Beraški zdravniki

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.514
6.253
113
Brez skrbi. Urejeno zdravstvo in urejeno delovno mesto. Kot vsi ostali. Edinole malo bolj se zavedajo, kako daleč smo trenutno od tega, na obeh točkah, kot ostali in kako so nekatere rešitve, ki jih narod na pladnju servira kontraproduktivne, če želje ostajajo enake. Tako pa bo prvo šepalo (tudi za njih), drugo pa prosperiralo. Zato tudi kveliko koncesionarjev in popolnoma privat zdravnikov danes skupaj s kolegi strajkajo aktivno ali pa vsaj solidarnostno. Druga točka se jih namreč ne tiče, pa prevzemajo del bremena. Minorni del, ker četudi pokrivajo primar, zelo malo sekundarija in nic terciarja. Se zelo dobro zavedajo za razliko ostalih, kaj pomeni razpad in nedostopnost zdravstvene oskrbe in to čaka tudi njih, če raja doseže svoje.

Nikoli in nikjer pa ni zdravnik revež. To si dajte iz glave izbit, kdor prodaja svoj dostop do zdravstva na račun revnega zdravnika. Tega ni... Le kdo bo v tej zgodbi kratko potegnil?
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.984
10.394
113
lepo je možakar povedal, da se imajo povečini za nekaj več, za nadljudi. Potem je vse ostalo jasno. Svoj božanski svet, ostali pa crknite ali pa ne, če boste plačali, bomo pogledali...ali pa ne, če nam ne bo.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.180
1.350
113
Zahtevajo konkretne povisnice, v bistvu ze nore povisnice. Naj se malo poglihajo in naj jim dajo ta denar, v zameno pa naj zahtevajo prepoved popoldanskega dela.
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
4.073
1.011
113
Brez skrbi, za prepoved popoldanskega dela bo poskrbela vlada konec tedna.
Jutri menda skupinsko oddajo preklice soglasij na nad-nadurno delo.
In prikladno so jutri tudi pogajanja.

Moja napoved: jutri bo vladni pogajalec izvedel nek manever, s kaetrim bo porestavil preklic soglasij.
Al bo to delno povišanje plač takoj al bolj verjetno nek fkisni dodatek k plači. V ozadju pa po mojem potekajo hudi pogovori z grožnjami.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jest5

tomi

Guru
1. sep 2007
18.359
9.693
113
40
MB
lepo je možakar povedal, da se imajo povečini za nekaj več, za nadljudi. Potem je vse ostalo jasno. Svoj božanski svet, ostali pa crknite ali pa ne, če boste plačali, bomo pogledali...ali pa ne, če nam ne bo.
no sej ... 10 let so hodli v šolo medtem ko si ti bil na vseh spoznavnih pa zraven še delal prek študenta.

ni lepo, ni pa isto. :evil:
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.984
10.394
113
ja kdo je to plačal, teh 10 let,
tudi jaz bi študiral 10 let plus, pa sem pač bil bolj priden.
 
  • Haha
Reactions: tomi

kemb

Majstr
7. okt 2018
776
797
93


.. Fides še zaostril stavko, polovica zdravnikov preklicala soglasja za nadurno delo...

Tole bo pa še pestro..
 
  • Všeč mi je
Reactions: jest5

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.265
794
113
Če dobijo upokojenci kar 8% dvig penzije, ali si zdravniki ne zaslužijo 16%? Kakor so povedali na POPu, FIDES zahteva 30% povičanje, kar se mi zdi kar malo preveč pa ničecar se ne bi odpovedali (predvsem strejši dopustu). Glede na draginjo mislim, da 20% bi bil nek ferplej brez odpovedi dopusta.

Sicer pa nam zdravstvo razpada ne zaradi zdravnikov (oni so samo orodje), ampak zaradi farmacije, ki s svojimi lobiji prodaja "zdravila" oz bolje rečeno "poživila" za starostnike. Namesto, da bi dejansko zdravila zdravila, samo podaljšujejo agonijo umiranja iz leta dve na desetletja. Vsi pa seveda to plačamo.

PS: najbrž se bo kdo oglasil, da ne privoščim penzionistom da uživajo penzijo, ampak razlika med uživati in živeti je pest tablet na dan.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen