Tem tabelam ni za verjeti. Teste izvajajo kao "analitske" hiše/spletne strani, v resnici pa vsi vemo da je denar sveta vladar. Kdor več maže, boljši je.
Drugače je pa glede antivirusnih programov tako. So neke smernice, vendar ne veljajo zmeraj. Na primer kaspersky je znan kot zelo dober za odstranjevanje že naloženih trojancev,virusov... njegov minus je da požre veliko sistemskih resourjev in niti ne blesti pri preventivi. Nod32 porabi zelo malo procesorske moči, in je tudi dober pri preventivi, ni pa najbolj uspešen pri brisanju že naloženih virusov. Norton je imel kar velike probleme pred parimi leti, in je zaradi tega izgubil na tržnem deležu, vendar se je v zadnjem času popravil in je zelo dobra alternativa. Avast sam po sebi ni slab, ni pa tako dober kot ga spet nekateri opevajo......
Se je pa treba zavedati, da smo v največji meri še zmeraj sami krivi za viruse na naših računalnikih. Z zelo enostavnimi ukrepi se lahko mirno sprehajamo po internetu brez anitvirusnega programa.
Nekaj napotkov:
-ne klikaj na pasice
-ne klikaj na 1000 uporabnik
-ne klikaj zadeli ste 1000000€
-uporabljaj različna gesla za logiranje na različnih straneh
- predno downloadaš torrent poglej komentarje
-ne odpiraj mailov ki imajo že naslov čudn
-uporabljaj razne vtičnike ki blokirajo raznorazne strani
.
.
.
Sam uporabljam windows firewall ter microsoft security essentials pa mi v 4 letih ni uspelo dobiti virusa. Tako da z glavo na internet pa se 90% virusov ogneš brez antivirusnega programa.