bedaki na cesti

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Zato, ker je brez veze in ker je pri povzročitvi prometne nesreče s hujšimi posledicami itak odprta zakonska možnost , da gre zadeva pod kaznivo dejanje, pa je lahko to alko, droge ali pa recimo objestno obnašanje.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.791
4.298
113
105 pa še ni konec, torej bo letos 110+.

naša prokleta vlada in poslanci ne upajo dati vožnje pod alkoholom kot KD. Pa bi moral.
+1
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.273
2.268
113
Zakaj pa ne tudi prehitro vožnjo, ki terja nekajkrat več življenj, kot alkohol?
Pa tudi, vsak namenoma pritiska na gas, gre za namerno dejanje.
TO PA NI RES!
Neprilagojena hitrost je vzrok nesrečam.
Glede drugega.
ZVCP pravi, da moraš po vključitvi na prednostno cesto karseda hitro doseči najvišjo možno hitrost. Pritisk na gas je zakonsko zahtevan.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.613
14.308
113
Sunkovito speljevanje ja, vsaj včasih je bilo tako in si za takšno speljevanje z mesta lahko pokasiral kazen. Za pospeševanje pa nimam ničesar podobnega v spominu za razliko od tega, da naj bi pri vključevanju v promet (sploh na AC) ter pri prehitevanju ta manever izvedel kar se le da hitro torej je močno pospeševanje (oz. takšno kot ti ga dopušča moč motorja v vozilu) zaželjeno.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.309
5.834
113
pri taščici
Sunkovito speljevanje ja, vsaj včasih je bilo tako in si za takšno speljevanje z mesta lahko pokasiral kazen. Za pospeševanje pa nimam ničesar podobnega v spominu za razliko od tega, da naj bi pri vključevanju v promet (sploh na AC) ter pri prehitevanju ta manever izvedel kar se le da hitro torej je močno pospeševanje (oz. takšno kot ti ga dopušča moč motorja v vozilu) zaželjeno.
Probaj to narediti s prevoznim sredstvom ki ima pospesek 3s do sto ali manj..aja 130 je omejitev ;)
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.613
14.308
113
Pa dobr no, ne se zdaj na izjeme obešat :p Valda, da v takem primeru ne uporabiš polnega gasa pa si vseeno hitrejši od 99,5% ostalih udeležencev.
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.474
861
113
Ne je*e on sistema (pred tem pa ob menjavi pasu skor Yarisko ob ograjo stisnu)....
IMG_20211122_112101.jpg
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
ker ga nihče ne prijavi in ne kaznuje, pa je lahko milion predpisov, če jih nihče ne izvaja.

kot PCT.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Morgoth

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Jaz sem ga vsaj na bolniski, ti ga med delovnim casom
Nope, sem ta teden od 4am na sihtu dokler ne naredim. Nimam jaz casa svirati kurca med sihtom. Od 4 zjutraj zato ker do 8h oz 9h naredim trikrat toliko kot potem. Bolniske bi pa morali manj placati. Cist prevec jih je. Pa se drkate folk, ki delajo za vas
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.309
5.834
113
pri taščici
A ves zakaj sem bil jaz predolgo v bolniski?
Zaradi cakalnih dob.
Pa se ne pogovarjamo o dnevih in tednih.
No tokrat ne,ceprav sem septemra.prosil za neko narocilnico/napotnico, pa so rekli da se ni zdravljenje zakljuceno..sedaj novembra ko je "zaključeno" bom pa se.mesec ali dva cakal da bo tista narocilnica izvedena.
Ne bos verjel, me ne gane koliko je plačana bolniska. Vsaj zaenkrat ne. Ce vem da jo rabim sem doma, sicer grem na siht. Ce mi le "pustijo".
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.791
4.298
113
A ves zakaj sem bil jaz predolgo v bolniski?
Zaradi cakalnih dob.
Pa se ne pogovarjamo o dnevih in tednih.
No tokrat ne,ceprav sem septemra.prosil za neko narocilnico/napotnico, pa so rekli da se ni zdravljenje zakljuceno..sedaj novembra ko je "zaključeno" bom pa se.mesec ali dva cakal da bo tista narocilnica izvedena.
Ne bos verjel, me ne gane koliko je plačana bolniska. Vsaj zaenkrat ne. Ce vem da jo rabim sem doma, sicer grem na siht. Ce mi le "pustijo".
Nepredstavljiva škoda se dela z dolgimi čakalnimi vrstami, dlje se plačuje bolniške, ker je že direktna izguba denarja in zaradi zakasnjenih posegov
je zdravljenje daljše, manj učinkovito in dražje... Ter še slabša kakovost življenja.

Prav grozno je to...
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77 in Matey

nacek

Guru
13. okt 2012
2.814
504
113
Tukaj pa nastopi kriza

Kao rezultat opterećenosti bolnica u Austriji pacijentu na putu u operacijsku salu bečke bolnice otkazan je zahvat. Pacijent ima teški oblik tumora na koji je čekao dugo. To nije jedina operacija koja je otkazana...

 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.728
2.340
113
Pomurje
Tukaj pa nastopi kriza

Kao rezultat opterećenosti bolnica u Austriji pacijentu na putu u operacijsku salu bečke bolnice otkazan je zahvat. Pacijent ima teški oblik tumora na koji je čekao dugo. To nije jedina operacija koja je otkazana...

Enga bodo žrtvovli. Smo še vedno tosočletja pred kristusom.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi