Covid-19 Antiwaxerji

erikson

Guru
25. avg 2007
21.279
5.201
113
Kako pa bi se ti poimenoval? Saj maske se ni nosilo zaradi vlade temveč da bi zmanjšali širjenje virusa, ki je sploh v prvih variantah zahteval par tisoč življenj. Mnogi pa imajo še vedno posledice po preboleli okužbi.

Na japonskem maske niso bile obvezne, vendar so jih iz spoštovanja življenj sodržavljanov vsi nosili.

Da ni bilo toliko zaprtih podjetij je vlada sprejemala PKP-je. Število zaposlenih pa je celo večje kot pred epidemijo.

Sicer pa imamo sedaj novo vodstvo NIJZ, ki naprimer na Bledu mirno gleda, kako imajo kopalci težave zaradi onesnažene Jezernice, pa se jim ne zdi potrebno ukrepati.

Malo v razmislek:
 
  • Všeč mi je
Reactions: zino

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.458
1.835
113
na temni strani lune
Kako pa bi se ti poimenoval? Saj maske se ni nosilo zaradi vlade temveč da bi zmanjšali širjenje virusa, ki je sploh v prvih variantah zahteval par tisoč življenj. Mnogi pa imajo še vedno posledice po preboleli okužbi.

Na japonskem maske niso bile obvezne, vendar so jih iz spoštovanja življenj sodržavljanov vsi nosili.

Da ni bilo toliko zaprtih podjetij je vlada sprejemala PKP-je. Število zaposlenih pa je celo večje kot pred epidemijo.

Sicer pa imamo sedaj novo vodstvo NIJZ, ki naprimer na Bledu mirno gleda, kako imajo kopalci težave zaradi onesnažene Jezernice, pa se jim ne zdi potrebno ukrepati.

Malo v razmislek:

In koliko nam je vse zapiranje, maskiranje ipd. pomagalo?
Eni bodo rekli da fuuuul, da bi bilo brez neprimerno huje in slabše, jaz in določeni bomo rekli, da nekega občutnega vpliva nebi bilo.
Morda bi bila pot do vrha okužb strmejša, bi se pa vsa "saga" ne vlekla skorajda 2 leti. Pa ne mi tu pametovati kako je zdravstvo pregorevalo ipd..
Med kovidom so naredili krepko manj, z približno enako opravljenimi urami. Kje se je izgubila razlika mi ni jasno. Je pa narasel dobiček zdravstvenih ustanov. In to konkretno. Tako da ne dvomim da bodo strokovnjaki iz zdravstva želeli dalje happy times.

Povprečen Janez in Micka sta se "buzeriranja" naveličala po kakem mesecu. Maska na obrazu je bila nekje iz žepa/armaturke/torbice že 10x uporabljena. Družila sta se v povprečju enako z sodelavci in prijatelji kot pred kovidom. Nista mogla na kavo/kosilo/kino...... So se pa malce več podružili privat doma.

Mamino sine Hojs, albanski diplomant Janez in celotna nestrokovna skupina bi morali do zadnjega centa vključno njihovimi z naslednjimi 3 generacijami odgovarjati. V opomin bodočim diktatorjem. Se bojiš virusa.........natakni 3 maske na obraz, pejdi se 10x cepit, zakleni se v klet z rekuperacijo kisika. Ostali pa bomo živeli dalje z tveganjem.
Sam med svojim delom velikokrat tvegam življenje v veliko višjih % kot je opcija za smrt pri kovidu. In kaj naj? Tveganje poznam, vem kako se lahko zaščitim, potem je samo na meni, ali želim delo opraviti ali ne. Pri kovidu se tudi ve postopek zaščite. Če se ti uspe okužiti si pač sam zgrešil in nekaj naredil narobe.

Tegale hrvata pa bi resnično rad videl kako se bo izpela zgodba. Polpismen odvetnik z demenco bo to ovrgel kot keks. Ker med nami je od venomar veliko več hujših bolezni ki so bolj smrtne kot kovid. Če hrvati tega obsodijo, je to fantastično nevaren precedens za prihodnost.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.846
1.244
113
Trigger maske očitno delujejo...

1659722686142.png

vir: https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2022.07.28.22278153v1.full.pdf
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.193
3.356
113
Se bojiš virusa.........natakni 3 maske na obraz, pejdi se 10x cepit, zakleni se v klet z rekuperacijo kisika. Ostali pa bomo živeli dalje z tveganjem.
Ma ne no, maskerij bi družbeno odgovornost, da ti njihovo tegobo podpiraš. Ker maske in igle ne delajo, bi radi, da še ti masko nosiš, da bi se oni počutili varne.
Če bi maske in cepivo delalo, se danes nebi več o koroni pogovarjali.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd in jendomen

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.458
1.835
113
na temni strani lune

Smo videli v praksi kako delujejo.....skorajda tako dobro kot cepivo......

Aja, po analizah in papirjih, tam pa verjamem, da vse 100% deluje.

Ne trdim, da kovid ni nevaren. Je. Ampak tako nalezljiv respiratorni virus je praktično nemogoče ustaviti brez hudo hudo drakonskih ukrepov. Kar smo izvajali mi je bilo jebanje naroda za zanemarljiv učinek. Ko je zmanjkalo naravnih gostiteljev, se je širjenje ustavilo. Do takrat smo pa vsak teden 2x uvajali neke recimo temu čudne ukrepe katere so države EU prepisovale druga od druge z bolj ali manj slabimi učinki.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.846
1.244
113
Trigger ukrepi so bili v večini primerov res totalno mimo, to se strinjam. Vsak teden kakšna nova burleska. Generalno glede mask pa kar velja, pa v mislih nimam zgolj covida, temveč nasplošno.
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.458
1.835
113
na temni strani lune
Trigger ukrepi so bili v večini primerov res totalno mimo, to se strinjam. Vsak teden kakšna nova burleska. Generalno glede mask pa kar velja, pa v mislih nimam zgolj covida, temveč nasplošno.

Sam verjamem, da v idealnih okoliščinah maske čudovito delujejo. Ko imamo pa povprečno Micko in Janeza z masko iz žepa ali torbice, katera je bila že 10x v uporabi.......tam pa........sicer pa je kovid "napredoval" v verzijo prehlada. Kak smisel še ima dramatizirati okoli tega?
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.683
14
38
Kako pa bi se ti poimenoval? [/URL]
Ovčka :D :D

No, na Japonskem nosijo maske tudi zaradi slabe kvalitete zraka in v času sezone prehladov in gripe. Nič ni narobe z tem, tudi to ne da nekdo pri nas nosi masko. Marca 2020, ko se je začela korona sem res nosil masko in bil malce paničen. Potem so se pa začele burleske z izgubljenim tovornjakom mask, piko na I pa mi je dalo to, ko se je naš politični vrh ob Kolpi sprehajal brez mask, mi pa morali biti doma. Šli smo lahko samo v trgovino, da o kakem druženju raje ne govorim. Da Kacinove izjave "Pejmo se mal hecat" ... . Da o tem, kaj se je dogajalo jeseni 2021, ko je spet bil lockdown, kateri je veljal za 30% populacije. Ljudje v proizvodnjah delali, kot da ni nič. Lahko si samo hodil delati. Da o prepovedi prehajanja občin raje ne omenjam in tega, da si moral v avtu imeti nagobčnik, v gostilno nisi smel z kolegi, ampak samo z družino. Ukrepi pa so izpadli tako, kot da je virus tako pameten, da okuži tiste, ki se družijo, kdor pa dela se ne more okužit.
Jaz menim, da se je dogajal nekakšen "stress test" ljudi in gospodarstva. Potem še neka polprevodniška kriza v času "vrhunca" kriptovalut, ki se je poznala samo pri cenah grafičnih kartic ( ostale računalniške komponente, mobilniki in ostala tehnika očitno nima polprevodnikov) in dobavi polprevodnikov v avtoindustriji. Na koncu pa posljujejo z dobički. Mogoče so ti "stress testi" bili samo podlaga za razmere, ki se dogajajo trenutno. Zna še biti vse skupaj zelo "zanimivo". V ozadju vsega tega pa "pitaj boga", kaj se dogaja. In marsikatera teorija zarote kar se dogaja danes, je že to vse napovedovala leta 2019.
Bomo videli kakšen kruh bo na koncu prišel iz te moke.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd in jendomen

erikson

Guru
25. avg 2007
21.279
5.201
113
Sam med svojim delom velikokrat tvegam življenje v veliko višjih % kot je opcija za smrt pri kovidu. In kaj naj? Tveganje poznam, vem kako se lahko zaščitim, potem je samo na meni, ali želim delo opraviti ali ne. Pri kovidu se tudi ve postopek zaščite. Če se ti uspe okužiti si pač sam zgrešil in nekaj naredil narobe.
Tegale hrvata pa bi resnično rad videl kako se bo izpela zgodba. Polpismen odvetnik z demenco bo to ovrgel kot keks. Ker med nami je od venomar veliko več hujših bolezni ki so bolj smrtne kot kovid. Če hrvati tega obsodijo, je to fantastično nevaren precedens za prihodnost.
Upam da pri tvojem delu bolj upoštevaš navodila strokovnjakov kot Facebook prijateljev.

Glede sodbe pa ... primer iz tujine pred leti, namenoma sem izbral medij, ki mu sovražniki Janše zelo zaupate.

 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.279
5.201
113
Jaz menim, da se je dogajal nekakšen "stress test" ljudi in gospodarstva. Potem še neka polprevodniška kriza v času "vrhunca" kriptovalut, ki se je poznala samo pri cenah grafičnih kartic ( ostale računalniške komponente, mobilniki in ostala tehnika očitno nima polprevodnikov) in dobavi polprevodnikov v avtoindustriji.
Ali so ti mediji, ki so glede na zgoraj napisano ustvarjali tvoje mnenje o ukrepih, povedali, da je Fafangel predlagal omejitev gibanja na okolico stanovanja, ne na občine? Podobno zaprtje v stanovanja so imele mnoge druge EU države. Bi tako strokovno omejitev bolj upošteval kot to, kar so na koncu sprejeli politiki?

Avtoindustrija večinoma uporablja drugačne polprevodnike kot ostali, bodo morali narediti prehod na novejše tehnologije. Imaš pa zdaj grafične kartice za polovico cene, ko se kripto rudarjenje ne izplača.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.210
113
1659771080046.png


Fafangel že priporoča maske. Zakaj, če ne delujejo? Zagovarja znane ukrepe. Kaj ima pojma Golob o virusu?

V jeseni je napovedan novi val. Torej je že bil enakrat - 3x. Bomo videli, kaj se bo novega izumljal na strani ukrepov.

Pestrost ukrepov je bilo zato, ker prejšni niso delovali. Antivakserji se jih NISO držali.
Tu na tej strani se predlagajo drakonski ukrepi. Je FPP2 drakonski ukrep? Ne ni, potem potem omenite drakonski ukrep. Prepovedano gibanje iz stanovanja?

p.s. priporoča se 2 poživitveno cepljenje. Predlog Posvetovalna skupina za covid-19 Nove vlade!
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.149
5.569
113


Aja, pa mimogrede lahko kakšno novo kolonijo bakterij vzgojiš na maski (študija od letos poleti).
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in Trigger

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Ali so ti mediji, ki so glede na zgoraj napisano ustvarjali tvoje mnenje o ukrepih, povedali, da je Fafangel predlagal omejitev gibanja na okolico stanovanja, ne na občine? Podobno zaprtje v stanovanja so imele mnoge druge EU države. Bi tako strokovno omejitev bolj upošteval kot to, kar so na koncu sprejeli politiki?
In tiste države, ki so imele zaprtja v stanovanje, so s tem izkorenile virus? Al je blo enako kot tam, kjer ni bilo ukrepov, al še slabše (švedska)
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Generik

Guru
14. maj 2011
3.846
1.244
113


Aja, pa mimogrede lahko kakšno novo kolonijo bakterij vzgojiš na maski (študija od letos poleti).
Aha. Se pravi, da so maske ob uporabi kaksnih nevarnih kemikalij, lakov itd.. brezpredmetne?
Zakaj potem zascita delavcev?