Avto za študenta

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Kako bom skrbel za svoje otroke v času študija? Tako, da bodo ugriznili samo toliko kolikor lahko prežvečijo. In da dobrine niso same po sebi umevne, ampak jih je potrebno zaslužiti, prvenstveno se pa v času študija študira. Če so pa vse obveznosti izpolnjene se pa lahko opravlja študentsko delo, s katerim si privošči tudi kakšen priboljšek.
Sicer pa srčno upam, da ko bo moj najstarejši otrok prišel do tega, da bi šel študirat da bodo takrat študirali res samo tisti, ki so za to sposobni. Da ne bo študij samo pribežališče za tiste, ki ne vedo kaj početi v življenju. Ker taki, na žalost, vsem razvrednotijo status študenta...
 

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Generik pravi:
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Vlak ali bus je za študenta čisto primerno prevozno sredstvo. V kraju študija pa javni prevoz in kolo.
S čim bo pa to tankal in vzdrževal? Aja delal bo, namesto da bi študiral. A starši da bodo to krili? Potem je vprašanje irelevantno, ker sredstva niso nek hud problem...


Nekateri študentje so dejansko sposobni delati polni delovni čas in obenem uspešno končati študij, in to brez fnančne ali druge pomoči staršev. Sem siguren, da če dobro pomisliš, poznaš vsaj eno tako osebo.
evil.gif

A lahko verjameš?
shocked-1.gif

Skratka, najdejo se izjeme, čeprav je generalno točno tako kot si napisal, žal.


Odvisno kak študij, UNI naravoslovje je malokdo sposoben, kakšen FDV, filo...kjer vidiš med izpitnim obdobjem da se zunaj pred faxom kopajo v bazenčkih je pa čist možno
bonk.gif
 
Nazadnje urejeno:

Alijen

Fizikalc
25. jan 2009
1.343
5
38
V goricah
Bencinarja definitivno ker glede na povedano dvomim da boš delal 30k letno
smile-1.gif
Sicer pa komplet vw koncern kaki psa ali pa kaka ne zjahana honda. Od korejcev pa kaka kia rio bencinar. (prvi Rio ma čez 300k km in dela kot urica)
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Jaz ne razumem zakaj bi kdorkoli hotel zamenjati Boro za Golfa 4, razen ce gre za prostor. Bora je iste generacije, torej nic bolj varna, nic bolj varcna.

Ce bi jaz kupoval za okrog 4 jurje, bi - glede na to, da imam identicna pricakovanja, kot sem ze napisal v eni od sosednjih tem - gledal za necim ranga Ford Focus, morda Renault Modus ali Clio. To so vse avtomobili, ki so dobili po 5 zvezdic na NCAP (sicer se po starih merilih, a s tem budzetom tako ali tako kaj drugega ne mores pricakovati), imajo ustrezno opremo, niso pretirano dragi za vzdrzevanje, niso preglomazni za parkiranje in ni pretiran problem dobiti kaksnega mehanika zanje (= niso eksoticne znamke).
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Citat:
Uporabnik amacar pravi:
Išče se avto za študenta, do nekje 3k oz. 4k €.
Zahteve glede opreme so takšne: avtomatska klima, abs, centralno zaklepanje, čimbolj varen... od viška glava ne boli
Avto mora biti varčen, seveda pa ne čisto zaspan ampak tak, da če je potrebno da lahko z njim tudi malo potegneš.
Stroški vzdrževanja, zavarovanja na splošno vzdrževanja morajo biti čim nižji, tudi okvarljiv ne sme biti, letnik čim mlajši.

Trenutno se je vozilo v VW Bori 105KM 1999 letnik, poraba 5L (ponavadi manj, če se je malo bolj na gas tiščalo 5.5L), neki štarten avto ni, se je pa dalo potegnit, če si prehiteval. Tudi lega na cesti je bila zadovoljiva.

Torej se išče avto nekje podobnih lastnosti, je pa zaželjeno, da je malo manjši, torej da ni glih limuzina.

Kaj predlagate?
grims-1.gif

Karavan dizl pa turbo maximus v prtlažnku
grims-1.gif
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik Radirko pravi:
Jaz ne razumem zakaj bi kdorkoli hotel zamenjati Boro za Golfa 4, razen ce gre za prostor. Bora je iste generacije, torej nic bolj varna, nic bolj varcna.

kolkr js razumem, je bil to skupni avto, ki zdaj ni več na voljo?
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.130
454
83
@Southpark, hvala za predlog, lep res ni za pogledat pa je!

@Jordan Študiram na FERI, smer R-IT UN, pa res ni časa za kaj drugo, ampak če delaš s kolokviji, si na polovici junija konc in do oktobra imam dolge počitnice, ki se jih da izkoristiti tudi za delo
smile-1.gif


Drugače pa ja, Bore vsekakor ne bi menjal, ker je res "sanjski" avto, z vožnjo po omejitvah poraba pride okoli 4.5, pokvarilo se ni nič, sam redni servisi, je pa družinski avto, ki pa ga bo sedaj uporabljal oče.
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Potem pa res ni veliko izbire, ce naj bo varnost na prvem mestu. Jaz malim jajckom (dimenzij Twinga) ne zaupam prevec, torej bi gledal en rang visje po velikosti, tam so pa ze zelo dobri rezultati crash testov, cene pa ne tako pretirane, kot za uberwagne.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.113
824
113
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Kako bom skrbel za svoje otroke v času študija? Tako, da bodo ugriznili samo toliko kolikor lahko prežvečijo. In da dobrine niso same po sebi umevne, ampak jih je potrebno zaslužiti, prvenstveno se pa v času študija študira. Če so pa vse obveznosti izpolnjene se pa lahko opravlja študentsko delo, s katerim si privošči tudi kakšen priboljšek.
Sicer pa srčno upam, da ko bo moj najstarejši otrok prišel do tega, da bi šel študirat da bodo takrat študirali res samo tisti, ki so za to sposobni. Da ne bo študij samo pribežališče za tiste, ki ne vedo kaj početi v življenju. Ker taki, na žalost, vsem razvrednotijo status študenta...

Moonwalker
bonk.gif


Avtorju: če si bil z Boro zadovoljen, poglej za Boro / Toledom / Octavio, drugače pa kakor so ti predlagali za G4, Leon. Za krogce bo 4k premalo, pa tudi po pravici povedano se ne izplača.

Se pa strinjam z Mis
grin1.gif
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Vlak ali bus je za študenta čisto primerno prevozno sredstvo. V kraju študija pa javni prevoz in kolo.
S čim bo pa to tankal in vzdrževal? Aja delal bo, namesto da bi študiral. A starši da bodo to krili? Potem je vprašanje irelevantno, ker sredstva niso nek hud problem...
Ti to resno? Praktično od prvega dneva faksa in do konca sem se vozil z avtom, ker je javi prevoz v p.m. in vozi bus parkrat dnevno in to je to. Sem ga pa res kupil s svojim denarjem in sam vzdrževal (katro), ker ni bilo kakšne bolj pametne opcije (se mi ni luštalo viset v LJ od jutra do večera), čeprqav je bilo na koncu vse skupajkonkretno dražje od busa.

Avtorju: ravno včeraj je sestrična pripeljala domov "novga" golfa 4 (prvi lastnik) za 4 jurje i kusur in zgleda bp, tako da go-for-it, se bo že nekaj našlo.
 

buggy

Pripravnik
23. sep 2007
198
0
16
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Kako bom skrbel za svoje otroke v času študija? Tako, da bodo ugriznili samo toliko kolikor lahko prežvečijo. In da dobrine niso same po sebi umevne, ampak jih je potrebno zaslužiti, prvenstveno se pa v času študija študira. Če so pa vse obveznosti izpolnjene se pa lahko opravlja študentsko delo, s katerim si privošči tudi kakšen priboljšek.
Sicer pa srčno upam, da ko bo moj najstarejši otrok prišel do tega, da bi šel študirat da bodo takrat študirali res samo tisti, ki so za to sposobni. Da ne bo študij samo pribežališče za tiste, ki ne vedo kaj početi v življenju. Ker taki, na žalost, vsem razvrednotijo status študenta...

se bolj ne morem strinjati
467716-post_slo.gif
 

diva

Pripravnik
10. mar 2011
112
0
16
33
Citat:
Uporabnik amacar pravi:

Kakšnega linka do avto.net bi bil najbolj vesel, moraliziranje pa se lahko prihrani.

zmaga.gif


Zavist dela svoje. Zraven pomoči je pač treba vedno še malo pokomentirati v negativno smer. Kako pa vendar.

Lepo, da si si sam prihranil denar za avto. Pohvalno.