Beraški zdravniki

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

jest5

Guru
18. avg 2007
25.756
-8.630
113
No to je to.
Kdor zasluži več od mene, zihr krade/ima veze/dobi neupravičeno/... Zihr.

V tujini ni problem govoriti o plačah in zaslužkih. Pri nas pa takoj zavist in namigovanja.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri

tomi

Guru
1. sep 2007
18.359
9.693
113
40
MB
No to je to.
Kdor zasluži več od mene, zihr krade/ima veze/dobi neupravičeno/... Zihr.

V tujini ni problem govoriti o plačah in zaslužkih. Pri nas pa takoj zavist in namigovanja.
no ampak dajmo bit pošteni odkod to izvira.

to je treba pač generacijam vbijat v glavo.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.984
10.392
113
No to je to.
Kdor zasluži več od mene, zihr krade/ima veze/dobi neupravičeno/... Zihr.

V tujini ni problem govoriti o plačah in zaslužkih. Pri nas pa takoj zavist in namigovanja.
zasluzi na pleči malega človeka, druge ni. Pomeni da nekoga nategne, eni bolj drugi manj. Sej ni to neka kvantna fizika
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.791
622
113
Denar odpre vse vrata.

Nekateri zdravniki v času stavke ponujajo in tudi izvajajo posege zunaj zdravstvene ustanove ob neposrednem plačilu​



"Nekateri zdravniki", v članku pa megla. Najboljše bi bilo, da bi prišli z imeni, priimki in specialnostmi na dan. Do takrat je možnost tudi, da je to zgolj poceni click-bait, prilivanje olja na ogenj in predvsem spet načrtno metanje slabe luči na vse zdravnike, tudi tiste, ki ne stavkajo.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.461
1.470
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Tukaj se ne gre za "nekateri zdravniki", ampak VSI zdravniki, ki so že do sedaj delali v privatnem sektorju.
Včeraj sem pri zdravniku dobil napotnico zelo hitro, zdravnica je rekla, da bom na vrsti v parih dneh. Ja, bom, v parih dneh bom dobil datum, na vrsti pa bom čez dva meseca. V doktor24 pa čez par dni...
 

Floki

Guru
6. sep 2007
10.076
3.160
113
Tukaj se ne gre za "nekateri zdravniki", ampak VSI zdravniki, ki so že do sedaj delali v privatnem sektorju.
Včeraj sem pri zdravniku dobil napotnico zelo hitro, zdravnica je rekla, da bom na vrsti v parih dneh. Ja, bom, v parih dneh bom dobil datum, na vrsti pa bom čez dva meseca. V doktor24 pa čez par dni...
Ti si vsaj dobil napotnico, pri nas jih niti ne pišejo ker gre po njihovo za birokracijo pa tudi če bi bila pod nujno. Greš pač na urgenco sedet. Si bom drznil prilepit besede enega zdravnika v intervjuju nekaj let nazaj ko so tudi štrajkali, bilo je pa več govoa o čakalinih vrstah kot pa denarju.
1706089472287.png
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
4.073
1.011
113
In Golob še vedno ni preklical soglasij za delo drugje.
Kar so se v koaliciji dogovorili in podpisali.
A je kak novinar kaj vprašal, zakaj tega ne naredi? Da slišimo izgovore.
Zakaj Mesec al pa Kordiš tega ne zahtevata? Bila sta zelo glasna pred (pa tudi po ) volitvah.
Kje je Keber? Zadnje tedne je čisto tiho.
Za Fajonko "30 dni" vsaj vemo, kje je.
 
  • Všeč mi je
  • Objave ne odobravam
Reactions: jendomen in Gavran

LeQuack

Guru
26. avg 2007
7.013
3.527
113
41
Lj
"Danes so standardi, normativi pozabljeni. Lahko bi jih dopolnili, spremenili, a se nekaterim to, da bi vedeli, koliko mora narediti zdravnik za osnovno plačo, ne zdi pomembno, je prepričana nekdanja ministrica za zdravje. "Tudi ko primerjamo plače z zdravniki v tujini, je treba dati vse karte na mizo. Od absentizma, do učinkovitosti. Zakaj pa ne povedo, koliko en zdravnik v Nemčiji naredi v določenih urah, če že hočemo primerjati plače z nemškimi ali avstrijskimi zdravniki."

Da so zdravniki, ki garajo, in jih je treba primerno nagraditi, ne dvomi. Izgorevajo tudi na račun dopustov, ki jih imajo nekateri zdravniki. Še en problem, ki ga je poskušala urediti. "

 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

jurek1973

Guru
3. sep 2007
4.073
1.011
113
Nisem prepričan, če ni MZ tudi eden od soglasodajalcev, poleg recimo UKCja.
Kakorkoli, Golob je šef, ministrica ga posluša, država je lastnik UKCja, direktor je njihov nastavljenec.
Ima da posluša šefa.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

ferdo

Guru
3. sep 2007
10.403
3.844
113
Ljubljana
hmpg.net
Nisem prepričan, če ni MZ tudi eden od soglasodajalcev, poleg recimo UKCja.
Kakorkoli, Golob je šef, ministrica ga posluša, država je lastnik UKCja, direktor je njihov nastavljenec.
Ima da posluša šefa.
Kakorkoli, Golob je šef, ministrica ga posluša, država je lastnik UKCja, direktor je njihov nastavljenec. Šefu podrejni zaposleni ima da posluša šefa.

Torej zdravniki ne smejo stavkat :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen