Beraški zdravniki

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.520
1.068
113
Titograd
Evo, z Ihanom se tule popolnoma strinjam.
Bolj ali manj je povedal prav, kaj je pravzaprav pri nas narobe. Če umaknemo soglasja za nadurno delo in delamo do 48 ur, ne 70 kot do sedaj, se lahko bolnišnice v roku 1 meseca zmanjšajo za 40%. Ampak fides govori vedno samo o plačah, tako tudi tokrat. Pač, politična organizacija, nič več kot to.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.082
6.893
113
Podpiram zdravnike, ki bodo stavkali, dokler države ne uvede sprememb, ki bo izboljšalo zdravstveni sistem..
Dokler pa samo stavkajo za denar, mi je pa mimo...
Če ne bo sprememb, bodo imeli iste nevzdržne pogoje dela, otroci ne bodo videli svojih staršev po cel vikend, prekurjeni bodo, napake bodo....
Torej naj stavkajo za spremembe.... Ali se pogovarjajo pri pogajanjih o čem drugem ali samo o plačilni list?
Torej Jurek, še tole nam razjasni... ko bodo dosegli večjo plačo: Zakaj bodo nehali stavkati? Naj še naprej pritiskajo na vlado, da uvede spremembe, ki jih tako srčno predlagajo...
Torej zdravniki lahko stavkajo za tvoje interese (urejeno zdravstvo), ne smejo pa za svoje (place)?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Thrivial in tomi

tomi

Guru
1. sep 2007
18.359
9.693
113
40
MB
Bolj ali manj je povedal prav, kaj je pravzaprav pri nas narobe. Če umaknemo soglasja za nadurno delo in delamo do 48 ur, ne 70 kot do sedaj, se lahko bolnišnice v roku 1 meseca zmanjšajo za 40%. Ampak fides govori vedno samo o plačah, tako tudi tokrat. Pač, politična organizacija, nič več kot to.

pa dajmo probat to no, da vidimo vse tiste ki bi vas najraje pobili, zasužnjili pa pričakujejo da delate brezplačno vsaj 200 ur na mesec, da se ne menimo da dežurstva pa pripravljenost itak ni delo.

ker kaj je zadnje dni vse privrelo iz folka je navadna greznica, in pri takih ne zaleže nič.
 
22. jul 2007
13.277
1.580
113
124
Mislim da je vse povedal, sploh kar se ega tiče

Ja to ..be male bogove, sploh pa te iz Fides stranke.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bizi in Samo Svoj

jurek1973

Guru
3. sep 2007
4.073
1.011
113
Podpiram zdravnike, ki bodo stavkali, dokler države ne uvede sprememb, ki bo izboljšalo zdravstveni sistem..
Dokler pa samo stavkajo za denar, mi je pa mimo...
Če ne bo sprememb, ....

Torej naj stavkajo za spremembe....

Torej Jurek, še tole nam razjasni... ko bodo dosegli večjo plačo: Zakaj bodo nehali stavkati? Naj še naprej pritiskajo na vlado, da uvede spremembe, ki jih tako srčno predlagajo...
Za spremembe si mora politika prizadevat. Pa si ne. Ker ni v interesu.
Za spremembe so zdravniki podali že nešteto predlogov.
Za spremembe si morajo volilci prizadevat, saj gre za njihovo dobro.

Sindikat ima pa prizadevanja za plače prek. Ker to je edino, kar še lahko izpogaja. Sprememb sindikat ne bo s stavko izsilil.

Tudi sindikat kovinarjev v SIJ-u si ne prizadeva za montažo elektro peči z boljšim izkoristkom, ampak za višje plače.
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.741
1.557
113
Iskajoč brata
Za spremembe si mora politika prizadevat. Pa si ne. Ker ni v interesu.
Za spremembe so zdravniki podali že nešteto predlogov.
Za spremembe si morajo volilci prizadevat, saj gre za njihovo dobro.

Sindikat ima pa prizadevanja za plače prek. Ker to je edino, kar še lahko izpogaja. Sprememb sindikat ne bo s stavko izsilil.

Tudi sindikat kovinarjev v SIJ-u si ne prizadeva za montažo elektro peči z boljšim izkoristkom, ampak za višje plače.
Seveda lahko stavkajo za spremembe... saj vendar imajo težave s preobremenjenostjo, pomanjkanjem družine, prostega časa...
Naj stavko nadaljujejo, dokler ne bo sprememb.... ali vsaj da dorečejo datum do izvedbe sprememb, potem pa nazaj stavka....

pa kot si rekel ni interesa sprememb, tudi na strani nekaterih zdravnikov...
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
4.073
1.011
113
Naj stavko nadaljujejo, dokler ne bo sprememb.... ali vsaj da dorečejo datum do izvedbe sprememb, potem pa nazaj stavka....
Super stavka.
Zahtevaš spremembe, ki odločevalcem niso v interesu.
Zraven delaš, ker po zakonu moraš skoraj vse delat.
Novinarji pluvajo da hočeš večjo plačo.
Na urgenci razbijajo po vratih, ker "menda stavkaš".

10 stavk prej je bilo na ta način. Vse z enakim rezultatom. Zakaj bi 11. imela kak drugačen izid?
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: Feniks in Thrivial

Samo Svoj

Guru
27. jan 2022
5.826
2.297
113
Lepo je Zver včeraj povedal kako to gre z umikom izjav za delo preko delovnega časa: "mnogo jih ima kredite in ne želijo/morejo umaknit izjav".
Torej so zavestno šli v to, da bodo delali "do konca moči", samo da je kreda poplačana.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Holobist

Majstr
8. jul 2023
1.039
-219
63
Želel sem samo povedati, da je potrebna višina plače zelo relativna zadeva. Imeli smo politika, ki je težko živel od 3000€ in drugega, ki mora živeti od prihrankov pri 4000€ plače. Tako je nekomu s 5000€ težje preživeti, kot drugemu z 800€
Dokler ima Ajanović Hojnik 8.000€ na SŽ, ne sme nihče pisnit proti zdravnikom!
Zdravstveni sistem nam bo razpadel. Nemčija rabi zdrvnikov in prišli bodo z nesramno ponudbo!
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ateis