bedaki na cesti

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.110
305
83
BMW se je držal leve, zato da bi tisti za njim lahko šel v križišču desno, če bi se prižgala rdeča luč in bi moral ustavit.
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.469
1.253
113
Iskajoč brata
Take situacije z BMW-jem se izogibam na polno, malo defenzive ne škodi....
Me je izučilo, da namesto da sem doma čez 10 min, sem izgubil 1h za izpolnitel EU poročila, nato 3h na zavarovalnici....
Rajši "požrem" neprimerno vožnjo drugih, udihnem, izdihnem in pridem normalno domov....
Pa še veliko živčev, ker se je drugi voznik "premislil" kaj se je v resnici zgodilo....

Pa da vržem še kost... Kdo bi bil kriv v tej situaciji? Kolikor vem kamere niso upoštevane... Avta bi bila bočno poripsana, zmenit se itak ne bi mogla, a bi klicala policaja? Ali bi bila deljena krivda?
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.302
2.403
113
še v SLO - ampak komaj
Nič deljene krivde. 100% Hanza, ker (bi) se je zgodilo na delu kjer je bil še samo en vozni pas in Hanza ni imel kaj iskati na desni ob njem.

Je pa res, da bi tudi jaz, glede na samo vožnjo, predpostavil, da bo bemfl šel levo - a to še ne pomeni, da bi rinil mimo preden bi bil prepričan, da ne rabim po bankini telovaditi.
Je pa šola za vse - ne menjaš smeri brez, da pogledaš ali imaš prosto. In k sreči ima večina novejših vozil opozorilo mrtvega kota.
Edino kar me skrbi, da v bemflih to ne deluje - običajni je opozorili oranžna lučka - za tiste pa vemo kako (ne)delajo na bemflih.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.808
4.304
113
Take situacije z BMW-jem se izogibam na polno, malo defenzive ne škodi....
Me je izučilo, da namesto da sem doma čez 10 min, sem izgubil 1h za izpolnitel EU poročila, nato 3h na zavarovalnici....
Rajši "požrem" neprimerno vožnjo drugih, udihnem, izdihnem in pridem normalno domov....
Pa še veliko živčev, ker se je drugi voznik "premislil" kaj se je v resnici zgodilo....

Pa da vržem še kost... Kdo bi bil kriv v tej situaciji? Kolikor vem kamere niso upoštevane... Avta bi bila bočno poripsana, zmenit se itak ne bi mogla, a bi klicala policaja? Ali bi bila deljena krivda?
Seveda je posnetek iz kamere veljaven... prekratka varnostna razdalja, nepravilno razvrščanje - oz. prehitevanje po desni...

Hanza bi bil najbolj verjetno odgovorne za škodo... posnetek bi samo še pripomogel pri temu :)
 

hiperflash

Zelenc'
29. sep 2022
1
4
3
Ko bodo tudi naši kaznovali premikajoče ovire na prehitevalnem pasu!
hvala bogu, da je nekdo tukaj vsaj tolko pameten... nevem kje so naši loleki v modrem ko se nekdo odloči vozit 100-110 po prehitevalnem pasu, ker pač lahko..

Včeraj sem se peljal od Kranja do Lj, peljem 130-140 pred mano nekje pri voklem se je nasral en stric po moji presoji cca 50-60 (z niim v avtu še ženka in pa nek kolega očitno) z nekim eno prostorcem in se peljal do izvoza brezovica po levem pasu :D Jaz kot vzgleden državljan pa nisem prehiteval po desni, ker ni bilo možnosti oz. bi dobil kazen če bi bili smrkci kje stacionirani.. prižgal žmigovec in se peljal nedeljsko za njim do izvoza lj-center, ko sem zapuščal AC se je gospod postavil nazaj na levi pas in nadeljeval po njem.. :) da ga še kdaj srečam mu dam za pivo in mu naročim vrečko zmrznjenega graha...

Torej moje filizofsko vprašanje je to: "kje za kurca svetega so kurci v modrem, ko bi bilo potrebno kaznovat take, kaznuje se pa iste ki se pelje po prazni AC 160?"

In ne da zagovarjam kogarkoli ampak to, da se naredi gužva zaradi enga posebneža in tu pa tam kdo prehiti po desni pač ni nič čudnega, dobro da nismo v kakšni državi, kjer bi se streljal zaradi takih zadev.
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.821
638
113
Jaz se v takem primeru postavim na vozni pas in pač peljem toliko kot mi prosta cesta omogoča do 130km/h. Če vmes prehitim nekoga na prehitevalne pač jebat ga. Nikoli pa ne prehitim nekoga na prehitevalnem iz objesnosti ali med avtomobili.
 
  • Všeč mi je
Reactions: turbobitch

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.933
1.095
113
www.adriamedia.si
Ponavadi ce vozis agresivno, se obesis nekomu na odbijac. Recimo tisti bmw, ker sva "lovila" zelen semafor ;)
Tukajle sem pa imel toliko razdalje za njim, da bi kak dinamik v polu skocil med naju(zadrga) pa se ne bi prevec razburjal.
Opazovanje zavornih luci v takem primeru kjer avto skoraj stoji, pa je ocitno next level.
Ne, agresivno je tudi to, da ne spustiš ali zaviraš, ko bi s tem naredil situacijo bolj varno, in pač pelješ po svoje, ker pač imaš prednost.
Pa da ne bo pomote: krivda bi bila v primeru trka 110% na strani Pola. Ampak če lahko z malo opazovanja in predvidevanja preprečiš, je to bolje kot trčit in imeti prav.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.933
1.095
113
www.adriamedia.si
Sam pri vožnji po prednostni cesti dostikrat opazujem rotacijo felg avtov na stranski cesti in s pomočjo tega ocenim, če bo potrebno zavirati oz. reagirati. Zavornih luči se ponavadi ne vidi oz. na to nisem pozoren.
Ja, zavorne luči se vidi samo v takih križiščih kot je na videu, pa še to ne vedno. Plus opazovanje samega voznika, da vidiš, ali vsaj približno gleda proti tebi (čeprav se mi je tudi zgodilo, da je človek gledal dirket vame in me izsilil) ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Corvette

asteliks

Fizikalc
5. mar 2013
1.441
93
48
Take situacije z BMW-jem se izogibam na polno, malo defenzive ne škodi....
Me je izučilo, da namesto da sem doma čez 10 min, sem izgubil 1h za izpolnitel EU poročila, nato 3h na zavarovalnici....
Rajši "požrem" neprimerno vožnjo drugih, udihnem, izdihnem in pridem normalno domov....
Pa še veliko živčev, ker se je drugi voznik "premislil" kaj se je v resnici zgodilo....

Pa da vržem še kost... Kdo bi bil kriv v tej situaciji? Kolikor vem kamere niso upoštevane... Avta bi bila bočno poripsana, zmenit se itak ne bi mogla, a bi klicala policaja? Ali bi bila deljena krivda?
Se strinjam s tabo. Bil včeraj v Vranskem na Intenzivne tečaju varne vožnje in inštruktor omeni , da smo/so nekateri preveč agresivni netolerantni in samovšečni vozniki. Nobene tolerance za napake drugih, seveda, ker smo/so sami nezmotljivi. Naj se avtor prispevka posipa s pepelom. Po videu sodeč, sta oba šoferja naredila napako,
Pa brez zamere in srečno še naprej.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.364
5.872
113
pri taščici
Nimam se za nekega netolerantnega, pozrem napake, se opravicim, mi pa vcasih kdo na zivc stop.
In ja vem, takrat ko ti kdo na zivc stop, delas katastrofalne napake ki jih sicer ne bi nikdar (ce si skuliran).
Ce je bmw sel levo, ker je videl da bo zeleno zamudil, bi lahko tam levo pocakal da bi sel jaz mimo, dal desni zmigavec in prisel.za menoj. Ima potem dovolj ravnine da me prehiti, ce mu moja 100 ni dovolj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: naliM

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.475
862
113
2 sliki od prejšnjega tedna. 10-15 min se ni premaknilo nikamor (ker so šli vsi proti Vodicam, kjer se je zabasalo zaradi cestarjev), potem se je pa začelo:
zastoj1.jpg

zastoj2.jpg
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.316
1.339
113
Caki kaj to folm dejansko v kontra smer vozi v rondoju? Tole je za na policijo poslat ne mors bit tak fu...jen, da to delas
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.641
999
113
Precej bedno. Za križišče je predpis, da ne smeš zapeljati v njega, če veš da ga ne boš mogel sprazniti. Rondo je tudi tehnično križišče pa vsi notri rinejo.

Tudi v Kopru se zna to zgoditi poleti.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.417
9.164
113
ko tovornjak zabaše rondo ker cakajo narampi pri enem izvozu, itak da gremo kontro. brez pomisleka.
 
  • Všeč mi je
Reactions: kajpace

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.128
2.471
113
Včeraj po deseti zvečer je moral biti v Dravski dolini nek poseben zrak. Že tako je polno čakanja zaradi semaforjev, ker nameščajo ograje pred padajočim kamenjem potem pa še kup zanimivih talentov na cestah. Ravno smo se vračali z družino iz obiskov po deseti zvečer, stojim na semaforju, za mano se postavi drugi avto, vklopi vse štiri, nakar pripelje še tretji in prične blendati (verjetno LED ali Xenon). Ne vem točno ali so ga motili žmigavci avta za mano ali kake težave je imel.

Končno zelena, speljemo, meni se ni ravno mudilo, peljem nekih 80, oni za mano meter za ritjo nekih 200, 300 metrov, nato me z Octavio karavan prehiti ćez polno črto. Gremo naprej proti Vurmatu, ko se cesta malo izravna bel BMW stisne po gasu, izpuh predelan, da je najbrž bobnelo po dolini še kilometer naprej in nazaj. Moralo se mu je izjemno muditi. Peljemo naprej, za mano še en avto in se tako lepo 80 - 85 pripeljemo v Selnico na omejitev mislim da 60 (tam nekje okrog Jagra), nakar praktično od nikoder mimo obeh pade bel Audi karavan, ravno tako predelan izpuh pa vsaj kakih 120 je imel notri, ko je šel mimo naju... Danes mora biti nek res poseben dan. Policajev seveda nikjer na 120 km poti, razen 400 metrov pred domom sem srečal prve. S kakšnimi civilnimi avti bi lahko kar nekaj prispevali v proračun od takih padalcev.

Glede na to, da sta dva divjaka v premijah nedolgo nazaj v Bosni ubila družino mi ni ravno vseeno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: koliko in Gonzo

luciano

Guru
3. okt 2011
1.812
815
113
MB
Prisotnost policajev bi sigurno izboljšala varnost na cesti, tako pa jih nikjer ni. Še ko imajo " akcije " jih poredko vidiš.