Bazen:

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.819
204
63
Slovenija
mogoče pa je prednost teh poliester kuglic, da jih opereš, in imaš praktično nov filter. Oz. če menjaš/opereš pesek, ko je voda tako umazana?. Meni je uspelo.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.881
5.159
113
Poliester kugle so k****. To moreš skos filter narazn jemat, da jih pučeš. Po enem mescu sem jih vrgel ven in daj nazaj pesek.

Letos sem pa probal s steklom in je dooosti boljše od peska.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.881
5.159
113
Potem pa povej kaj bi naredil? Voda motna, pH 7.2, narediš klor šok, voda smrdi po kloru, merilec kaže manj kot 1ppm klora. Daš noter 4 multitabe po 200g, pumpa 24/7, po parih dneh brez sprememb. Backwash ne vrže ven nobene svinjarije, kar pomeni, da je motnost vodi daje kemična lastnost in ne fizični delci. Flockstar ne pomaga, ker praktično ni trdnih delcev. Sesalec priključen gor non-stop, čeprav ni svinjarije, ki bi jo pobral. Stene čiste in ne spolzke. Torej - kaj storiti po tvoje?
Menjaj filtrirni medij, ki bo dovolj dober, da zadrži delce, ki povzročajo motno vodo. Ponavadi so to alge. In če praviš da merilec kaže majn kot ena čeprav si pretiraval s klorom je to ponavadi znak dosti organskih delcev (alge) s katerimi klor reagira.
Pokrij bazen s ponjavo za dva dni, da zatemniš in voda bo bistra.


Motnost zaradi kemičnih lastnosti? Kakih kemičnih lastnosti to? Bodi natančen..., če kemija povzroči motnost jo tudi kemija odstrani. Samo od sebe ne nastajajo iz zraka neke spojine v vodi.... Načeloma pa v bazenu ni nekih vnosov neznane kemije...
 
  • Všeč mi je
Reactions: kocka

Feniks

Fizikalc
16. dec 2021
161
37
28
Ko berem tole mi gredo lasje pokonci. Vi imate to bazene kemije na dvoriščih al vode za kopanje? Pa še otroke spuščate not.
V mojem bazenu je absolutni minimum kemije; klor in kislina za uravnavanje ph. Algicid? Ne se jebat no. A je kdo prebral kaj ta stvar je?
Na trenutke zna bit malo motna, pa kaj. Saj ni na tekmovanju najbolj kristalne vode .

Prav fino je gledat lastovke, ki pijejo mojo vodo čez dan, v mraku pa netopirji.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.065
1.272
113
Koliko mate kaj stopinj v bazenu te dni?

Se je napolnil, zdaj bom opravil sok kloriranje, za naprej pa sem nabavil quatrotabs (klor, algicid, ph, flokulant). Se mi zdi najlazje, bom pa videl kako funkcionira v praksi. Lahko te tablete vrzem v pumpo ali je potrebno nujno v tisto plavajoco zadevo?
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.080
799
113
17m3, na strani 4 spodaj je slika. Ob prvem vročinskem udaru konec junija nas ni bilo doma, so se sosedje kopali je imel 31.
 

Feniks

Fizikalc
16. dec 2021
161
37
28
Koliko mate kaj stopinj v bazenu te dni?

Se je napolnil, zdaj bom opravil sok kloriranje, za naprej pa sem nabavil quatrotabs (klor, algicid, ph, flokulant). Se mi zdi najlazje, bom pa videl kako funkcionira v praksi. Lahko te tablete vrzem v pumpo ali je potrebno nujno v tisto plavajoco zadevo?
čez 27 še ni šel, 42 kubikov, Ljubljana
 

dwight

Pripravnik
29. nov 2013
210
9
18
Eno vprašanje... otrokom želim postaviti okrogli montažni bazen z kovinsko konstrukcijo premera 3,6 m. Postavil bi ga na tlakovano dvorišče, ki pa ima malenkost naklona, toliko, da odteka deževnica. Bo problem, ali bi moral iskati ravnino?
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.065
1.272
113
Evo takoj problemi. Bazen smo napolnili z zunanjo podzemno pumpo. Vse kul, dokler nisem opravil sok kloriranja. Zdaj je voda temno rjava. Baje zaradi kovin v vodi. Ph je padel gladko pod 7, sem ga dvignil na 6.8, zvecer dodal se eno rundo za dvig phja. Ko bo cca 7.2, opravim se enkrat sok kloriranje.

Kak nasvet mogoce?
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.881
5.159
113
Flokulant in bo filter pobral. Jaz sem isto mel ko sem polnil. V kurcu napeljava in je bla vidno rjava. Potem je pa filter pobral to.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.881
5.159
113
s klorom neboš nič rešo. Ti moreš te delce ven odstranit. Torej potrpežljivost in dober filter.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.065
1.272
113
Nisem kloriral, sem raje vlil flokulant. Bomo videlj. Toliko je sranja, da lahko na dve uri delam backwash, pa tece crna voda.