Covid-19 Aplikacija za sledenje

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.458
4.569
113
Prav hud cvet inteligence res niste tukaj mnogi. Problem ukrepa je v tem, da brez kakršnekoli logike izključuje/diskriminira ljudi. Izključuje vse, ki jim aplikacija zaradi kompatibilnosti ne deluje, vse, ki imajo prestare telefone, vse, ki nimajo telefonov (od starejših ljudi, do mlajših otrok, do vsega vmes) in še in še. Vprašanje ni ali bi si hotel namestit aplikacijo, ampak, da si jo NE MOREJO, ker nimajo osnovnega pogoja za to, to pa je novejši pametni mobilni telefon. Če tega nimaš (zaradi nepotrebe, denarja ali ker si bednik star 87 ali pa 3 leta), potem ostajaš zaprt v občini. Tak odlok ne gre čez po zakonu/ustavi.

TO je bistvo vsega in ne to, da eden ima opremo, pa si noče namestit aplikacije.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.845
-509
113
Prav hud cvet inteligence res niste tukaj mnogi. Problem ukrepa je v tem, da brez kakršnekoli logike izključuje/diskriminira ljudi. Izključuje vse, ki jim aplikacija zaradi kompatibilnosti ne deluje, vse, ki imajo prestare telefone, vse, ki nimajo telefonov (od starejših ljudi, do mlajših otrok, do vsega vmes) in še in še. Vprašanje ni ali bi si hotel namestit aplikacijo, ampak, da si jo NE MOREJO, ker nimajo osnovnega pogoja za to, to pa je novejši pametni mobilni telefon. Če tega nimaš (zaradi nepotrebe, denarja ali ker si bednik star 87 ali pa 3 leta), potem ostajaš zaprt v občini. Tak odlok ne gre čez po zakonu/ustavi.

TO je bistvo vsega in ne to, da eden ima opremo, pa si noče namestit aplikacije.
Ampak ta problem ne boš rešil tako, da boš policaju kazal staro nokio
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.458
4.569
113
Ampak ta problem ne boš rešil tako, da boš policaju kazal staro nokio
Problem se reši tako, da pravne institucije dosežejo ukinitev ali prilagoditev ukrepa, ter vlado po prstih, da naslednjič izdajo zakonsko skladen odlok. Vem pa, da je tole višja matematika za banana državo. V osnovi je odlok neumen, trapast, nelogičen, brez kančka razmišljanja. Aplikacija kot taka je neuporabna, ne morejo je imeti vsi prebivalci in že zato ne moreš na njej bazirati ukrepa za pol ali celo državo. Lahko bi tukaj po konci skočilo dovolj institucij s policijo vred (ki mora take neboloze preverjati na terenu), ampak so vsi tiho kot riti. Zato pa vlada misli, da si lahko vse dovoli.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.845
-509
113
Zato pa vlada misli, da si lahko vse dovoli.
Saj vlada si vse dovoli.
Ima pod kontrolo ustavno sodišče, policijo, vojsko, medije, poslance v koaliciji pa drži za jajca, ker če bodo šli, bodo volitve, na katerih ne bodo več izvoljeni. Smo talci tistih parih poslancev, ki jim je več do njihove poslanske plače kot do državljanov. Narod pa tudi drži doma na kratko, v strahu pred visokimi sankcijami, če kdo preveč dvigne glas, bognedaj da bi zahupal med vožnjo mimo parlamenta, ali demonstriral.
 

B81

22. jul 2007
34.684
9.073
113
Saj vlada si vse dovoli.
Ima pod kontrolo ustavno sodišče, policijo, vojsko, medije, poslance v koaliciji pa drži za jajca, ker če bodo šli, bodo volitve, na katerih ne bodo več izvoljeni. Smo talci tistih parih poslancev, ki jim je več do njihove poslanske plače kot do državljanov. Narod pa tudi drži doma na kratko, v strahu pred visokimi sankcijami, če kdo preveč dvigne glas, bognedaj da bi zahupal med vožnjo mimo parlamenta, ali demonstriral.
In si hotel povedat tocno kaj? Vsaka vlada ima vse te inst. pod kontrolo. Kdo pa bi jih naj imel?opozicija? Saj zdaj se bodo baje stvari zasukale, bos trobil enako, da ima vlada vse pod kontrolo? Ker stimalo tudi ne bo nic, ce se tolazis s tem, da bo pa potem vse O.K.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.845
-509
113
In si hotel povedat tocno kaj? Vsaka vlada ima vse te inst. pod kontrolo. Kdo pa bi jih naj imel?opozicija?
Nihče nebi smel imet policijo, vojsko, US.. pod kontrolo.
Janša je imel US pod kontrolo že takrat, ko je bil v opoziciji, se spomnimo čudnih odločitev njemu v prid. pa zastaranj..
Saj Jankovič ima pa pod kontrolo nižja sodišča in kakšno od tožilk, ga tudi nikoli ne morejo obsodit.
Oboje je koruptivno.
 

B81

22. jul 2007
34.684
9.073
113
Ja, pravljice. Vedno ima vlada "vse" pod kontrolo, kdor misli drugace, zivi v oblacku..
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
In si hotel povedat tocno kaj? Vsaka vlada ima vse te inst. pod kontrolo. Kdo pa bi jih naj imel?opozicija? Saj zdaj se bodo baje stvari zasukale, bos trobil enako, da ima vlada vse pod kontrolo? Ker stimalo tudi ne bo nic, ce se tolazis s tem, da bo pa potem vse O.K.
V diktaturah, ne pa v demokraciji. :evil: Institucije se morajo ravnati po zakonih in ustavi, ne pa tako, kot se sprdne trenutni vladi.
 

Tenforest

Guru
3. sep 2007
5.665
503
113
41
povsod malo
Sem namestil to #ostanizvestsds err #ostanizdrav pa imam baterijo (4400 mhA) od 8 zjutraj do sedaj 15:00 70% prazno.
Do 21h ni šans da mi ostane telefon pokonci. Kako hojskom potem razložit da imam aplikacijo ampak je ne morem pokazat ker imam prazno baterijo?
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.773
627
113
Jaz ne opazim razlike pri porabi baterije pa jo imam že od prvega dne nameščeno. Pa karnekaj stikov je že ulovila, tako da zadeva deluje.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.773
627
113
Daj mi nekaj razloži zdaj: veš da si bil v stiku z okuženo osebo; kolko dni nazaj, kje, kako dolgo (ok to je nekak v appu); kaj ti zdaj to pove?

Pri visokorizičnih stikih ti napiše X število dni nazaj. Pri nizkem tveganju pa ne - tam lahko dnevno spremljaš app in ko se cifra zniža, takrat veš da si bil 14 dni nazaj v stiku z nekom.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.175
1.175
113
Ja in kaj ti aplikacija pomaga? Stari vem da sem bil v stiku in? A čem zdravniku rečt da me aplikacija opozarja, da sem bil v rizične stiku in naj me testira? Al kaj?