bedaki na cesti

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.440
1.881
113
"Mi" smo se pač že naučili, da je vsak drugi na cesti totalni idiot. Mladiči se pa še niso. Ta se je na žalost zdaj naučil the hard way.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in krko

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.504
15.495
113
Na prehod ne stopiš, če nimaš vizualne potrditve, da so te vozniki opazili in bodo obstali. Tako smo navajeni mi malo starejši. Ampak dobro, zakonsko potrebno to najbrž več ni, ampak vemo koga potem boli ne glede na zakon.
Vemo koga boli, vemo kdo bo zakonsko odgovarjal in vemo tudi to, da pešec s svojim zavedanjem in primernim obnašanjem ob prehodu čez cesto kvečjemu popravi morebitno napako voznika, ki ga je spregledal a odgovornosti za trk pa ne nosi nobene tudi če je slep in gluh saj je voznik tisti, ki mora spremljati dogajanje na cesti, pri prehodih pa še posebej. Glede zbitega najstnika torje ne moremo reči drugega kot "hja, škoda da nisi opazoval (ne/ustavljaja) vozil, bi jo lahko tako veliko bolje odnesel" in nikakor ne na namigovat na odgovornost za samo nesrečo. Sploh pa ne v primeru voznika, ki glede na leta in temu primerne telesne (ne)sposobnosti zelo verjetno ne bi smel več biti za volanom.
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
2.178
1.461
113
Na prehod ne stopiš, če nimaš vizualne potrditve, da so te vozniki opazili in bodo obstali. Tako smo navajeni mi malo starejši. Ampak dobro, zakonsko potrebno to najbrž več ni, ampak vemo koga potem boli ne glede na zakon.

Pri bedakih na cesti nikoli ne veš. Jaz sem ga gledal, on gleda v mene, začne zavirati, jaz stopim, on v mene. Na koncu reče, da me ni videl.
 
  • Wow
Reactions: Matey

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.341
3.400
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Danes... Grem preko prehoda za pešce, avtomobili, ki zavijajo levo (čez prehod, po katerem sem šel), pa, boli jih, naj čakam, da se speljejo...
Seveda nisem šel pred/pod avto...
LJ, križišče Derčeva in Na jami...
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.811
-1.103
113
145 km SZ od Opatije
Hm, ne zagovarjam tega, ampak moraš tudi razumet mal izven "boxa"
Vidim pešca ob strani, ko čaka na prehodu. Ustavim. Skorajda vedno. Razen v 1%, ko (kako nenavadno :evil: ) ne ustavim. Ker je meter za mano en nestrpen voznik, ki bi zagotovo priletel v rit avtomobila. Zato raje ne ustavim (bo že en drug :evil:)
Kakorkoli, ni vse belo črno ... včas moraš premislit, preden ukrepaš, pa čeprav ne v korist pešca ... žal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

sass

Guru
1. sep 2007
5.187
836
113
A to posredno ciljaš na morebitno nezavedanje dogajanja v neposredni okolici s strani na prehodu zbitega najstnika v smislu, da tudi on nosi nekaj odgovornosti?
točno tako. na žalost še vedno preveč ljudi misli, da jih pri prečkanju prehoda za pešce varuje nevidni betonski zid:

(8) Pešec mora prečkati vozišče brez ustavljanja in po najkrajši poti. Preden stopi na vozišče, se mora prepričati, če to lahko varno stori.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.504
15.495
113
Ja, mora to narediti ampak bolj za lastno dobro kot kaj drugega. Če se ne motim, ni nobene kazni v kolikor to ne naredi pa tudi dokazat, da tega ni storil, ni nekaj lahkega za izvest, morda ti lahko pomaga kakšna dash-cam pa še takrat te to kot voznika, ki je na prehodu za pešce zbil osebo, pomoje ne pomaga prav nič.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
16.039
2.529
113
Torej, kaj mora narediti vsak udeleženec v prometu, kjer gre skozi križišče, v katerem, za gibanje v udeležencevi smeri, gori zelena luč?

Danes sem zopet bil v ljubljani. Priprave!
3x sem doživel, da so mi kolesarji kazali svojo zeleno luč, ko sem jih srečal v križišču.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

dask

Majstr
21. sep 2023
438
483
63
Torej, kaj mora narediti vsak udeleženec v prometu, kjer gre skozi križišče, v katerem, za gibanje v udeležencevi smeri, gori zelena luč?

Danes sem zopet bil v ljubljani. Priprave!
3x sem doživel, da so mi kolesarji kazali svojo zeleno luč, ko sem jih srečal v križišču.
Če sta šla oba naravnost, ne vem zakaj bi ti on kazal svojo zeleno luč. Če pa si ti zavijal in mu presekal pot, bi ga moral pa počakat, vsaj koliko se jaz spomnim cpp.
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new in sass
2. jul 2020
4.841
6.359
113
Kaj pa zombiji po parkiriščih? Pločnik ob strani, oni pa se počasi sprehajajo po sredini. Potem pa skačejo, ko kdo rikverca iz boxa, ali pa potrebiš naj se umaknejo. Opažam da je največ takih žensk z otroci...
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

brane_new

Guru
10. feb 2008
16.039
2.529
113
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen