Ali bo tole držalo?

scorpion

Majstr
25. apr 2008
1.996
169
63
Vzglavna plošča, 240 cm x 85 cm... težka 30 kg :biceps:. Ta pride samo nataknjena na dva nosilca 80 cm x 4,5 cm, ki se prišravfata v steno vsak s tremi vijaki.
Ker po tej steni poteka tudi štrom, nebi rad kaj prevrtal. Tako imam idejo, da bi na steno z lepilno tesnilno maso Bison najprej prilepil smrekovo lajšto debelo 4cm, in dimenzije nekako 200 cm x 10 cm in v njo potem prišravfal ta dva nosilca. Mogoče bi za razporeditev teže spodaj dodal še kakšno lajšto, ki bi nudila vsaj malo podpore (itak bo očem skrito).
Kakšen nasvet ali ideja? Pa kakšne vijake uporabiti (debelino), če se odločim za to varianto ali debelino in dolžino, če se odločim za vrtanje v zid. Vsi predlogi in izkušnje dobrodošli.

1.jpg
2a.png
2b.png
 
  • Haha
Reactions: nemenabijat

luka51

Guru
16. avg 2007
14.342
5.619
113
Prosim….
A kuhinjski element poln talerov pa šalc drži na dveh sraufih. Tebe pa ta deska skrbi.
Štrom preveriš z detektorjem kje kabl leti in je
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

scorpion

Majstr
25. apr 2008
1.996
169
63
Prosim….
A kuhinjski element poln talerov pa šalc drži na dveh sraufih. Tebe pa ta deska skrbi.
Štrom preveriš z detektorjem kje kabl leti in je
Nisi me dobro razumel, ali pa se jaz nisem prav izrazil. Šravfi bojo držali v steni... spraševal sem, če lepilno tesnilna masa zdrži to obremenitev.
Sicer pa šravfi zdaj ne pridejo v poštev. Razpon med vtičnicama je 240 cm, tale vzglavna plošča pa meri 250 cm. Torej prekrije vtičnice. Kar pomeni, da če bi ploščo fiksiral direktno na steno, so vtičnice praktično neuporabne, ker je ta plošča preblizu steni in ne morem v vtičnico vštekati nič.
Tako da lajšta kot distančnik 200 x 10 x 4 cm prilepim na steno, in nanjo potem pritrdim ta nosilec plošče.
In še enkrat , bo ta lepilno tesnilno masa prenesla obremenitev 30-35 kg?
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.182
1.351
113
Vidim edini problem v tem, da je cez stenska barva in lepilo se bo prijelo le na barvo. Ce se le ta slucajno lupi ali gre s spahtlom stran, potem to ni dobra ideja.

Zagotovo bo prenesla 35kg, gre za veliko povrsino distancnika. Pa stena mora biti ravna, da se zalepi celota.
 
  • Všeč mi je
Reactions: scorpion

Mirko

Fizikalc
24. jul 2007
1.044
65
48
Lepilo bo držalo samo toliko kot drži barva na steni, torej skoraj nič. Zvrtaj fi8 luknje, vtakni fisher vložke in čez tisto lajšto/distančnik zadevo vse skup z malo daljšimi vijaki prišraufaj na steno
 

scorpion

Majstr
25. apr 2008
1.996
169
63
Vidim edini problem v tem, da je cez stenska barva in lepilo se bo prijelo le na barvo.
Ja, tega se bojim, da bo odtrgalo samo barvo - belež, če pride do preobremenitve. Recimo isti princip imam narejen na omarah.... ampak te imajo glavno težo na tleh. Na steno so z lesenimi dostančniki prišrafane le zaradi tega, da froci slučajno nebi začeli plezati nanjo in bi se omara prevrnila in pa ker imam po tleh poleg zaključnih lajšt parketa tudi kanal za kabel - zato domik od stene 4 cm.
Nekako sem študiral, da bi pač ta vzglavnik podprl tudi na tleh ( da podpora sega do laminata).. Itak bo to očem skrito. Potem je glavna teža na tleh in je na steno samo pritrjen na leseni distnačnik (ki je prilepljen). Po tej varianti bi moralo zdržati to težo.
 

NoFear85

Fizikalc
13. jan 2017
201
59
28
V lepljenju vmesnega distancnika vidim tezavo v tem, da je lastna teza panela, potem pa se teza oseb na postelji. Iz opisanega predvidevam da je vzglavna stran postelje obesena na panel brez nogic.
Kaj pa ce vmesno letev naredis recimo na dolzino 230/240 kolikor je met vticnicama, le to privijacis v steno, na njo pa nato se panel? pa tudi luknje na panelu niso na skrajnem robu, torej lahko vijacis direkt skozi vmesno plosco v zid (oba kosa lesa).