Covid-19 Antiwaxerji

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.458
1.835
113
na temni strani lune
Aha. Se pravi, da so maske ob uporabi kaksnih nevarnih kemikalij, lakov itd.. brezpredmetne?
Zakaj potem zascita delavcev?

Še enkrat....maske so relativno učinkovite, ko se jih nosi in uporablja pravilno.

Kar počne oz. je počel povprečen Janez ali Micka ni pripomoglo k preprečevanju biločesa. Sploh ker je večina masko uporabila oz čutila kot uporabno samo tam kjer je bilo zaukazano. Hitro se je videlo oz se vidi tudi sedaj koliko se ljudje bojijo virusa, ker so prenehali z maskiranjem takoj ko to ni bilo več potrebno.

Kak % sicer ostaja, ampak glej.....koneckoncev lahko zaradi mene tudi z biohazard obleko kdo v trgovino hodi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
In koliko nam je vse zapiranje, maskiranje ipd. pomagalo?
Eni bodo rekli da fuuuul, da bi bilo brez neprimerno huje in slabše, jaz in določeni bomo rekli, da nekega občutnega vpliva nebi bilo.
Morda bi bila pot do vrha okužb strmejša, bi se pa vsa "saga" ne vlekla skorajda 2 leti. Pa ne mi tu pametovati kako je zdravstvo pregorevalo ipd..
Med kovidom so naredili krepko manj, z približno enako opravljenimi urami. Kje se je izgubila razlika mi ni jasno. Je pa narasel dobiček zdravstvenih ustanov. In to konkretno. Tako da ne dvomim da bodo strokovnjaki iz zdravstva želeli dalje happy times.

Povprečen Janez in Micka sta se "buzeriranja" naveličala po kakem mesecu. Maska na obrazu je bila nekje iz žepa/armaturke/torbice že 10x uporabljena. Družila sta se v povprečju enako z sodelavci in prijatelji kot pred kovidom. Nista mogla na kavo/kosilo/kino...... So se pa malce več podružili privat doma.

Mamino sine Hojs, albanski diplomant Janez in celotna nestrokovna skupina bi morali do zadnjega centa vključno njihovimi z naslednjimi 3 generacijami odgovarjati. V opomin bodočim diktatorjem. Se bojiš virusa.........natakni 3 maske na obraz, pejdi se 10x cepit, zakleni se v klet z rekuperacijo kisika. Ostali pa bomo živeli dalje z tveganjem.
Sam med svojim delom velikokrat tvegam življenje v veliko višjih % kot je opcija za smrt pri kovidu. In kaj naj? Tveganje poznam, vem kako se lahko zaščitim, potem je samo na meni, ali želim delo opraviti ali ne. Pri kovidu se tudi ve postopek zaščite. Če se ti uspe okužiti si pač sam zgrešil in nekaj naredil narobe.

Tegale hrvata pa bi resnično rad videl kako se bo izpela zgodba. Polpismen odvetnik z demenco bo to ovrgel kot keks. Ker med nami je od venomar veliko več hujših bolezni ki so bolj smrtne kot kovid. Če hrvati tega obsodijo, je to fantastično nevaren precedens za prihodnost.
Pišeš kot da je bilo to samo na ozemlju slo. Saj so imele sosednje države iste ali pa strožje ukrepe.
Spomnim se še kolon pri lanskoletnem prestopu mej.
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.458
1.835
113
na temni strani lune
Pišeš kot da je bilo to samo na ozemlju slo. Saj so imele sosednje države iste ali pa strožje ukrepe.
Spomnim se še kolon pri lanskoletnem prestopu mej.

In kaj za boga ima to veze z kovidom in učinkovito zaščito pred njim?
Po tvoji logiki, če bi sosednje države uzakonile skakanje po eni nogi levo okoli hiše zjutraj na tešče kot "učinkovito" metodo v boju proti kovidu in bi naši to prekopirali, bi to sprejela b.p.? In ko bi naši rekli, da lahko zajtrk poješ pred poskakovanjem, bi zopet rekla, da imamo blažje ukrepe kot sosedje?

Maske so bile po večini same sebi namen z redkimi izjemami.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.458
1.835
113
na temni strani lune
.. kot v vseh ostalih državah po svetu. SIC!

Če primerjamo najbolj maskirane države z najmanj........kake bistvene razlike ni opaziti. Prav tako med najbolj in najmanj precepljenimi ne. Je pa opaziti razliko med državami z dobrim in slabim zdravstvenim sistemom.

Verjamem, da v kolikor bi vsi z "kirurško" natančnostjo natikali in snemali maske bi to bilo odlično. Ampak ko z "umazanimi" rokami kar naprej popravljaš nepravilno nameščeno masko, malce kasneje pa masko snameš, ko se ob kavi/razredu/restavraciji/domačem druženju/......... vedeš kot da kovida ni........ Kak smisel ima potem maskiranje?

Virus je zakrožil prek celotne populacije. Popolnoma enako bi naredil z maskami ali brez. Bi bila pot do vrha strmejša, bi ga pa prej dosegli. Je pa res, da glede na količino free money-a kateri se je delil na lepe očke, marsikomu ni bilo/ni v interesu, da se vrtiljak ustavi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Poglej priponko 58365

Fafangel že priporoča maske. Zakaj, če ne delujejo? Zagovarja znane ukrepe. Kaj ima pojma Golob o virusu?

V jeseni je napovedan novi val. Torej je že bil enakrat - 3x. Bomo videli, kaj se bo novega izumljal na strani ukrepov.

Pestrost ukrepov je bilo zato, ker prejšni niso delovali. Antivakserji se jih NISO držali.
Tu na tej strani se predlagajo drakonski ukrepi. Je FPP2 drakonski ukrep? Ne ni, potem potem omenite drakonski ukrep. Prepovedano gibanje iz stanovanja?

p.s. priporoča se 2 poživitveno cepljenje. Predlog Posvetovalna skupina za covid-19 Nove vlade!

Jao majko mila, pa kaj je s tem Fafangelom.

Tukaj je porocilo WHO-ja iz leta 2019 glede ucinkovitosti tocno teh ukrepov, ki smo jih driblali zadnje 2 leti in s katerimi nas mislijo driblati se v bodoce:


Rezultati? Leta 2019, torej pred temi ukrepi so ugotovili z metastudijami, da tocno ti ukrepi NE DELUJEJO!

Pa u PM, sem mislil, da se je vrnil razum, ampak ne. Dejmo spet guslat zadeve, ki dokazano ne delujejo.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in Ytbnd

erikson

Guru
25. avg 2007
21.281
5.212
113
Očitno je tudi avstrijska policija mirno gledala, kako so antivaxxerji grozili in nadlegovali. Tako kot pri nas.


Najbolj odločno novembra lani, v času največjih protikoronskih demonstracij v Avstriji, ko je z zapisom na Twitterju kritizirala skupino več sto protestnikov, ki so takrat demonstrirali proti vladnim protikoronskim ukrepom pred bolnišnico v Welsu in blokirali zasilni izhod urgence, kjer je delala. To je bila točka preloma. Od tistega trenutka dalje je bila deležna množičnega terorja.

Kellermayr je grožnje s smrtjo prejemala že pred tem, a so bile od novembra dalje vse pogostejše, bolj brutalne in konkretne. Da bi obvarovala sebe, zaposlene in svoje paciente, je zasebno ordinacijo družinske medicine v Seewalchnu pri Attersee-ju opremila z varnostnim sistemom in najela varnostnika, ki je med naključnimi pregledi ljudem, ki so se izdajali za paciente, večkrat zaplenil hladno orožje – žepne nože.

Za varovanje je po lastnih besedah porabila več kot sto tisoč evrov. Ob tem je izjavila, “da bi bilo ceneje zapreti ordinacijo in odleteti v južne kraje”. Da bi ponazorila resnost groženj in poplavo sovraštva do nje, je del zapisov, kjer se je omenjal “pokol s šibrovko, brutalni pretep, vezanje in mučenje v kleti, smrtonosna doza cepiva”, objavila tudi javno.

Dvome v ustrezno delo policije je zasejalo še eno dejstvo. Policija je namreč junija sporočila, da moškega, ki ji je grozil s pokolom v ordinaciji, ni mogla izslediti, ker da so njegova sporočila prihajala iz t.i. “darkneta”. Tako strokovnjak za informatiko, ki je Kellermayr na Twitterju ponudil pomoč, kot tudi dva redaktorja znanega avstrijskega časnika, so sami v šestih urah na internetu odkrili sledi, ki so pripeljale do neonacista z območja Berlina.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.196
3.351
113
Ja res je hudo, ko nekoga siliš v svoj prav, pol pa bumerang nazaj dobiš. Srce parajoča zgodba.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.533
14.141
113
Vrana vrani ne izkljuje oči, primitivec primitivcu štango drži.

Popolnoma nič ne opravičuje izvajanja takšnega psihičnega nasilja, da nekega drugega posameznika z drugačnim mnenjem s tem nasiljem pripraviš do samomora.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gavran

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Ja res je hudo, ko nekoga siliš v svoj prav, pol pa bumerang nazaj dobiš. Srce parajoča zgodba.
Ah, spet propaganda in napadi na antivakserje.
Ni nobene logike, da ti nekdo grozi (ki ga še policija ne najde), zapraviš sto jurjev za varnost, potem se pa sam ubiješ.

Še vedno pa ne bodo povedali, koliko je bila zapufana, pa kakšne finančne pritiske in od koga jih je prejemala - o finančnih pritiskih nanjo smo tudi že brali. ti pa najbrž niso od antivaxerjev ampak od upnikov.
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.841
4.953
113
kake bistvene razlike ni opaziti. Prav tako med najbolj in najmanj precepljenimi ne. Je pa opaziti razliko med državami z dobrim in slabim zdravstvenim sistemom.

To že tako posplošuješ, da je solata in Golf 4 ista stvar, ker je oboje lahko zelene barve.

Precepljenost? cepivo razvito za prvotno verzijo ne pomaga proti omikronu 3.0, pa lahko imaš 4 šponte v riti. Ampak to nima nobene veze, važen je zdravstveni sistem.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
To že tako posplošuješ, da je solata in Golf 4 ista stvar, ker je oboje lahko zelene barve.

Precepljenost? cepivo razvito za prvotno verzijo ne pomaga proti omikronu 3.0, pa lahko imaš 4 šponte v riti. Ampak to nima nobene veze, važen je zdravstveni sistem.
Zakaj so pa potem ljudi silili k cepljenju ša takrat, ko je bil na sceni izključno samo omikron?
V Avstriji so zaradi omikrona letos februarja celo uvedli obvezno cepljenje ?????
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.841
4.953
113
Ker se še ni poznalo učinkovitosti cepiva.

Je še v avstriji obvezno cepljenje? Ne?
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Ker se še ni poznalo učinkovitosti cepiva.

Je še v avstriji obvezno cepljenje? Ne?
Februarja letos, da niso poznali učinkovitosti cepiva?
Še toliko slabše, da prisiljujejo cepljenje s cepivom, katerega učinkovitost ne poznajo.

Tisti, ki so se bili primorani cepit, so še vedno cepljeni. Torej odgovor je DA.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.841
4.953
113
V evropi je nekje januarja začel omikron izpodrivati ostale variante virusa. Pri nas se šele marca vidi razliko med cepljenimi/necepljenimi. Torej severni sosedi so bili nekje na precepu pri sprejetju tega ukrepa. Če gledaš za nazaj naše podatke in upoštevaš, da so prednostno cepili ranljive skupine, je bil delež necepljenih v bolnišnicah tudi več kot 80%.

https://covid-19.sledilnik.org/embed.html#/sl/chart/VaccineEffect
 
  • Všeč mi je
Reactions: spenstar

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.458
1.835
113
na temni strani lune
To že tako posplošuješ, da je solata in Golf 4 ista stvar, ker je oboje lahko zelene barve.

Precepljenost? cepivo razvito za prvotno verzijo ne pomaga proti omikronu 3.0, pa lahko imaš 4 šponte v riti. Ampak to nima nobene veze, važen je zdravstveni sistem.

Cepivo nikoli ni pomagalo. Verzija za katero je bilo cepivo narejeno, je izginila prej kot je prišlo do "uporabnikov". Baje, da na prvotno verzijo zares deluje.....

Kako lahko potem nekega laika prepričaš, da je cepivo nekaj najboljšega, če ni opcije empirično preveriti zaščite? Zbolevali so po vrsti vsi, necepljeni, cepljeni, preboleli in različne kombinacije le teh.
Podjetja katera so razvijala cepiva pa imajo mali milijon papirjev z katerimi bodo dokazali učinkovitost le tega.
Ko si se cepil je bilo kot da bi dobil milijardo €. Le da si z to milijardno ne moreš kupiti ničesar, jo za nič zamenjati, niti ti nič ne koristi in si še vedno revež.......ampak jo imaš. Če imaš pa res srečo, te bodo še oropali, ker navsezadnje imaš ničvredno milijardo €.

In še enkrat......tolikšna kovid propaganda in promocija neučinkovitega cepljenja je povzročila velikansko škodo. Siljenje, prisila, cepljenje proti kovidu, celo za otroke (kjer je mikronsko majhna šansa za zaplete ob morebitni okužbi in neprimerno večja šansa za zaplete pri cepljenu). In na koncu ugotoviš, da so najbolj precepljene države prav tako "slabo" prestale kovid kot najmanj. Sedaj se pa dvomi že v cepiva iz obvezne sheme in marsikdo noče več cepiti otrok......BRAVO JANŠA, KREK, BEOVIĆ in kompanija.....BRAVO.

Iskreno me BOLI K***C ZAKAJ CEPIVO NE DELUJE. Izgovori v smislu nova verzija, še novejša verzija in podobno me ne ganejo.......Pač ne deluje, nikoli ni delovalo razen baje v laboratoriju. Smo kaj preprečili z cepljenjem? Bore malo skorajda nič, smo pa povzročili ogromno slabe volje in delitev med prebivalstvom ter dvom v stroko.