bedaki na cesti

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.210
113
Zakaj pa enim kapne? IQ? Ne, ne bo to!!


1642750276532.png



 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
Če pogledaš lastno fotografijo, ki si jo prilepil...

Se ti zdi, da se z nje da razbrati kaj predstavlja ta rdeča (?) luč pod tablo?

In če te nekdo vpraša kaj dejansko si prilepil..a ne bi bilo lažje podat odgovor, kot se zapletat z novimi vprašanji in 'ugotovitvami'?

(čisto dobronamerno vprašanje...)
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.210
113
Sarcasm OFF!!
OK lepo ste se odzvali. Sem pač želel nekaj zanimivega.
Torej kanta je tam, kanta! Verjetno tista iz stare cestninske postaje malce naprej. Še ni bil noben z Škodo, BMW, Audijem, ....slikan?
Zanimivo je to, da je levi sprožil radar, videl pa ga je prej kot je blisknil - je zaviral.
Sarcasm ON!
Imama pa občutek, da ga na posnetku ne bo, tako hitro je vozil?! Bom sam?
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.746
218
63
Dogodek danes v Ljubljani: gospa, ki je peljala vzporedno z mano, je neprevidno menjala pas (ni me videla). Da bi se izognil trku sem zabremzal in se umaknil skrajno levo, seveda ob tem podrsal s feltno po obcestnem robniku in jo po zunanjem robu solidno olupil (na srečo je bila majhna hitrost, tam okrog 50).
Gospa se je potem odpeljala naprej (trka z njo ni bilo), jaz sem šel za njo in se ustavil pred njenim blokom (itak sem šel v isto smer).

Lepo sem ji rekel v stilu, če se kar odpelje naprej, ona seveda najprej vsa prestrašena, ko pa sem ji lepo rekel, da ji nič nočem, samo da pa je mogoče škoda na avtu, pa takoj v stilu "sej sem se opravičila in kaj zganjam zaradi ene pikice". Nato pa takoj vehementno, da mogoče pa tega ni ona storila in totaln ignore in je odšla v svoj blok. Mislim WTF?
Feltne verjetno ne bom dal barvat, policije pa verjetno tudi nima smisla klicat.
Pač škoda na moji stvari na račun neprevidnosti drugih?
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: koliko in Hanzi

igiNo1

Guru
24. feb 2018
1.411
632
113
Dogodek danes v Ljubljani: gospa, ki je peljala vzporedno z mano, je neprevidno menjala pas (ni me videla). Da bi se izognil trku sem zabremzal in se umaknil skrajno levo, seveda ob tem podrsal s feltno po obcestnem robniku in jo po zunanjem robu solidno olupil (na srečo je bila majhna hitrost, tam okrog 50).
Gospa se je potem odpeljala naprej (trka z njo ni bilo), jaz sem šel za njo in se ustavil pred njenim blokom (itak sem šel v isto smer).

Lepo sem ji rekel v stilu, če se kar odpelje naprej, ona seveda najprej vsa prestrašena, ko pa sem ji lepo rekel, da ji nič nočem, samo da pa je mogoče škoda na avtu, pa takoj v stilu "sej sem se opravičila in kaj zganjam zaradi ene pikice". Nato pa takoj vehementno, da mogoče pa tega ni ona storila in totaln ignore in je odšla v svoj blok. Mislim WTF?
Feltne verjetno ne bom dal barvat, policije pa verjetno tudi nima smisla klicat.
Pač škoda na moji stvari na račun neprevidnosti drugih?

Vozil počasi na levem pasu. Gospa hitreje na desnem.
Vozi se po desnem pasu! Se ti ne bi bilo potrebno umikati v levo.
Če ni bilo dotika, potem gospa ni bila kriva. Si se preveč umaknil v levo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: turbobitch

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
A še nisi doživel da gre desni pas hitreje kot levi kjer so "camperji"
Grda je ta, nic ne mores, arogantna zenska, ce ga bo se naprej srala, se ji 1x ne bo izšlo.
S kamero bi jo lazje namočil. Sicer se ne bi videlo, ko je rinila v tebe, bi se pa potem videlo, ko se je znasla pred tabo.
Se upas blefirat z izjavo da imas posneto na kameri?
Pa reci da bo posnetek videla na sodiscu, ce ti ne da xy evrov za.popravilo platisca.
Potem pa posnetek cudezno izgine.
Mogoce imas pa kaj sans da se bo usrala, in ti bo dala za sanacijo pikice nekaj deset evrov ;)
 

Morgoth

Majstr
27. sep 2018
750
869
93
zato pa se nabirajo zastoji, ker so počasneti na levem.
Zastoji so zato, ker določeni stalno menjajo pasove in ob tem še izsiljujejo druge, ki morajo zaradi njih potem bremzat.
Na celovški npr, če greš proti Medvodam, bodi na levem pasu, če greš proti gornjeski avtocesti ali Gameljnam pa na desnem, ne pa da vmes 10x pas zamenjaš.
To, da sta pasova na dvopasovnih cestah (ki niso hitre ceste, ali pa avtoceste) enakovredna, je bilo pa tudi že napisano par strani nazaj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.746
218
63
Vozil počasi na levem pasu. Gospa hitreje na desnem.
Vozi se po desnem pasu! Se ti ne bi bilo potrebno umikati v levo.
Če ni bilo dotika, potem gospa ni bila kriva. Si se preveč umaknil v levo.
Šlo je za tivolsko obvoznico, kjer sta dejansko enakovredna vozna pasova, vozil sem v koloni, bil sem na levem pasu, ki je šel dejansko malo hitreje kot desni.
Gospa so me spregledali, ko sva bila skoraj vzporedno, mogoče ona kakšne pol metra naprej (ali pa še to ne), ravno toliko, da me pri nameravani menjavi pasu očitno ni videla. Hitrost pa (zaradi kolone pred mano oz. na obeh pasovih) okrog 50, nič dramatičnega.
Če se ne bi umaknil skrajno levo in konkretno zabremzal, bi gospa itak počila meni v bok, v tem primeru imam raje popraskano feltno in dolg nos kot poškodovan bok avta, policijo, zavarovalnico, nadomestni avto...

Nimam kaj, s policijo se mi ne da ukvarjat, itak je to spet male vrednosti, sem pa solidno pedanten kar se tiče avta, tako da ja, nedeljo so mi gospa vseeno priskutili.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.994
-1.289
113
Šlo je za tivolsko obvoznico, kjer sta dejansko enakovredna vozna pasova, vozil sem v koloni, bil sem na levem pasu, ki je šel dejansko malo hitreje kot desni.
Gospa so me spregledali, ko sva bila skoraj vzporedno, mogoče ona kakšne pol metra naprej (ali pa še to ne), ravno toliko, da me pri nameravani menjavi pasu očitno ni videla. Hitrost pa (zaradi kolone pred mano oz. na obeh pasovih) okrog 50, nič dramatičnega.
Če se ne bi umaknil skrajno levo in konkretno zabremzal, bi gospa itak počila meni v bok, v tem primeru imam raje popraskano feltno in dolg nos kot poškodovan bok avta, policijo, zavarovalnico, nadomestni avto...

Nimam kaj, s policijo se mi ne da ukvarjat, itak je to spet male vrednosti, sem pa solidno pedanten kar se tiče avta, tako da ja, nedeljo so mi gospa vseeno priskutili.
Tole je težko dokazat, da se nisi preveč ustrašil in preveč odvil. Ne leti nate, lahko bi bilo vmes med avtomobiloma še 45 cm prostora. :)
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Šlo je za tivolsko obvoznico, kjer sta dejansko enakovredna vozna pasova, vozil sem v koloni, bil sem na levem pasu, ki je šel dejansko malo hitreje kot desni.
Gospa so me spregledali, ko sva bila skoraj vzporedno, mogoče ona kakšne pol metra naprej (ali pa še to ne), ravno toliko, da me pri nameravani menjavi pasu očitno ni videla. Hitrost pa (zaradi kolone pred mano oz. na obeh pasovih) okrog 50, nič dramatičnega.
Če se ne bi umaknil skrajno levo in konkretno zabremzal, bi gospa itak počila meni v bok, v tem primeru imam raje popraskano feltno in dolg nos kot poškodovan bok avta, policijo, zavarovalnico, nadomestni avto...

Nimam kaj, s policijo se mi ne da ukvarjat, itak je to spet male vrednosti, sem pa solidno pedanten kar se tiče avta, tako da ja, nedeljo so mi gospa vseeno priskutili.
Tako pač je. Na Balkanu noben ne bo prevzel odgovornosti za svojo napako. So vse drugi krivi
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.210
113
A če dobiš odgovor: Pa ostavi. Nije to ništa. si na Balkanu?

Kaj narediti, če iz sosednjega avta izstopa otrok in butne tvoj avto. Voznica pravi: tuži dete, nije moje?