ASUS prenosniki

Tazzz

Pripravnik
12. sep 2007
47
0
6
Kakšne so vaše izkušnje s prenosniki ASUS? Kako je s trpežnostjo,..? Ogledanega imam A6F (http://www.mimovrste.com/artikel/2750052021/prenosnik-asus-a6f - sicer ne pri tej trgovini), tako da so dobrodošle tudi izkušnje s tem modelom.
smile-1.gif


Hvala za odgovore & LP!
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Asus mi zvesto dela že 4to leto, žal ga pesti pomanjkanje prostora na disku (2 * 10 Gb
smirk-1.gif
).

Kupil sem ga v Comtronu, res pa da ga nsem kaj dosti nosil okoli, je bil bolj parkiran.

Asus je v redu firma za svoj denar.
 

Wachspapier

Zelenc'
8. sep 2007
1
0
1
Imam A3A. Zdaj bo star dve leti, pa se nimam kaj pritozevati cezenj. Veliko ga nosim s sabo in edino kar se mu pozna je malo obrabljena barva na vogalih. Baterija se vedno zdrzi dobri dve uri (ko je bil nov, je zdrzala dve in pol). Zmogljivosti so pac taksne, kot jih dobis za ta denar (takrat je stal 229.000 SIT), vendar vse dobro in zanesljivo deluje. Fino je, ker ima vgrajeno kamero in serijski vmesnik in ker sem zraven za isti denar dobil tudi torbo in mis. Fino je tudi, ker sem ga imel moznost dobiti brez operacijskega sistema in je bil zato se dobrih 100 € cenejsi. Skratka: bi se enkrat kupil Asus prenosnik? Seveda, takoj.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.369
6.551
113
Asus prenosniki serije A6 so popolna polomija, kvaliteta v podnu.

Odsvetujem.

Kar pa ne pomeni, da so ostale serije slabe, sam imam asusa že 4 leta in deluje brez problemov.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.369
6.551
113
zanesljivost in kvaliteta izdelave.

Crkuje vse po vrsti..plata, optična enota, grafična, ram....

Seveda lahko tudi naletiš na dober primer, s katerim pa potem nimaš problema, a bi nakup kaj takega vseeno odsvetoval
smile-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.369
6.551
113
Iz izkušenj ja, prva roka informacije. Čeprav to velja predvsem za serijo A6T in A6v, bi dvomi, da je tale nova serija toliko boljša.

cbb, jaz imam M6V serijo...in zadeva dela ko urca. Je pa tole enkrat višja klasa od A6
smile-1.gif
 

darkokoper

Pripravnik
6. sep 2007
65
0
6
Želel sem kupiti novega Asus c90s, so mi pa dali tako ceno, da me je na rit vrglo. V Italiji mi je rekel da bo štartna cena 1499 €, v ZDA pa bi dobil zmoglivejšega za 1140 €. Sicer ga ma kolega in je z njim zelo zadovoljen, imajo pa precej navite cene.
No, jaz sem potem kupil raje Toshibo Satellite a210-128 in sem z njim zadovoljen, za zdaj...
smile-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.369
6.551
113
zakaj se primerjajo cene z USA? sploh vete kakšni davki so tam?

dajte še primerjat cene solate na kitajskem in se potem bunite zakaj je tu 10000x dražja.

C90s pride pri nas dobrih 1450€..to je zelo solidna cena, glede na to da je najceneje v nemčiji 1298 (pa imajo tam malce nižji davek kot pri nas)
 

darkokoper

Pripravnik
6. sep 2007
65
0
6
Vseeno sem ga že enkrat enga prinesel, zato sem primerjal. Veliko jih kupuje v ameriki, tudi kolega ki dela v enem računalniškem podjetju, večkrat ko odide v ZDA na izobraževanje/sejem, se potem pojavi z novim prenosnikom - brez carine in ostalih dajatev. Večino računalnikov nakupi v ZDA.
In 1450 € je štartna cena, v ZDA pride tak 750 €...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.369
6.551
113
Nekaj je "švercanje" nekaj je pa legalna pot.

Seveda ni problema, če je nekdo na službeni poti, ga verjetno tudi za garancijo ni potrebno skrbeti. Za "navadnega" smrtnika pa je kaj takega samomor, ker ga bo prva garancija stala več denarja in živcev, kot je razlike v ceni.

No...mi lahko še prosim daš trgovino v ameriki, kjer pride tak prenosnik 750 €, ker sam ne najdem
frown-1.gif
 

elc

Pripravnik
12. okt 2007
144
0
16
Kras
No tako glede Asusovih prenosnikov, sam sem lastnik leto dni starega modela ASUS A6KM Ultra, s katerim sem, od samega nakupa zelo zadovoljen. Namreč zelo veliko ponuja glede na ceno ki sem jo odštel( 700 EUR). Disk 100 G, 1 G rama , ločena grafika GF730, dober ekran.... Prenosnik sem vzel v eni od naših trgovin v akciji, garancijo sem za 30 EUR podaljšal na 2 leti. Tako, da poglej mal po netu če ga še kje dobiš pa mal primerjaj z ostalo ponudbo.

Ajd LP