Beraški zdravniki

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

zakon

Guru
16. maj 2008
8.730
789
113
toti Maribor
V moji firmi bi za tako stvar dobil odpoved, ker gre za hujšo kršitev. Ti pa zdaj lahko izvajaš akrobacije kakorkoli hočeš. Žal v tem primeru ni opravičila za tako dejanje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.381
1.381
113
Torej firmi zrihtaš posel za 27000€ (plačano v naprej), kar sicer sploh ni v opisu tvojih del in nalog.
In potem dobiš odpoved?

Raje menjaj firmo takoj.
Narobe tip je firmi zrihtal posel za 33.000 samo je za 6.000 zahteval od stranke, da nakaže na njegov privat račun. V vsaki firmi z nekaj morale bi za tako stvar šel najmanj na disciplinsko ali pa dobil odpoved.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad, B81 in sajkek

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.503
6.242
113
Torej firmi zrihtaš posel za 27000€ (plačano v naprej), kar sicer sploh ni v opisu tvojih del in nalog.
In potem dobiš odpoved?

Raje menjaj firmo takoj.

Ne spreobracaj... Lahko je dobil posel on osebno, lahko ga je bolnica. Ce ga je, je nacin kako se to poravna. Ce je delodajalec za to pripravljen dati nic, je potem to nic. Ce je za delo placan po nadurah, je placan po nadurah. Ce so te blizu nic, potem je to blizu nic. V tem primeru neseš posel drugam (to bi lahko naredil), kjer bi se drugace zmenil ali sprejme tisto blizu niclo ali sploh ne dela. Tako simpl je to.

Tudi, ce bo drugim lazje razumeti, zakaj povsem legitimno velikokrat izberejo prvo opcijo.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.421
4.945
113
Firma sama bi mu lahko dala 6000, sam pa si jih po lastni presoji ne sme vzeti.
Lahko pa se vnaprej pogaja, da bo to naredil, če dobi 6.000.
Sicer je naše zdravstvo in cela družba malo specifična žvad. Saj se spomnimo zdravnika, ki so ga tožili Izraelci? Niso tožili firme (torej UKC), temveč fizično osebo. Ker naša sodišča to prakso očitno dopuščajo, potem zdravniku res ne težko preostane kaj drugega, kot da si preventivno sam vzame delež.
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
4.071
1.011
113
27.000 je po ceniku.
6.000 pa za privat svetovanje in pregled. In operacijo. Ko pacient zahteva točno določenega zdravnika, ne pa "kdor je pač po razporedu".

Torej če potegnemo pod črto: kaj se bo(-do) zdravnik(-i) naučlil(-i) iz tega primera?
Delaj čim manj, samo tisto, kar je obvezno. Popoldne raje pri Bitencu delaj, ti lahko več uradno plača, ne bo treba preko HongKonga kolovratit.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.503
6.242
113
Delaj čim manj, samo tisto, kar je obvezno. Popoldne raje pri Bitencu delaj, ti lahko več uradno plača, ne bo treba preko HongKonga kolovratit.

Magari... Tudi JS bi se lahko čimprej naučil cistih racunov. Ne pa izcrpavanje delavcev s podporo medijev in raje. Kaj ni to en lep cilj? Zahteva pa seveda fer odnos in integriteto z obeh strani. Tokrat ni imela nobena stran kaj dosti pokazat
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.730
789
113
toti Maribor
Torej firmi zrihtaš posel za 27000€ (plačano v naprej), kar sicer sploh ni v opisu tvojih del in nalog.
In potem dobiš odpoved?

Raje menjaj firmo takoj.
Pa še to. Vidim, da ti je zasebni sektor španska vas. Vi v javnem ste mogoče navajeni delati, tako bolj po domače, v zasebnem so pravila malo drugačna. Beri, da za vas nesprejemljiva.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.381
1.381
113
Pa kaka logika je to. On ima plačo in dobi stimulacijo/nagrado, ki mu pripada, pa regres dobi in ima plačan dopust. In to je to. Njegova naloga pa je, da v službi oddela toliko kot je zahtevano, pika.
Ne moreš kar po čez tolči in reči, ej delodajalec, jaz ti zrihtam stranko, 33k eur, samo hočem 6k za sebe. Tega ni v nobeni firmi, ljudje delajo v prodaji in vse kar dobijo je stimulacija ČE dosežejo plan.
Že to, da nimajo konkurenčne klavzule in lahko delajo iste stvari v svojem prostem času v zasebnem sektorju je privilegij, ki bi si ga marsikateri prodajnik/programer želel pa ga nima.
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
4.071
1.011
113
No ja, zgleda tudi k nam prihaja makodonski model zdravstva.

Mi dol visi za druge, samo kaj ko bom tudi jaz ostal brez.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
10.381
3.836
113
Ljubljana
hmpg.net
Torej firmi zrihtaš posel za 27000€ (plačano v naprej), kar sicer sploh ni v opisu tvojih del in nalog.
In potem dobiš odpoved?

Raje menjaj firmo takoj.
1. dobiš odpoved, v vsaki firmi ,v vseh urejenih državah.
2. ne dobiš več službe, ker si ožigosan goljuf (vseeno je kaj počneš profesionalno, vsi vejo - GOLJUF)
3. procesirajo te zaradi goljufije, utaje davka, pranja denarja.....
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
9.231
9.415
113
EU
Direktorji bolnišnic in zdravstvenih domov grozijo z odpovedjo.
Vse jih dat na zavod. Jaz se se javim za direktorja vseh bolnišnic in zdravstvenih domov. Veliko bi prihranili s tem, ko bi bil nekakšen "super direktor" .
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
2.006
828
113
kukr gre tukaj debata - boste eni kmal pričakoval da dr. dobi nagrado za komercialno uspešnost...

po moji oceni dve opciji (ne vem katera je slabsa):
1. komerciala v UKC ne opravlja svojega dela...
in je moral vskočit
2. dr. ki namesto, da bi delal za kar se je šolal (in skrajševal slovenske čakalne vrste) - uspešno prodaja proste UKC kapacitete.. ker je zaslutil da plačati 27K ni problem je dodal še 6K zase

V vsaki resni firmi - bi se mu zahvalili za sodelovanja.. če ne drugega v opomin ostalim.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.503
6.242
113
Gonzo
To vsak misli, na tak način... Z Golobom vred. Pa se vsak si je zobe polomil. Da bi kdo kako konstruktivno prinesel k mizi, pa ne. No, mors imeti nekaj pameti, ne samo arogance.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mosseero in 8888

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.474
1.847
113
na temni strani lune
Sam vidim dejanje zdravnika kot izjemno neprimerno. Morda je res TOP strokovnjak za operacijo in je temu človeku rešil/podaljšal življenje. Motoviljenje z nekimi offshore firmami pa ni ne potrebno ne zaželjeno, v kolikor obstajajo uradni kanali in o tem offshore poslovanju "matična" firma ne ve nič.

Zdravnika lahko nekateri z "rožnatimi očali" opravičujejo in upravičujejo. V reali je marskdo izgubil službo oz fasal disciplinsko za dosti manj. Glede na zaželenost in predvidevam da potrebnost splecializacije tegale zdravnika mu hudega ne bo. Pri vsem skupaj je pa najbolj žalostno to, da to skorajda gotovo ni bilo prvič in zagotovo ni edini kateri na tak način deluje.

Če pa cilj upravičuje sredstva, potem je pa tudi to super.
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.474
1.847
113
na temni strani lune
Samo potem naj se nihče ne pritožuje, ko bo prišel nekdo, ki ne bo imel €, niti pameti, ampak zgolj jekleno pest, ali še kaj hujšega. :rolleyes:

#DivjiZahod!

Se strinjam. Sam omenjenega zdravnika ne podpiram. Me pa čudi da npr jurek1973 tako zavzeto brani oz minimalizira dejanja/e tegale zdravnika.

Lahko je doktor vrhunski strokovnjak, človeško gledano je pa smet. Ni problem da zaračuna kolikor pač računa. Pohlep in želja po dodatnem zaslužku z davčno utajo je najmanj sramotna če ne še kaj več...

HOW MUCH IS ENOUGH? MORE!!!!!!
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

jurek1973

Guru
3. sep 2007
4.071
1.011
113
Na branim kar vse povprek. FURS naj ga kar pregleda.
Sem že takoj na začetku napisal.

Kar se pa "honorarja" tiče. Izbira, posvet in na koncu storitev pri točno določenem zdravniku, vodji, prof,... je v tujini (zelo) nadstandardna storitev. Pri nas pa tistih 30€/uro bruto, po 57 plačnem razredu.
Tako pač ne bo šlo več. Le kje v tujini bo enega na socialni podpori operiral vrhunski mednarodno prinan kirurg, v rednem delovnem času?
Si bo pač enkrat treba priznat: nismo si vsi enaki.
Za običajno zavarovanje bodo specializanti, za nadstandard pa profesorji.