Rabljen avto

jest5

Guru
18. avg 2007
25.265
-8.460
113
Ne do 2011 ampak nekateri so imeli probleme tudi po menjavi verige.
Gleda se tip motorja in ne letnik.
Od začetka 2015 dalje so vsi ok. Pred tem so pa v nekatere modele dajali novega, v druge pa starega.
Je pa poštiman 1.2 tsi res dobra mašina, ki se nič ne pritožuje nad konkretnimi zlorabami:evil:
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.314
1.185
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
ksz....
Danes sem ugotovil, da v novem avtu ni ne homologacije, ne servisne knjige in ne navodil. Ker je prodajalec uradna avtohiša se mi zdi najbolj verjetno, da so pozabili dat zraven. Ampak vseeno, kaj narediti v primeru, da tega ne bi dobil, sploh homologacijskega kartončka?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.330
5.848
113
pri taščici
ksz....
Danes sem ugotovil, da v novem avtu ni ne homologacije, ne servisne knjige in ne navodil. Ker je prodajalec uradna avtohiša se mi zdi najbolj verjetno, da so pozabili dat zraven. Ampak vseeno, kaj narediti v primeru, da tega ne bi dobil, sploh homologacijskega kartončka?
Homologacija je osnovni dokument avta. Brez nje ne dobiš prometnega kot vem. Pri novem avtu.
Navodila in servisna pa niso obvezna pri rabljenem. Seveda pa urejena servisna knjiga lahko dviguje ceno avtu
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Končno kupljeno! :cheer:
Od Citroena C3, preko Audija A1, spet do Citroena D3 aircross, kar nekaj avtov na lagerju povsod, izbira res težka.
Na poti proti domu sva se ustavila še pri enem pooblaščenem prodajalcu in si ogledala njihovo ponudbo. Prijazen prodajalec nama je, ko je videl, da sva resna, namignil, da ima v pripravi zanimiv avto od starejše gospe z malo prevoženimi kilometri. V glavnem, Toyota Yaris, 73kw,letnik 2014, 36.oookm je najina! Super je tudi, da je v raćun vzel najin stari avto, da se mi ni treba ukvarjati še z njim!
No, pa da vidim sedaj vaše komentarje.... :nazdravje:
Modra odločitev.
Včasih mora človek po daljši poti, a kar ti je namenjeno na koncu dobiš.
(ko je mora mat prodajala 8 let staro yarisko je imela 16 tisoč km).
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Končno kupljeno! :cheer:
Od Citroena C3, preko Audija A1, spet do Citroena D3 aircross, kar nekaj avtov na lagerju povsod, izbira res težka.
Na poti proti domu sva se ustavila še pri enem pooblaščenem prodajalcu in si ogledala njihovo ponudbo. Prijazen prodajalec nama je, ko je videl, da sva resna, namignil, da ima v pripravi zanimiv avto od starejše gospe z malo prevoženimi kilometri. V glavnem, Toyota Yaris, 73kw,letnik 2014, 36.oookm je najina! Super je tudi, da je v raćun vzel najin stari avto, da se mi ni treba ukvarjati še z njim!
No, pa da vidim sedaj vaše komentarje.... :nazdravje:
Racionalna odločitev, pa tudi kilovatov je dovolj ("ravno prav") za tak avto, varno vožnjo!

Glede homolomo kartončka pa vztrajaj, da naj naročijo novega, in sami krijejo ta strošek, ker se avta brez tega ne more prodajat (v praksi je sicer tako, da homol. kartončka danes na tehničnem ne bo nihče zahteval, če nimaš npr. prevelikih felten). Čisto lepo povej, da si dal v račun svoj avto, in da se ti je zdelo samoumevno, da je imel zraven vse dokumente.

Glede servisne knjige je pa težja stvar: avtohiša je zagotovo nima, ponavadi se pri vseh avtih zelo pazi, da se ne jemlje dokumentov iz avta, ravno zato, da se jih ne založi. Če obstaja elektronska serv. knjiga je OK, sicer pa jo boš težko dobil...
 

d3esaly

Fizikalc
1. jun 2008
452
27
28
ksz

Za boljšo poovico sem gledal novega Peugeota 2008, pa sem naletel na tole temo. Torej ali je nov 1.2 PureTech 131 KM prav tako problematičen? Ker tole se bere kot grozljivka :)
 
  • Haha
Reactions: Car

d3esaly

Fizikalc
1. jun 2008
452
27
28
Hvala. Ne vem zakaj me tale MHEV kratica navdaja z občutkom po drugem delu grozljivke... Vsaj pri mojem audiju je bilo tako, ko je crknil alternator...
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi