bedaki na cesti

kajn

Guru
5. okt 2007
2.457
1.246
113
Iskajoč brata
uff, super ti je zneslo...

je pa zanimivo kako kamera ne prikaže realnosti. Na kameri se vidi, da si na hitro zaviral... V realnosti se pa treseš se 2 min po dogodku...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.820
113
pri taščici
Tole z BMWjem ne razumem, on vozi konkretno preko črte, ampak prehitevanje po "desni" pa tudi ni primerno?
Tole se mi zdi bolj razvrscanje pred kriziscem kot pa prehitevanje po desni.
Vozis bmw?
Ze "takoj" ko smo speljali od semaforja je vozil po nasprotnem (levem) voznem pasu. Kaj naj si mislim ko se cesta razsiri da gresta lahko dva vštric.
Zmigavca tudi nisem videl da bi rad sel desno.
Namig. Ciljal je da bo Škodo pred njim prehitel po levi, pa gaje le ta zajebala, on ie pa to precepozno opazil.
Ce bi jo "prehitel" po desni, bi sel lahko cez rumeno, tako pa je sel globoko v rdečo
 
  • Všeč mi je
Reactions: JakeOnBreak

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.820
113
pri taščici
Tule je imel ze dovolj prostora da bi potegnil po desni pa bi sel lepo v rumeno.
Glede na to da jenpo registraciji sodeč domačin je malo moznosti da ni vedel kam naj gre. Ze pri semaforju je cakal z levim kolesom na levi crti.
 

Priponke

  • Screenshot_2022-09-27-09-27-32-824_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2022-09-27-09-27-32-824_com.android.chrome.jpg
    673,1 KB · Ogledi: 62
  • Všeč mi je
Reactions: JakeOnBreak

sass

Guru
1. sep 2007
5.097
739
113
hanzi, pri bmw-ju si dejansko zaj... ti, ker si prehitro sklepal, da bo bmw zavijal levo:
50. člen
(prehitevanje)
(1) Prehitevanje vozil je dovoljeno le po levi strani.
(2) Po desni je dovoljeno prehiteti le:
1. vozilo, ki zavija levo, če je voznik tega vozila dal predpisan znak in je zavzel na vozišču tak položaj, da se da zanesljivo sklepati, da bo zavil levo, in če je na njegovi desni strani dovolj prostora za prehitevanje;
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.776
4.287
113
Tole se mi zdi bolj razvrscanje pred kriziscem kot pa prehitevanje po desni.
Vozis bmw?
Ze "takoj" ko smo speljali od semaforja je vozil po nasprotnem (levem) voznem pasu. Kaj naj si mislim ko se cesta razsiri da gresta lahko dva vštric.
Zmigavca tudi nisem videl da bi rad sel desno.
Namig. Ciljal je da bo Škodo pred njim prehitel po levi, pa gaje le ta zajebala, on ie pa to precepozno opazil.
Ce bi jo "prehitel" po desni, bi sel lahko cez rumeno, tako pa je sel globoko v rdečo


Tole ni razvrščanje pred križiščem, ampak vožnja po bankini in prehitevanje v križišču, ja ti je dvignil
pritisk ampak kle si ti hotel "dokazati svoje", pa si se skoraj uštel... se vidi da si šel na bankino...

Ne nimam BMWja, imam pa kar nekaj posnetkov njih v takšnih in drugačnih cestnih prigodah, ampak nima smisla...


1664297059218.png
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.820
113
pri taščici
Tolk si ga zmedel s tem "prehitevanjem" po desni, da je revež zmeden šel še čez (konkretno) rdečo. :evil:
Ce bi od semaforja s cetrt tolk gasa speljal kot je potem stegnil, bi sla oba cez. Mogoče jaz v rumeno.....
Tako pa se je drzal levo ze pred semaforjem in potem celo pot.
Sem bil dovolj za njim, da bi lahko mimo skode sel lepo po asfaltu, ne on še kar mecka levo za skodo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: JakeOnBreak

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.820
113
pri taščici
Pas za naravnost je v celoti frej, jaz sem v celoti za njim in ne ob njem, on zacne zavirat in se umika levo. Ko sva bila vstric, pa po gasu pa v skarje pred mano.
Ce jaz ne bi videl njegove namere cez stransko oknko, in ne bi sel na bankino in na polno po zlajfu bi se vsaj dva avta klepala, ce ne trije
 

Priponke

  • IMG_20220927_195115.jpg
    IMG_20220927_195115.jpg
    177,2 KB · Ogledi: 41
  • Všeč mi je
Reactions: JakeOnBreak in tony

krko

Guru
5. sep 2010
2.495
1.146
113
Tudi jaz se vedno postavim čisto levo do črte tako kot na začetku videa voznik BMW-ja. To pa zato, da omogočim desnim zavijalcem prosto pot. V nadaljevanju se vozim tako kot BMW, skrajno levo...če ni nasproti nikogar grem tudi za širino gume na nasprotni pas. In to samo iz enega razloga, ker cestarji že x-let ne morejo popravit tiste "udarne jame" (slika). Tudi na videu se vidi kako ti cel kombi poskoči.

Zajeta slika.PNG


Od tam naprej sta oba zafrknila. Ti ker si lovil zeleno in si pričakoval, da bo BMW šel levo (kot večina, ki se jih tako postavi) + šel si precej hitro po bankini. BMW pa ker ni vedu kam bi se dal. Neuporaba smernika mu mora biti oproščena, ker je šel naravnost (lol). Potem je pa naredil največjo možno bedarijo. Bedak na cesti.

P.s. vsi smo spregledali, kako na začetku voznik Škode z MB? reg.oznako spi na semaforju. On je vzrok vsega tega lovljenja zelene luči v naslednjem križišču. :norec:
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.820
113
pri taščici
Skratka, zakljucek, jaz s kombijem z 2-3 tonami in 130 konji sem precej bolj dinamicen kot voznik bmw ;)
Ce bi bmw na moji zadnii sliki sel desno in po gasu naprej namesto po bremzi in levo bi.... Ali pa mu je bilo pod castjo da bi ga en Jurčev kombi prehitev in je bil pripravljen tudi kleparja iskat.