Covid-19 Aplikacija za sledenje

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Tole je pa res tako cheap izvedba da se že na kilometer vidi da je fake :rolleyes:

Si skoraj bolj safe, da mu pokažeš kar screenshot appa.
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.685
577
113
Še vedno mi ni jasno zakaj kdo ne bi imel nameščene aplikacije - iracionalni strah, da Janša gleda kdo gre čez občinsko mejo lahko kot argument velja zgolj za paranojike. Če te moti vklopljen BT pač BT izklapljaš ko nisi v tveganih stikih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ginginova

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Še vedno mi ni jasno zakaj kdo ne bi imel nameščene aplikacije - iracionalni strah, da Janša gleda kdo gre čez občinsko mejo lahko kot argument velja zgolj za paranojike. Če te moti vklopljen BT pač BT izklapljaš ko nisi v tveganih stikih.

Če izklopiš BT, efektivno tudi ubiješ aplikacijo. Aplikacija ti to tudi javi, tako da je v takšnem stanju verjetno ni pametno kazati možem v modrem.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113

zakon

Guru
16. maj 2008
8.576
685
113
toti Maribor
Ne, ne živim pod kamnom. Zanima me po katerem zakonu sem jaz brez sodne odredbe dolžan bilo kaj na telefonu kazat policistu? Vas naj hebejo, mene ne bodo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Eno vprašanje. Zakaj že bi jo kazal policistom?
To, da jo bo treba kazati, je samo glupa izjava Hojsa. Tega debila zadnji čas, da se nekam odstavi.
Noben policist z IQ večjim od sobne temperature ne bo zahteval vpogleda (takšno imajo tudi navodilo). Vpraša, če imaš aplikacijo, rečeš JA in te spusti. Če rečeš NE, te zavrne. Ni to potem njegov problem, če si se mu zlagal. Če bo še sikal, pa ti kazen napiše in tvoje je potem dokazno breme, da te je neupravičeno kaznoval.
Zdaj pa je tvoja stvar, koliko IQ imaš, kako se znajdeš ob takšnem rutinskem vprašanju policista.

Ampak Hojs ne bi bil dovolj debila, če ne bi zabluzil tudi v tem primeru.
 
  • Všeč mi je
Reactions: luciano

B81

22. jul 2007
34.528
8.972
113
Ne, ne živim pod kamnom. Zanima me po katerem zakonu sem jaz brez sodne odredbe dolžan bilo kaj na telefonu kazat policistu? Vas naj hebejo, mene ne bodo.
Ne ti si bolj hud, tebe ne bojo.
Mors stopit na stol in se zadret: MENE NEBO NIHCE JEBAL, PORKA MADONA! :evil:
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Jaz imam dovolj IQ-ja, da tega ne bom naredil. So pa ljudje, ki si to ne upajo.
Tak pač naj ostane doma, če se ne upa švercati in noče/ne more imeti aplikacije. Tudi za švercanje kave v Jugi ni bil vsak primeren. Ko je carinik vprašal, če imajš kaj za prijaviti, je odgovor bil jasen ...
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.685
577
113
To, pa žal ni tako enostavno (razen za opranoglavce). To je proti zakonito. Saj ste poslušali Musarjevo?

Odlok sprejet na podlagi zakona o nalezljivih boleznih, ki opredeluje možne ukrepe tako pravi. Lahko pa sprožiš spor na ustavnem sodišču če meniš da je protizakonit, dokler pa ta del odloka ni razveljavljen pa velja. Do takrat te je policist primoran kaznovati na podlagi sprejetega odloka - uporaba aplikacije velja kot ena izmed izjem (podobno kot vožnja v službo).