Bazen:

I

Izbrisan uporabnik 474

Backwash obrne pretok v filtru in tako sčisti zgornjo plast filtra, kjer se povečini nabere sluz alg in večji delci. Rinse pa očisti vse cevi in jat, pri novem nasipu peska se priporoča rinse, ker "dvigne" pesek in se potem lepo znivelira.

Za prezimovanje je pametno vodo izpustiti ven iz filtra (preko drain valve na dnu filtra). Jaz ponavadi presipam tudi pesek ven in ga sperem z vodo. Ne moreš verjeti, koliko svinjarije še gre ven iz peska, ko ga premešaš.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl

raners

Majstr
4. mar 2008
2.691
349
83
Gargy, pesek torej presipaš v neko večjo posodo, dodaš vodo, malo premešaš, odliješ umazano vodo, posušiš pesek in je to-to?

Torej je pravilni vrstni red: backwash in nato rinse? Ali še kaj drugega?
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.691
349
83
Torej, po Gargy-jevem nasvetu sem odprl filter, iz njega vsipal pesek v večjo posodo in nekajkrat zamenjal vodo in pri novi rundi vodi vredu premešal pesek... Ne moreš verjet, koliko svinjarije je še bilo v pesku.... Ampak po parih zamenjanih vodah je pesek ščiščen v nulo... ;) Tudi ko odlivaš vodo iz posode, se pesek lepo drži skupaj in ga skoraj nič ne odteče...

Tudi filter sem razstavil (skoraj na prafaktorje) in vse lepo ščistil z vodo, tako da je pripravljen na novo sezono.. ;)
 

mojster90

Zelenc'
14. jun 2022
2
0
1
Junija se nam je pokvarila črpalka pri bazanu po približno 2- letih. Nameravali smo narediti isto kot je omenil "raners" ampak so nam sosedje priporočili servis. Cenovno zelo ugodno in črpalka deluje vrhunsko.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.029
1.258
113
Da ne odpiram nove teme. Ta teden bo dostavljen intex ultra frame. Kako ga zmontirat? Tu mislim predvsem na podlago. Zdaj je tam trava, vendar ni povsem ravno.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.134
113
Pri taki mehki podlagi je najbolj pomembna utrditev ter da je vse čimbolj vodoravno, drugače boš imel v prihodnosti lahko resne težave. Jaz sem mel tako situacijo pred časom in sem dal stran vso travo ter še kakšnih 30-40cm zemlje, nato sem nasul nekaj kubikov kamenja, večjega peska ter drobnega peska, močno zbil skupaj ter na koncu dal čez vse prane plošče z gladkimi kamenčki na vrhu. Čez te plošče sem dal še eno podlogo za bazen in to je bilo to. Po enem letu je vse enako, brez posedanja, tako da upam, da je to potrditev, da se je dobro utrdilo podlago in da je to to, brez problemov za naprej. Kolega si je prav tako kupil bazen, nič rihtal podlage in ga je samo postavil ter kmalu podru saj se je vse tako usedlo na eni strani, da je postal zaradi naklona bazen praktično neuporaben oz. je bilo vse skupaj krneki. V obeh primerih je govora o relativno manjšem bazenu (9-12 kubikov vode).
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.134
113
U, lepa, temu pa že res lahko rečeš bazen. Potemtakem pa je po mojem mnenju res nujno urediti podlago. To tako ali tako delaš samo enkrat (če dobro narediš seveda), naslednja leta boš imel pa že vse urejeno in se boš ukvarjal samo še z bazenom.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.083
113
Pod noge utrdi in poravnaj v nulo. Malo skopli in pesek not gor pa tlakovec 20x20. Drugače maš 100% posedanje skozi sezono. Sile so kar velike zemla pod nogami pa razmočena ko prek teče.
Pod dnom daš dvojni filc in je. Če hočeš ravn podn pa stirodur.
 
  • Všeč mi je
Reactions: gr69 in bertoncl

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.029
1.258
113
Pod podn bomo zagotovo kopali, ker ni ravno.

Hvala za nasvet glede nog, vidim veliko teh bazenov, ki so upognjeni zaradi nog.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.029
1.258
113
Evo, bager skopal cca 50cm globoko, nato smo z vibra plosco utrdili, gor mivka, zopet utrdili z vibra, zdaj pa finisiramo s polaganjem pranih plosc. Gor bo stal bazen 975*475. Koliko je to tezko za sestavit? Da vem, koliko ljudi aktivirat :)

Namen je nabaviti se sesalec, kateri ke price/performance winner?

Pa tisti skimmerji za povrsje, to je kaj vredno?
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.731
580
113
Evo, bager skopal cca 50cm globoko, nato smo z vibra plosco utrdili, gor mivka, zopet utrdili z vibra, zdaj pa finisiramo s polaganjem pranih plosc. Gor bo stal bazen 975*475. Koliko je to tezko za sestavit? Da vem, koliko ljudi aktivirat :)

Namen je nabaviti se sesalec, kateri ke price/performance winner?

Pa tisti skimmerji za povrsje, to je kaj vredno?

Za sestavit je zelo enostavno, dva ga komot sestavita.

Sesalec je pri nas od intexa, mislim da že 6. leto, povsem zadovoljivo opravlja svoje delo:

intex-automatic-pool-cleaner-automatische-zwembad-r-intex-pool-robot-bodem-stofzuige-robot.jpg


Skimmer je pa nujna stvar, da sproti pobira svinjarijo s površine.
 
  • Všeč mi je
Reactions: PHOBiA

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.213
5.236
113
Skimmwr je mus. Ne vem, mi imamo okroglega 5m premera in je eden dosti, po drugi strani pa to deluje tako, da ga imas na poti vode, ki gre cez crpalko in filter.
 

Jaka222

Zelenc'
18. jul 2022
8
8
3
Predragi in preveč dela. Tudi mi smo imeli in dobili od prijatelja bazen, ker je seveda obupal nad čiščenjem. Tudi mi smo :)

1. Preveč dela zato gremo raje takrat na bazen. Se ne splača imeti svojega!
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.083
113
Jaz pa ne razumem kje je tolko dela s temi bazeni?
1x na tedn dam tableto v bojo, 1x na tedn backwash in po potrebi posesam (recimo vsak drug dan).
To je to.