bedaki na cesti

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.163
5.766
113
pri taščici
Sem preprican da bodo precej tocno ugotovil razlog.
In ja, na tehnicnem najdejo vsak mehur pod barvo na plehu, 5x salabajzerskega popravila "totalke" pa ne.
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.163
5.766
113
pri taščici
Na tak nacin razmisljajo tudi ta hitri motoristi.
Obstaja člen v zakonodaji ki pise o predvidevanju oziroma pričakovanjih drugih udelezencev v prometu.
In ja tudi mu smo bili nekoc "dinamični".
Sano očitno smo imel vec srece, sedaj nas pa na cesti občasno tudi pamet ze kdaj sreča. Naj nas sreca ne zapusti.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.152
4.603
113
Če prav razumem, je sopotnik v fordu preživel brez poškodb. Ne verjamem, da bi bilo to možno pri visoki hitrosti. Prehudi pojemki.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.182
8.967
113
sej trk ne rabi bit ne vem kako močen ali ne vem kakšna razbitina...z glavo pokneš v stebriček, game over.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.163
5.766
113
pri taščici
Če prav razumem, je sopotnik v fordu preživel brez poškodb. Ne verjamem, da bi bilo to možno pri visoki hitrosti. Prehudi pojemki.
Iz slik sklepam da sta zapela s cca 20 cm čelne površine. Forda je po levi strani pofleksalo, bmw odtrgalo kolo. Desna stran pa je najbrz cela ce ni kam z njo kasneje priletel. Tudi zaradi tega je lahko sopotnik neposkodovan.
Podatek na kaksni razdlaji od mesta trka sta obstali vozili bi bil tudi zanimiv za debato. Ali je to meter ali dva, ali nekaj 10 metrov pove marsikaj.
Pojemek je ob trku v nepremicno oviro, tule se je voznja " nadaljevala" po mojem.mnenju. sicer z nekoliko ozjimi vozili, ampak....
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.163
5.766
113
pri taščici
Videl forda po nakljucju danes z razdalje 2m, bolj na hitro. Desni bok ni veliko sesut, (okvir prednjih vrat je odmaknjen od strehe, ampak to je posledica deformacije cele karoserije najbrz.
Leva stran je pa lepo "kasirala" kar se vidi tudi na nocnih slikah v objavah czr.
Tako da potem za enega lahko recemo "srečko", drugi pa "smolko"
 

ahmed

Fizikalc
23. sep 2007
2.409
98
48
Iz slik sklepam da sta zapela s cca 20 cm čelne površine. Forda je po levi strani pofleksalo, bmw odtrgalo kolo. Desna stran pa je najbrz cela ce ni kam z njo kasneje priletel. Tudi zaradi tega je lahko sopotnik neposkodovan.
Podatek na kaksni razdlaji od mesta trka sta obstali vozili bi bil tudi zanimiv za debato. Ali je to meter ali dva, ali nekaj 10 metrov pove marsikaj.
Pojemek je ob trku v nepremicno oviro, tule se je voznja " nadaljevala" po mojem.mnenju. sicer z nekoliko ozjimi vozili, ampak....
Tko na uc ene 70 korakov od trka do obstanka.
 
  • Wow
Reactions: Hanzi

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.163
5.766
113
pri taščici
Evo, dnevna fotka
 

Priponke

  • IMG_20210924_133744.jpg
    IMG_20210924_133744.jpg
    785,5 KB · Ogledi: 211

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.840
1.064
113
www.adriamedia.si
Iz slik sklepam da sta zapela s cca 20 cm čelne površine. Forda je po levi strani pofleksalo, bmw odtrgalo kolo. Desna stran pa je najbrz cela ce ni kam z njo kasneje priletel. Tudi zaradi tega je lahko sopotnik neposkodovan.
Podatek na kaksni razdlaji od mesta trka sta obstali vozili bi bil tudi zanimiv za debato. Ali je to meter ali dva, ali nekaj 10 metrov pove marsikaj.
Pojemek je ob trku v nepremicno oviro, tule se je voznja " nadaljevala" po mojem.mnenju. sicer z nekoliko ozjimi vozili, ampak....
Ja, tile small offset trki so večinoma katastrofa za večino starih avtov. Ne rabi bit visoka hitrost.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.163
5.766
113
pri taščici
Ja, samo ce se je ustavil "70" korakov od mesta nesrece, smatras da je bila voznja v okviru omejitve hitrosti 50kmh?
Sem imel nesreco z G2 ( fosil v primerjavi s focusom) s prblizno tako hitrostjo (res da skoraj s povicnim prekrivanjem avtomobilov, pa so se vrata "odprla in zaprla" pri avtu.
Na strani trcenja je bil cvikel na strehi. Narazen pa sva bila "7" korakov
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.845
5.087
113
ne sodi po razbitosti avta. Novi avti so dosti bolj razbiti kot golf 2. V tem je smisel varnosti, da se čimveč avta deformira in spravi energijo stran od voznika.
Pri G2 si pa to kaj bi lahko zvilo pleh prevzel ti.
 

ahmed

Fizikalc
23. sep 2007
2.409
98
48
Ja, samo ce se je ustavil "70" korakov od mesta nesrece, smatras da je bila voznja v okviru omejitve hitrosti 50kmh?
Sem imel nesreco z G2 ( fosil v primerjavi s focusom) s prblizno tako hitrostjo (res da skoraj s povicnim prekrivanjem avtomobilov, pa so se vrata "odprla in zaprla" pri avtu.
Na strani trcenja je bil cvikel na strehi. Narazen pa sva bila "7" korakov
Ustavil se je ob parkiranem avtomobilu, katerega je premaknilo kar dalec. npr 15 korakov.