
.... bi ostale čakalne vrste
Mislim, če zavarovalnica dobi kar je plačala je ok in nimaš kaj pizdakat, tudi če gleda fuzbal pa smučanje, ne samo izvide iz popoldanske službe.
Če dobi kar je plačala in ostanejo vrste pa delo za popoldan je očitno plača premalo.
Če ne dobi kar je plačala je pa premalo nadzora s strani plačnika.

Samo odloči se kaj je narobe.
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.206
3.605
113
Marsikdo ni oddelal svoje, privat je bil pa priden kot ptička.
Državna služba in odpoved zaradi nedela? Sem mislil, da si bolj resen.
Ja, to je ja logično??
Saj nas vseskozi prepričujejo, da država je pa ja dober "za ljudi" :bonk: gospodar.
.
Kot je napisal Apollo8 , če med šihtom v državni zdravstveni ustanovi v 8-ih urah ne oddela svojega/pregleda ustreznega števila pacientov ipd., ...brca v rit.
Pa njegovemu šefu, ki mu je (verjetno) desetletja gledal skozi prste, tudi.
Ampak, mi smo ja "vsi dobri ljudje" k'nede:rolleyes:.
Za koji qurac se bo zdaj nadrejeni "kregal" s svojimi podrejenimi, da mu bo še kdo zamer'u?
Plača itak pride vsak mesec, izgubo pa vedno pokrijemo davkoplačevalci.
Pa še od dobaviteljev mu verjetno redno kaplja še kakšen ITM*.
.
V privat bolnici bi bilo pa to pač drugače, ker bi se lastnik zalo pobrigal, da njegovi zaposleni v delovnem času, ki jim ga plačuje, opravijo svoje delo.
Zavarovalnica (v našem primeru žal monopolistična ZZZS) plača samo opravljene preglede.
In če se bodo zdravniki med delovnim časom praskali po jajcih (kot se menda v državnem zdravstvu), konec meseca ne bo za plače.
Povsem enostavno.
.
*ITM - ima tu i mene
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.818
10.496
113
kod Džej-Zija
A se zavedate, da večina bolnišnic letne kvote, odobrene s strani ZZZS, oddela že septembra ali oktobra? In da preostanka ne dobijo plačanega, od koder famozne izgube? Zaposleni bi še kako radi delali, pa NE SMEJO.
 
  • Všeč mi je
Reactions: gr69, jest5 in BuDi

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.206
3.605
113
Če bolnišnice že septembra oddelajo s strani ZZZS odobrene kvote, imajo torej zaposlenih 25 % preveč zdravnikov.
Simpl - tako je to v realnem sektorju.
.
Da % odvečnega/nepotrebnega "pomožnega osebja" - raznih kafe-automat majstrov - ki so se v državnih bolnicah nakotili v zadnjih 50+ letih, sploh ne omenjamo.
Pa 10x preplačane nabave medicinskega materiala....
...za koliko dodatnih posegov bi se to nabralo sredstev??