Bajsikl gume

sonick

Polo 6n2 frajer
22. sep 2007
3.091
0
36
on the run
Si vsaj dobo močne noge
wink-1.gif
 

Naglfar

Fizikalc
7. sep 2007
1.563
1
36
Panonija
Malo bi si sposodil temo. Kako širok notranji rob felne mate tisti, ki furate 2.1+ že iz fabrike?

Mam felne 559x19, gor pa gume 1.95. S tako dimenzijo sem bicikl že kupil, schwalbe gume (ali kako se jim že reče). Z dimenzijami nisem nikoli čaral, zdaj pa bi mogoče dal gor kake 2.1, ker je že jebeno težko najti dobre 1.95 gojzarce. Razlika v ponudbi kot noč in dan.
Po netu je tudi vse polno dezinformacij, na moje felne bi kao mogle it max 1.75 gume, jaz pa niti slučajno nočem iz njega naredit bicikl za penziče, ker se vozim praktično po kakršnikoli podlagi.
 

YuGec

Fizikalc
18. avg 2007
2.801
0
36
Citat:
Uporabnik novaa pravi:
načeloma rabiš tudi nove zračnice ja
jaz mam na gorskem 26" širino 2.1"
za na cesto pa ga preobujem v čisti sliks 1.35"

Klik do gume

aja... za cestne mam ekstra zračnice

No take gume sem jaz dal gor dober teden nazaj, prav tako je bilo potrebno menjati zračnice.

Gume se peljejo super!!!
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Premontiral
cheer.gif


Uhuhu, to pa zdaj letiiiii
cheer.gif


Pa morda bo res treba malo prestavna razmerja tudi urediti sedaj
rolleyes-1.gif
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Še 1x moram povedat da so ful hude gume
cheer.gif


Končno me več ne prehitevajo male deklice v roza čeladah in HalloKitty bicikli iz Spara
hysterical-1.gif
 

SpidiGonzalez

Fizikalc
2. sep 2007
3.318
2
36
Obujam malo temo....torej kako se tele švalbe obnesejo recimo po makedamu? Trenutno imam gor traktor gume, in me zanima sledeče: Če se ne vozim ravno po koreninah vsak dan in ne lezem po blatu in po totalnem brezpotju (no včasih), potem so takele treking gume ok za na mountain bike? Kako se obnesejo na makedamu če ni samo fini pesek (pot spominov) ampak tudi malo večji kamni vmes? Tiste traktor gume so samo za brezpotja/blato?

Ker saj pravim, večinoma sem nekako na makedamu/šodru/grobem šodru, enih 30% na asfaltu, v kak gozd redko kdaj zavijem. Naj si dam treking gume gor? Trenutno imam gor traktor 2.10, čem it na 1.75 ali celo na 1.50, ali pa naj ostanem na 2.10 samo treking profil? Lahko ostane ista feltna za vse?

Pa še to, imam 2m in 120kg, naj napumpam gumo na max kolikor piše?


Hvala za nasvet.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.606
1.526
113
treking gume ne bodo dobre za šoder. kupi traktor, samo z malimi štopli, race varjanta. letijo po asfaltu ko sam hudič, po šodru nimajo nobenih problemov, pa tudi po gozdni podlagi so dobre
pihneš lahko na tolko kolko piše, ni panike
 

SpidiGonzalez

Fizikalc
2. sep 2007
3.318
2
36
Mi lahko daš primer ene ali dveh takih gum, pa po možnosti da jih majo kje v LJ? Hvala. Ker jaz se po šodru vozim penzionistično/amatersako/lagano sportski, zato sem mislil da bodo tiste švalbe kot jih je oni zgoraj kupil OK.
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Za vožnjo po ravnem makadamu brez neki fajn vzponov in asfalt vzemi treking, tiste zgoraj bodo čisto ok. Štacun imaš pa malo morje v Lj. Bauer, Čerin, Brakepoint, Freestyle, B2, Funsports, Veb company......
 

SpidiGonzalez

Fizikalc
2. sep 2007
3.318
2
36
Evo da dam primer moje tipične poti:

dirt-road-2.jpg


Pa asfalt seveda. Predvsem po LJ, kakšna Sava in potke ob njej itd. Kakšnih vzponov pa ne delam niti spustov, da bi recimo šel iz Rožnika ali Šmarne direkt dol, tudi v ovinke ne grem "pošrek" pa zalagam kot modeli v motoGP
grin1.gif
.

Torej kakšne gume pol vzamem? Traktor s nižjimi štofli al treking ki majo štofle ob strani po sredini pa so bolj gladke?
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Ker iz tvojega pisanja sklepam, da ne boš drvel navzdol po mokri travi, zaviral po blatnih klancih in prečkal gorskih hudournikov, bodo te treking gume zate sigurno ustrezne
zmaga.gif


Če ti ni predaleč se zapelji do Puštala pri Škofji Loki v trgovino/servis Extreme Vital , prodajalci so enostavno facemojstri, znali ti bodo svetovat optimalno. Jaz sedaj vse tam kupujem ne glede na to da imam par bajk štacun precej bližje
smile-1.gif
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.606
1.526
113
treking gume niso za šoder, ker nimajo nobenega bočnega oprijema in te meče kot pink ponk žogico sem in tja med kamni. Doživljam to vsak dan en kos poti z continental city contact.
Hitre mtb so po tej sliki sodeč optimalne. Jaz imam recimo Schwalbe Smart Sam 2.1 in sem presrečen z njimi. Na vseh podlagah hitre ko šus in dovolj oprijema. Varjanta je tudi recimo kaj od continentala.
Semislick gume, ki so po sredini gladke po strani pa štopli so tudi dobra izbira za šoder. recimo continental double fighter
 

SpidiGonzalez

Fizikalc
2. sep 2007
3.318
2
36
No saj nekaj takega sem mislil, da je po sredini bolj gladka, ob straneh pa ima čepke. Torej tisti silento zgoraj na sliki bo OK?

Recimo tole:

hurricane.jpg


Te so podobne tistin double fighter kontinentalkam. Daj mi še ti povej kakšne so hitre MTB? Povej mi dva imena takih gum da pogooglam ker me zanima kako izgledajo.
 

magnum

Pripravnik
31. avg 2007
230
3
18
Citat:
Uporabnik Benady pravi:
Na 26" gorcu imam 2,4", pa so za vožnjo pretežno po asfaltu le rahlo preobilne

Frend mi je priporočil nov komplet koles, pa ne vem če bi šel v to. Za začetek bi samo gume zamenjal. Se mi zdi da bi bile super tiste, ki imajo po sredini neprekinjeno gladko površino, ob strani pa nekaj profila - kock. Kako debelino naj iščem? 2", 1,5"? Pol moram zračnice tud menjat, mar ne?

Na gorcu imam 1.5" Schwalbe Speed Cruiser, napumpane na 5-6 barov. So zelo hitre, tihe, idealne za asfalt ni problema po gozdu in finem makedamu. Neuporabne za blato, po grobem makadamu (recimo zadnji kilometer Krima) premetava. Po mokrem previdnost ni odveč.



Ko sem kupoval sem gledal še Schwalbe Kojak.

 

panoramic

Fizikalc
20. mar 2010
1.837
0
36
Da ne odpiram nove teme.

Rihtam en bajk za po mestu in iščem čim cenejše plašče. Več kot 20, maksimalno 30€ ne bi dal za plašče + zračnice, saj sam bajk ni vreden več kot 40€, pa še da mi ga slučajno ukradejo ...

Kje v LJ dobim plašče najceneje? Za firmo, barvo, profil mi je vseeno, samo da je čim ceneje. Zaradi mene so lahko čung-čing-kong ...
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Plašče in zračnice imajo tudi v Bauhausu
smile-1.gif
pa trgovine ala Hervis, Intersport, kolesarski servisi, kak Trgoavto če je še..

Katero dimenzijo rabiš?