Beraški zdravniki

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

ferdo

Guru
3. sep 2007
10.376
3.833
113
Ljubljana
hmpg.net
A delovna zakonodaj velja tudi za zdravnike? ker tole je iz ZDR:
39. člen
(konkurenčna prepoved – zakonska prepovedkonkurenčne dejavnosti)

(1)Med trajanjem delovnega razmerja delavec ne sme brez pisnega soglasja delodajalca za svoj ali tuj račun opravljati del ali sklepati poslov, ki sodijo v dejavnost, ki jo dejansko opravlja delodajalec in pomenijo ali bi lahko pomenili za delodajalca konkurenco.
(2)Delodajalec lahko zahteva povrnitev škode, nastale z delavčevim ravnanjem, v roku treh mesecev od dneva, ko je zvedel za opravljanje dela ali sklenitev posla, oziroma v roku treh let od dokončanja dela ali sklenitve posla.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.491
6.230
113
Do sedaj je, od sedaj naprej bodo pa zdravniki izjeme. Oni ne bodo smeli v nobenem primeru.

Da ne bi mislil, da nimajo soglasij namrec... Tudi za zadeve, za katere jih ne bi bilo treba imeti, ker niso konkurenca. Izvoli dokazat konkurenco in škodo, kjer so čakalne dobe par let.
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
7.334
3.635
113
Ko ga FDVjevcu plačuješ, da je potem fikus na zavodu pa je ok....
zdravniki so problem, med tem ko eni normslno nezaposljivi FDVjevci lepo dobijo 100.000 evrov za take projekte:

GXhRiiHWcAIA7Z_
 
  • Žalosti me
Reactions: Mr_Wolf

tomi

Guru
1. sep 2007
18.351
9.688
113
40
MB
Ne sej za zdravnike se bodo zdej uvedla delovna taborisca.
Tudi policajem vse prepovedat, konec koncev smo jih mi izsolali!
Pa kdor je pedagosko fakulteto koncal in ni zaposlen v solstvu naj se pripravi….nema trte mrte.

edino za vse kulturologe in sociologe se pa isce kje bi lahko nasli primerna delovna mesta…tu se pa pricakuje proaktivnost zasebnega sektorja sicer se bo uvedel zakon z obveznimi delovnimi mesti za take profile.

plesimo…wuhuhuhu
Ti slucajno dvomis v revolucijo tovaris?

mi bomo prva uspesna kom0nisticna drzava pa naj stane kolk hoce!
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.503
1.051
113
Titograd
Lažeš - in to debelo.

Imajo - nekateri. Večina ne, vsaj ne pismenih. Seveda pa jim predstojnik dovoli delati v njegovi ambulanti.
Pa, v bistvu imajo soglasja. Kjer pa jih ni, pa pač ne morejo delati... ja, tudi tega je nekaj. Tu so ponavadi vmes kakšne osebne zamere in podobna jajca.

Če oddelaš to, kar si podpisal v pogodbi, torej npr. polni delovni čas, ni problema dobiti soglasje za delo izven matične ustanove.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.172
1.347
113
Drugo je potem pa to, kako to delo po soglasju vpliva na tvojo originalno zaposlitev. Oz kvaliteto le tega.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.049
6.863
113
Torej so zdravniki in sestre iz KC LJ, za to pa rabijo delodajalčevo soglasje.
Iz kje so ne vemo. Ce pa so od tam ga potrebujejo. In te levi idioti ne racunajo na to da bo marsikdo sredinca pokazal in sel. Ce na sihtu oddela svoje ga nima kdo kej zafrkavat. Ce pa na sihtu ne dela pa naj mu odpoved dajo pa se sefa odpustijo ki ni nadzorstvene vloge odigral.

Prvo je goljuf Robert Golob osebno prevzel zdravstveno reformo, cakalne vrste so resevali privatniki, zdej bi pa se to radi zj.ebal.
 

B81

22. jul 2007
36.304
10.121
113
Vprasanje, ce zdravniki vec ne bodo smeli opravljati dela privat, kam se bo slo na pregled, ki si ga zdaj zaradi cakanja pac placas?
Je to golobe ze kdo vprasal?
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
11.247
2.420
113
Pomurje
Iz kje so ne vemo. Ce pa so od tam ga potrebujejo. In te levi idioti ne racunajo na to da bo marsikdo sredinca pokazal in sel. Ce na sihtu oddela svoje ga nima kdo kej zafrkavat. Ce pa na sihtu ne dela pa naj mu odpoved dajo pa se sefa odpustijo ki ni nadzorstvene vloge odigral.
Marsikdo ni oddelal svoje, privat je bil pa priden kot ptička.

Državna služba in odpoved zaradi nedela? Sem mislil, da si bolj resen.

Zgodba je zaključena. Čimprej mora javno zdravstvo krepnit, da se začne na novo.
Energetika in šolstvo že trkajo na vrata in bo gužva, kdo bo prej.

Še sreča, da imamo super sposobne politike, ki bodo hitro uredili stvari.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.491
6.230
113
zdaj jaz ne vem, česa točno se ti nadejaš. Ampak prispevki bodo še zmeraj isti, samo ne bo treba po nepotrebnem zapravljati denarja za zdravstvene delavce in njihove plače, ampak bo toliko več ostalo za raztalat drugje. Pol boš pa še enkrat plačal za dejansko zdravljenje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe