Avtocesta Hrvaška

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik upiwaly pravi:
Sem mislil, da je google bolj ažuren, glede na to da so že streetviewi ponekod.
Saj streetview tega odseka že imaš
grims-1.gif

klik
Samo še ni čisto dokončan.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.629
6.873
113
Naslednji teden pičim v Trogir (dalmacija). Plan je voziti se po SLO kolko se da, torej preko LJ, postojne...pa potem preko meje in na hrvaško AC pri karlovacu, ali tu nekje.

Kdaj se kaj priporoča da se gre (štajerska), oz kdaj bi bilo pametno, da bi bil na meji?
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Jaz se jutri odpravljam, proti Pagu in sicer malo na pamet, štart 2h zjutraj. Plan je panoramska vožnja čez slovenijo - do ivančne po avtocesti, potem smer vinica, potem pa hr avtocesta...

lp
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.629
6.873
113
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Naslednji teden pičim v Trogir (dalmacija). Plan je voziti se po SLO kolko se da, torej preko LJ, postojne...pa potem preko meje in na hrvaško AC pri karlovacu, ali tu nekje.

Kdaj se kaj priporoča da se gre (štajerska), oz kdaj bi bilo pametno, da bi bil na meji?

Ta plan se mi ne zdi več tako dober, skoraj je optimalno iti prek meje pri metliki...
 

ceedevita

Majstr
24. jul 2009
6.871
107
63
štajerska
odvisno iz kje štajerska si
jaz grem kar direk na macelj potem pa zg -> dubrovnik. Med tednom do sedaj še ni bilo zastojev na cestninskih postajah. AC od meje proti ZG se mi vedni zdi praktično prazna proti ac mb-lj
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.974
1.430
113
A je kje kakšna statistika, koliko je razlika v prometu med avgustom in septembrom na hrvaških avtocestah?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.629
6.873
113
Okolica Ptuja. Macelj bi bil kul ja, samo te brat hrvat fajn olupi za cestnino...zato sem razmišljal o drugi poti.

Ob kolikih pa greš na pot? Jaz bom šel v nedeljo, če je to važno...
 

ceedevita

Majstr
24. jul 2009
6.871
107
63
štajerska
jaz grem v torek zjutraj. cca 4ih. tistih nekaj kun ( slabi 7 € ) bom preživel. je udobneje. cesta praktično vedno "prazna" . nekaj gneče od zg do ka potem pa spet bolj redek promet. prava cifra je potem od zg do konca AC
sicer pa lahko greš tudi po stari cesti do zg
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.629
6.873
113
Bo kaj takega skoraj res najbolje ja...tistih nekaj eurov...

Kje je najbolj spremljati razmere na cestah, imajo hrvati kak arhiv? Da bi recimo čez soboto spremljal, kaj se dogajalo ponoči, oz kdaj je tista ura, ko se zabašejo cestnine, tuneli...bi bilo kaj takega še najbolje, ko se odločim kdaj na pot
 

ceedevita

Majstr
24. jul 2009
6.871
107
63
štajerska
tuneli se ne zabašejo. sta po dve špuri. drugače pa so kamere na http://www.hak.hr/info/kamere/

stanje pa tu : http://www.hac.hr/hr/promet-i-sigurnost/izvjesce/

edino na lučkem je štala tja in nazaj, čeprav med tednom ni panike - seveda greš tja ko lahko plačas s kartico, na gorovini pa je gneča ponavadi, nazaj pa še pred mejo, če greš petek, sobota, nedelja
tak kot grem jaz še ni bilo gneče. začne se zgoščevati po 6ih zjutraj

če pa greš do lj pa greš okoli riti v žep, pa še vec bencina in časa porabiš po moje.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.629
6.873
113
kako pa se naj človek odloči, kdaj naj gre domov, v nedeljo? iz hotal že ne bom ponoči ob 04 hodil
smile-1.gif
je bolje takoj dopoldan ali še cel dan tam posedat in potem na pot?
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.639
1.349
113
A si jaz tole pravilno predstavljam oz. ali to prakticirate?

Nazaj grede, če je veliko gužve se gre lahko pred CP Lučko tudi desno ven na CP Demerje, kjer je brezgotovinsko plačilo cestnine. klik

Potem se pa lepo voziš ob avtocest in ko na CP Lučko vsi stojijo ti pičiš mimo klik

To samo informativno sprašujem, ker jaz iz LJ hodim na Metliko in potem na novozgrajeni priključek pri Karlovcu.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.629
6.873
113
Torej največji problem pri bratih hrvatih je CP lučko, drugje se ne zabaše tako fejst?
 

miklavz

† 1962-2015
30. sep 2012
912
1
16
To je mal utopija; šel z motorjem mimo pred par dnevi, mislim, da ni šanse podaljšat dlje od Vrgorca prej kot v letu dni.
Živi bili pa vidjeli...