Beraški zdravniki

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.978
10.388
113
Bolje kot pri nas. Delaš 7 dni v tednu, od tega 2x po 12-14 ur, nato si kak dan fraj, pa spet enaka zgodba dalje... če ni bolniških. Če so, dan fraj spustiš za boljše čase.

Pri njih se po 48 urah v tednu ne smeš prikazati v službi! Pri nas pa "zaradi potreb delovnega procesa" lahko gre to praktično do 168ur v tednu.
plus da pride 3x manj varovancev na zaposlenega kot pri nas, pol ves kje si.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.082
6.892
113
Zakaj pa ne? So direktorji čisto vseh bolnišnic pri nas in zagotovo imajo besedo pri tem v katero smer plujemo.

Čeprav, lahko je pa prav tukaj problem... eno je biti dober zdravnik, drugo pa dober menedžer.
A si kdaj vodil kako podjetje ali organizacijo?

pa ne da nisi kompetenten za komentiranje, ne poznam te. Ampak pri nas vsak lahko pametuje o vodenju, sam pa zenske doma ne zna postimat.

prijatelj je zdravnik in direktor zdravstvenega doma…obcasno se slisiva in je obupan. Ni kadra, zdravniki odhajajo. In ce jih bo premalo za dezurno sluzbo jim bodo vzeli urgenco. In kako naj dobi kader v tem sistemu? On ne more povisat plac itd… povej kako bi ti kot direktor zdravstvenega doma naslovil problem manjka zdravnikov v tvojem zavodu? Prosim - oder je tvoj. (Ne kaj bi morala vlada ali ministrstvo - kaj bi ti osebno kot direktor naredil)
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77 in bertoncl

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
A si kdaj vodil kako podjetje ali organizacijo?

pa ne da nisi kompetenten za komentiranje, ne poznam te. Ampak pri nas vsak lahko pametuje o vodenju, sam pa zenske doma ne zna postimat.

prijatelj je zdravnik in direktor zdravstvenega doma…obcasno se slisiva in je obupan. Ni kadra, zdravniki odhajajo. In ce jih bo premalo za dezurno sluzbo jim bodo vzeli urgenco. In kako naj dobi kader v tem sistemu? On ne more povisat plac itd… povej kako bi ti kot direktor zdravstvenega doma naslovil problem manjka zdravnikov v tvojem zavodu? Prosim - oder je tvoj. (Ne kaj bi morala vlada ali ministrstvo - kaj bi ti osebno kot direktor naredil)
Ali niso dajali za zgled direktorja ZD Ajdovščina, ki je po Bosni osebno iskal zdravnike?
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.520
1.068
113
Titograd
Saj pravim, dopuščam možnost, da je nekdo sposoben zdravnik, biti menedžer organizaciji polni le-teh pa ne zmore biti, ker so za to potrebna drugačna znanja in sposobnosti. Je pa tudi res da večji je sistem, počasneje in težje se neke spremembe dogajajo. Če sploh. Tvojega prijatelja direktorja ne poznam in niti ne ugibam kdo je.

Še enkrat: če so lahko zdravniki polni besed o premajhnih plačah, bi lahko bili tudi polni tega, kako sistem ne funkcionira, zakaj ne in podali predloge za izboljšanje. Kot deležniki, ki v sistemi delajo, zagotovo poznajo slabe in dobre točke. Zelo malo besed sem v to smer sploh slišal. Upam da zdaj razumeš o čem govorim. Ker če smo vsi samo tiho, potem očitno ni nič narobe, ali?

Ampak, ker dovolj dolgo delam v tem istem sistemu ter sem tudi bil na vodstvenem položaju, vem da je sistem takšen, ker določenemu deležu točno takšen ustreza. Vse skupaj je en zelo zapleten sistem ljudi, ki nočejo, ne znajo ( in bi bili kvečjemu socialni problem)in so natančno razporejeni da sistem ostaja zelo kalna voda. Za končnega uporabnika ne bo bolke, prej še malo slabše.
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.866
901
113
Saj pravim, dopuščam možnost, da je nekdo sposoben zdravnik, biti menedžer organizaciji polni le-teh pa ne zmore biti, ker so za to potrebna drugačna znanja in sposobnosti. Je pa tudi res da večji je sistem, počasneje in težje se neke spremembe dogajajo. Če sploh. Tvojega prijatelja direktorja ne poznam in niti ne ugibam kdo je.

Še enkrat: če so lahko zdravniki polni besed o premajhnih plačah, bi lahko bili tudi polni tega, kako sistem ne funkcionira, zakaj ne in podali predloge za izboljšanje. Kot deležniki, ki v sistemi delajo, zagotovo poznajo slabe in dobre točke. Zelo malo besed sem v to smer sploh slišal. Upam da zdaj razumeš o čem govorim. Ker če smo vsi samo tiho, potem očitno ni nič narobe, ali?

Ampak, ker dovolj dolgo delam v tem istem sistemu ter sem tudi bil na vodstvenem položaju, vem da je sistem takšen, ker določenemu deležu točno takšen ustreza. Vse skupaj je en zelo zapleten sistem ljudi, ki nočejo, ne znajo ( in bi bili kvečjemu socialni problem)in so natančno razporejeni da sistem ostaja zelo kalna voda. Za končnega uporabnika ne bo bolke, prej še malo slabše.
Zadnjič je njihiv šef rekel da so "v stiski" , kakšni , ni povedal, predvidevam pa da v denarni ker se o tem v glavnem govori.
Nisem zaznal, da bi dali kakšen predlog(razen $$$), kaj spremenit.
In ja od tistega ki pravi kako je vse slabo pričakuješ , kakšen predlog kaj spremeniti in delat drugače.No ko bodo dobili več $$$$, ne bodo nič manj v stiski,....vse bo isto kot je zdaj.
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.040
4.949
113
Nuku`Alofa
In kako naj dobi kader v tem sistemu? On ne more povisat plac itd… povej kako bi ti kot direktor zdravstvenega doma naslovil problem manjka zdravnikov v tvojem zavodu? Prosim - oder je tvoj. (Ne kaj bi morala vlada ali ministrstvo - kaj bi ti osebno kot direktor naredil)

Pa še napiši prosim kolikšna je plača običajnega družinskega zdravnika kakršni običajno delajo na urgenci, brez dodatkov.

In zakaj zdravnikov ni? Kolikšen pa je vpis na medicinske fakultete (v primerjavi s fdv recimo)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo in cappy

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.180
1.350
113
plus da pride 3x manj varovancev na zaposlenega kot pri nas, pol ves kje si.
O čem sanjam?

Veliko vas sanja glede zdravstvenega sistema v Avstriji. Imajo konkretno iste tezave kot mi. Veliko premalo delavcev. NI GA DOMA, KI BI IMEL ZADOSTI DELAVCEV. Niti ob meji.

Omejitev 48ur na teden pa da ne ames delat niti ure vec? V ponedeljek vam lahko posljem gladko 100+ delavcev, ki imajo vsaj 60 ur.

Lepo je slisati iz druge roke, veliko jih tudi noce priznati, da A ni to, kar je nekoc bila. Ce place znizajo, ziv bog ne bo ostal tam.

To je moja sluzba, mam dnevno kontakte z domovi. Delno jih resujejo se s.pji, ki hodijo resevat manjko personala. Kolektivna pogodba se krsi na dnevni bazi.

Manj stanovalvec na delavca? Zagotovo. Je pa dela konkretno vec. Slovenija je balkan, recimo nepokreten pri nas ostane v postelji. Pri njih jih 90+% gre na vozicek in ven. Ali pa v posebne fotelje na kolesih.

Pravite 10 urni delavniki. 3x tedensko. Prvic to ne pije vode, ker je to samo 30ur, polni delovni cas pa je 37. Drugic. Se zavedate, da delavci v domovih po Avstriji dnevno vrzejo dve uri stran? Delavnik od 7 do 19, pavza vmes 2 uri neplacana.

Izkoriscanje delavcev in mobbing na dnevni bazi, predvsem kar se auslenderjev tice. Ker nimajo jajc rect NE. Ali pa za vecjo placo pozrejo vse govno. Brez njih pa A sistem pade.

Jaz sem pred leti sel cez mejo v upanju, da ja pridem na sever, kjer so te zadeve urejene, zakoni se spostujejo, kolektivne se spostujejo. Pa sem ostal krepko razocaran. Placa da. To pa je to.

So velike debate glede tega v A in tudi smo sredi "posodobitve" sistema, ki oa ne kaze zeljenih rezultatov. Bolniskih je ogromno.

Pravim, dnevno obiskujem domove, sem v stiku z delavci, vem te zadeve iz prve roke. Malo vsi skupaj sanjate o Avstriji in razmerah v negi tam. Oz konkretno sanjate.

Je pa dejstvo, da slovenski delavci tam hvalijo delo v Avstriji in omenjajo samo pozitivne stvari, negativne pa kar malo skrivajo, kot da jim je nerodno. Medtem ko jodlar takoj pljune.
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
4.073
1.011
113
prijatelj je zdravnik in direktor zdravstvenega doma…obcasno se slisiva in je obupan. Ni kadra, zdravniki odhajajo. In ce jih bo premalo za dezurno sluzbo jim bodo vzeli urgenco.
Tvoj prijatelj se čisto preveč sekira.
Bo pač urgenco zaprl. Plebs tako želi, plebs naj tako dobi.
Bojo zdravniki vsaj normalen delovni čas imeli.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.520
1.068
113
Titograd
Imam dva prijatelja, morda pač delata v domovih kjer je sestre dovolj, po 48 urah se ne prikažeta v službi, tam je to normalna stvar. Mogoče imata pač srečo. Delovnih ni 3x 10 ur tedensko, razen ponekod kjer jim dopuščajo krajši delovni čas, ampak 4x tedensko. Ostale stvari, kot so da ima avstrijec prednost pri izbiri dopusta, pa držijo. To pa sem slišal že verjetno iz vsaj 100 ust. Tudi to da tam sestra dela nego in nič več, slovence imajo radi ker prihajajo z znanjem, ki ga oni niti približno nimajo ( pri nas večina sester obvlada protokol oživljanja, pri njih je to nekaj za na kruh namazati) Jaz osebno ne vidim dovolj razlogov za iti čez mejo, pa imam do Lipnice 30km. Je bolje tam, ampak moj vtis je da premalo bolje da bi šel, tukaj imam zelo specifično delovno mesto, ki ga zelo malo sester dela, tako da smo bolj svoj svet. Tudi faktor da si tujec ima svojo ceno. In tu se po mojih izračunih zatakne. So stvari, ki niso direkt ovrednotene z €, zato pač ima tu vsak svojo preferenco in moja je takšna.

Da sem mlajši, bi verjetno računal o Avstraliji ali ZDA... ko sem videl, koliko bi z mojim področjem dela in referencami lahko zaslužil... :cool:
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77 in sajkek

tomi

Guru
1. sep 2007
18.359
9.698
113
40
MB
Imam dva prijatelja, morda pač delata v domovih kjer je sestre dovolj, po 48 urah se ne prikažeta v službi, tam je to normalna stvar. Mogoče imata pač srečo. Delovnih ni 3x 10 ur tedensko, razen ponekod kjer jim dopuščajo krajši delovni čas, ampak 4x tedensko. Ostale stvari, kot so da ima avstrijec prednost pri izbiri dopusta, pa držijo. To pa sem slišal že verjetno iz vsaj 100 ust. Tudi to da tam sestra dela nego in nič več, slovence imajo radi ker prihajajo z znanjem, ki ga oni niti približno nimajo ( pri nas večina sester obvlada protokol oživljanja, pri njih je to nekaj za na kruh namazati) Jaz osebno ne vidim dovolj razlogov za iti čez mejo, pa imam do Lipnice 30km. Je bolje tam, ampak moj vtis je da premalo bolje da bi šel, tukaj imam zelo specifično delovno mesto, ki ga zelo malo sester dela, tako da smo bolj svoj svet. Tudi faktor da si tujec ima svojo ceno. In tu se po mojih izračunih zatakne. So stvari, ki niso direkt ovrednotene z €, zato pač ima tu vsak svojo preferenco in moja je takšna.

Da sem mlajši, bi verjetno računal o Avstraliji ali ZDA... ko sem videl, koliko bi z mojim področjem dela in referencami lahko zaslužil... :cool:
Torej ti ne ostane druga oz vam vsem kot da se zacnete zavedat da imajo volitve posledice.
 
  • Wow
Reactions: cappy