Covid-19 Aplikacija za sledenje

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.468
804
113
Tole je iz enega članka (francoski, niti ne prilagam), podatki veljajo za kanton Zürich, mesec september:
  • 344 ljudi je vneslo kodo v aplikacijo (dobiti kodo je tudi tam največji problem)
  • 756 ljudi je poklicalo klicni center na mnenja aplikacije (članek pogumno trdi, da je onih 344 sprožilo teh 756)
  • to je privedlo do 166 ljudi, ki so odšli v karanteno, med njimi 30 potrjeno pozitivnih
Ni podatka za oceno, koliko ljudi ima to aplikacijo nameščeno. Po nekih podatkih iz sredine oktobra ne več kot 1,7M vseh v Švici (ne v kantonu).
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Kode za aplikacijo še vedno ni prejela. V kolikšnem času bi naj prišla od oddaje zahtevka?
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Pri nas naslednji dan ko je bil oddan zahtevek, enkrat popoldne je klicala.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Včeraj je dobila kodo popoldne, ampak zdaj je pa babnca ni hotela vnesti v aplikacijo. :obesise: Ker misli, da bo potem vedno in povsod ostalemu folku piskalo, da se v njihovi bližini nahaja oseba, ki je bila okužena s covid. Si ni dala dopovedat kako zadeva deluje. Niti ni pustila, da bi si jaz vnesel v svojo aplikacijo. :valjamse:
 
  • Všeč mi je
Reactions: bizi

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.009
113
Kočevska
Včeraj je dobila kodo popoldne, ampak zdaj je pa babnca ni hotela vnesti v aplikacijo. :obesise: Ker misli, da bo potem vedno in povsod ostalemu folku piskalo, da se v njihovi bližini nahaja oseba, ki je bila okužena s covid. Si ni dala dopovedat kako zadeva deluje. Niti ni pustila, da bi si jaz vnesel v svojo aplikacijo. :valjamse:
Seveda bo vsakemu piskalo, pa še za 14 dni nazaj. :p
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.628
446
83
Tolmin
Trenutno je v moji ožji okolici žarišče z vsaj 5 novo okuženimi na dan - skoraj vse sem srečal na razdalji pod 2m (hodnik)
Kar nekaj jih ima nameščeno aplikacijo pa imam samo "1 izpostavljenost z majhnim tveganjem" ???
Sramota za NIJZ je tudi dobesedno prosjačenje za TAN kodo, ki jo okuženi vpiše v aplikacijo !!!
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Trenutno je v moji ožji okolici žarišče z vsaj 5 novo okuženimi na dan - skoraj vse sem srečal na razdalji pod 2m (hodnik)
Kar nekaj jih ima nameščeno aplikacijo pa imam samo "1 izpostavljenost z majhnim tveganjem" ???
Sramota za NIJZ je tudi dobesedno prosjačenje za TAN kodo, ki jo okuženi vpiše v aplikacijo !!!

Aplikacija ne zazna tako kratkih stikov, saj je listening interval na cca. 5 minut. Če gre nekdo samo mimo tebe, je zelo mala verjetnost da tvoja naprava to ujame.
 
  • Wow
Reactions: BornSkeptic

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Z nekom ki je pred kratkim vnesel kodo si bil v stiku pred recimo 1T ali več....nekaj takega.

Tudi po 14 dneh si lahko "rdeč". Govorim iz prve roke...

Screenshot_20201112-191840.png
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
ja, ampak kako, ker nism bil nikjer :)

služba, merkator, petrol

v službi kakor vem ni nikogar ki bil okužen, ostalo je blo pa vse na brzino...

Verjetno v trgovini oz. na pumpi. Tam stojiš en čas na blagajni in komot koga ujameš. Jaz sem tudi imel skupno dva zaznana stika in mi za drugega tudi ni jasno kje sem ga staknil.
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Verjetno v trgovini oz. na pumpi. Tam stojiš en čas na blagajni in komot koga ujameš. Jaz sem tudi imel skupno dva zaznana stika in mi za drugega tudi ni jasno kje sem ga staknil.

v bistvu nism... ni blo gužve
sem tuhtal... kaj pa na cesti... recimo pred semaforjem? Je možno?
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
ja, ampak kako, ker nism bil nikjer :) ... kakor vem ni nikogar ki bil okužen, ostalo je blo pa vse na brzino...
Saj to tazadnje je malce problematično pri ženi ... pa je poštar vmes opravil bolj zaprav in na dolgo :evil: ...
Trenutno je v moji ožji okolici žarišče z vsaj 5 novo okuženimi na dan - skoraj vse sem srečal na razdalji pod 2m (hodnik)...
Na, zdaj pa si prinesel še virus na forum, da dela še bolj počasi kot vedno. Treba te dat v preventivno web karanteno za 10 dni, da bo bolje in strežnik manj trpel, da ga ne bo treba dat na intenzivno :evil: ... to je vse zato, ker si ne pereš rok preden primeš tulifon v roke in med posti :zardelalter: ...
------------------------------------
" ... " Houston, We Have A Problem" ! ..." :jezen: