Beraški zdravniki

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

CLIO15

Guru
1. nov 2007
13.044
3.931
113
Bolnice in zdravstvene dome prodati.
Ljudem pa dati privatne zdravstvene police, sa bodo plačevali storitve.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.970
10.378
113
pa vedno več bolanih "kao"...bolniške naraščajo, pač jemlje se iz državne malhe neomejeno, realni sektor pa kim ain plačuje. Tako so nas navadli, smo se očitno.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
10.070
3.157
113
Da ne bo več zavajanja koliko so bedne plače, tule sta dva primera, sploh ne z UKC, ampak Brežice.

ffr1AVX.png



Vir:

Torej 5 jurjev daš stran za nadurno delo pa dobiš realno številko. Se vidi da je imel vikende proste, samo ena nedelja. Realna številka ene "zdravniške živine"
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.179
1.350
113
No zraven kolicine ur. Nadurno delo koliko ur? Dezurstva koliko ur? Jaz jim privoscim vsak eur, se pa mi nikakor ne zdi posteno, ce recimo medicinska sestra dobi le 5% tega dodatka. Ker 20x manj pac ni "vredna".
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.741
1.557
113
Iskajoč brata
sem bil na obletnici mature, 20 let...
Zdravnik, dela v UKC-ju. Plače ne more biti slaba... hiša v Murglah, Volvo XC70.... za približno 10 - 12 let delovno dobe
Razlaga o slabostih UKC-ja, koliko je rezerve....
Pa tudi, da so s kolegi letos (leto 23) odprli privat ambulanto, za zavarovalnice... delujeno pa znotraj prostorov UKC-ja...

Vse zgoraj me nič ne moti... Samo noro se mi zdi kakšni superljudje so to... Da imajo 8 urni delovnik + nadure + delo za vikend....
In še vedno imajo čas delati v privat ustanovah, kjer so ponavadi bolj zbrani in efektivni...
Sam sem kar sposoben človek, ampak lahko naredim samo x ur na teden. In če še to pretiravam, me prekuri po divjem tednu....

Tale meja med privat in javno je pa lepo zabrisana.. Npr: pregledovanje rengenskih slik in pisanje izvidov med delovnim časom, ko dela za javno ustanovo...

Tole mi ne bo nikoli jasno... zdravnik deluje za UKC... UKC ga plačuje za 40h na teden... recimo da dela ultrazvok srca. Naredi recimo 1 pregled na uro. To je 40 pregledov na teden.... Tega ne naredi, ker ZZZS ne želi tega plačati.... Dobro, potem naredi 4 preglede za 4h dela...
Koliko več košta narediti celih 8 pregledov? Stroj se amortizira, 2l več gela gre pa nekaj več robčkov.....
Sem že pisal... lep začaran krog... ZZZS vpije: ne plačamo... Zdravniki vpijejo: bi pa ne smemo.... pa ostane veliko dela za popoldan, pa še lepo spočiti smo, da lahko delamo
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
4.073
1.011
113
Ni treba tako poenostavljat.
UKC dobi plačano za recimo 4 UZ srca na dan.
Recimo da je to 4 ure na dan.
Zaposlenega ima pa celega zdravnika. Torej 8h/dan.
To pomeni le, da 4 ure dela UZ, druge 4 pa na drugem delovnem mestu. Ne gleda preostale 4 ure v zrak.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.730
789
113
toti Maribor
Požrešnost ne pozna meja, banda pokvarjena. Se vidi po komentarjih, da jih imajo ljudje že poln qrac s tem izsiljevanjem. Čudno, da še ne hodijo na Karitas ali RK.

 
  • Objave ne odobravam
Reactions: Borg