V tem je štos. UKC (al kdorkoli) bi to plačal kot naduro, zasebnik plača po posemznem pregledu.Pa še eno vprašanje, zakaj hudiča mu njegova služba ne omogoči, da bi lahko več naredil tam in bil ustrezno dodatno plačan, če se mu da?
Pa mu zasebnik plača tudi dopust, bolniške in izobraževanja?V tem je štos. UKC (al kdorkoli) bi to plačal kot naduro, zasebnik plača po posemznem pregledu.
In enostavna računica pove, tudi če bi UKC plačal enako kot zasebnik (pa ne), da se bolj splača preko s.p.ja kot preko pogodbe o zaposlitvi.
Toliko let šole, menda pa ja znajo zračunat, kje več ostane.
Hvala država z davki. Živel Mesec.
Norma je plačilo zavarovalniceOd kdaj pa je norma za kolonoskopijo (in ostale preiskave)
Ok, recimo da nek zdravnik izvaja kolonoskopije. Pa da povprečna preiskava vzame 30min. Torej jih lahko teoretično na dan, znotraj delovnega časa, če dela samo to in če ne gre nič narobe, naredi 15 (če štejeva, da gre na malico). Številka je najbrž precej drugačna, priprava, zapleti in podobno, nimam pojma.
In ta isti zdravnik, to storitev naredi isti dan še 5x pri privatniku popoldne. Kakšne veze ima to s čakalno vrsto v njegovi službi?
Pa še eno vprašanje, zakaj hudiča mu njegova služba ne omogoči, da bi lahko več naredil tam in bil ustrezno dodatno plačan, če se mu da?
In tako se je to začelo pod SDS-ovo vlado.Se mi zdi, da bi to soglasje morali preklicati tisti, ki so ga dali. In to ni bila vlada.
"V Sloveniji družinski zdravniki po novih normativih sprejmejo le 1344 pacientov, v Franciji 1975 pacientov na zdravnika, na Finskem 1900, Švedskem med 2000 in 2130, Veliki Britaniji po različnih podatkih od 1700 do 2250 pacientov na zdravnika, na Danskem 1600. Če bi v Sloveniji zdravniki namesto 1344 pacientov sprejemali po 1760 pacientov, bi bil problem rešen in vsi bi imeli osebne zdravnike."
Sicer se strinjam, da je ZZZS tu precej kriv. Predvsem se slabo pogaja.
Normo bi morali prilagajati tehnološkemu narpedku in potem morda zdravniki ne bi že septembra porabili kvote denarja namenje z apreiskave, niti ne bi bili spočiti v svoji popoldanskih šihtih
V UKCL ima soglasje za delo zunaj UKCL trenutno 438 njihovih zdravnikov, kar je 40,7 odstotka vseh, in 110 zaposlenih v zdravstveni negi, kar je tri odstotke vseh.
"zdravniki dajo delno odpoved v bolnišnici večinoma zato, da tam sicer ohranijo večino plače in pravice do dopusta, bolniške in izobraževanja"
Zdaj pa preberi se komentarje pod tem twittom."V Sloveniji družinski zdravniki po novih normativih sprejmejo le 1344 pacientov, v Franciji 1975 pacientov na zdravnika, na Finskem 1900, Švedskem med 2000 in 2130, Veliki Britaniji po različnih podatkih od 1700 do 2250 pacientov na zdravnika, na Danskem 1600. Če bi v Sloveniji zdravniki namesto 1344 pacientov sprejemali po 1760 pacientov, bi bil problem rešen in vsi bi imeli osebne zdravnike."
Plačajo prispevke pri plači od od katerih se plačuje zdravstvo tako kot vse ostalo. Pri nas imaš to pač ločeno postavko. Imajo zdravstvo enako kot tu, javno, in "koncesionarje" ki imajo iste cene in plača država, za nekatere storitve se plača neka mala vsota pri obiskih za njihove razmere ne veliko s tem da otroci in starejši ne rabijo. Imaš pa tudi privat kjer pa plačaš vse sam kot pri nas.Pa na svedskem tudi prispevajo lep kolac lastne bruto place za zavarovanje?