bedaki na cesti

Vadim

Guru
2. jul 2020
4.319
5.641
113
koga pa ogrožaš, če ga malo pritisneš in to še sredi noči, ko ni nikogar na cesti? Bolano. Izguba časa, pejte dolenjski policaji raje okvire vzgajat, tam ste 35 let zadaj...

Leta nazaj je ženska ponoči povozila okvirja na ac ker jih je gruča skakala po vozišču. Pa še pretepli so jo, ko je prišla pomagati.

Nikoli ne upaš biti 100% da je ac zares prazna. Pa sem že naletel na palete, opažni element, divjad, počene gume, avte brez luči... če imaš dolge luči vsaj vidiš na daleč, z kratkimi vidiš prepozno.

Mogoče v Belgiji kjer je ac osvetljena je relativno varno. Drugod pa je loterija.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.482
1.397
113
Tukaj je nasprotje dveh reči: ena je, da po definiciji na AC ne sme biti ovir (zato tudi ograja) in za to bi moral skrbeti upravljalec AC, druga pa je, da se v praksi na cesti najde marsikaj (poleti sem na prehitevalnem pasu hrvaške AC srečal potovalko pri ene 120/h - komaj sem se ji izognil).

Ampak, presneto, dajmo radarje postavljati na dejansko nevarne odseke AC, kot je Višnjegorski klanec (tam bo menda čez nekaj let sekcijsko merjenje). Ali pa če bi energijo in denar ponucali za to, da bi ga že zdaj zravnali v nekaj normalni cesti podobnega...
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.898
6.535
113
Tukaj je nasprotje dveh reči: ena je, da po definiciji na AC ne sme biti ovir (zato tudi ograja) in za to bi moral skrbeti upravljalec AC, druga pa je, da se v praksi na cesti najde marsikaj (poleti sem na prehitevalnem pasu hrvaške AC srečal potovalko pri ene 120/h - komaj sem se ji izognil).
Pa mislis da je potovalka cez ograjo prisla?

verjeti da na AC ninza pricakovat ovir ker je ob njej ograja je najmanj naivno.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.938
14.813
113
Verjamem da ti nasproti vozeči tovornjakari po vrsti kupujejo pivo...

aja to ni tvoj problem.
Kaj ni tako, da če ti matrix prilagodljivi žarometi delajo tako kot naj bi delovali, se le-ti izklopijo na določenemu delu ter naredijo svetlobno luknjo v snopu tam kjer bi moralo svetiti v vozilo, ki vozi pred tabo ali pa tebi nasproti? Sicer nimam matrixa ampak imam prilagodljive led žaromete od bmwja ampak moje izkušnje potrjujejo prej navedeno, kdaj je ta luknja še tako zelo očitna in jo je prav zabavno opazovati kako se prilagaja situaciji na cesti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: shift