Android Auto

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.564
942
113
Meni ne prepozna pol k*. Če mu rečeš naj gre v Župančičevo ulico 14 v Ljubljani, ti prepozna? Štirinajst ali fourteen?
 

komar89

Fizikalc
22. apr 2008
776
195
43
Ma najde vse tudi č in ž in stevilke v slovenščini če pa ne, pa ponovim bolj počasi in glasneje.
Jaz sem s tem AA načeloma zadovoljen dela precej dobro takoj ko vstopim v avto se poveže brez da karkoli pipal,se mi pa občasno izgublja povezava (laufa brezžično) in traja nekaj minut da se nazaj poveže. Se da to kaj porihtat, ima kdo podoben problem?
 
Nazadnje urejeno:

krava

Majstr
5. sep 2007
3.579
285
83
www.kacnje.eu
Meni ne prepozna pol k*. Če mu rečeš naj gre v Župančičevo ulico 14 v Ljubljani, ti prepozna? Štirinajst ali fourteen?
Za začetek preveri, če imaš Google Maps v slovenščini. Potem bi ti (vsaj v Google Maps) moralo delovati. Meni potem razume slovenske naslove, žal pa se mu vse drugo nekako podre. Je pa res, da imam bolj staro verzijo Androida in slutim, da je kar nekaj sprememb sedaj v AA.
Mimogrede - so kje napisani ukazi v slovenščini? Recimo, kako mu rečeš "Navigate to home" in podobne stvari. Je pa dejstvo, da ker Google Assistant še ni v slovenščini, posledično ni tudi Android Auto. Google Maps je malo izjema, ker že vključuje vse v slovenščini.
 

matej1990

Fizikalc
14. feb 2020
468
110
43
Če imaš na mobitelu prižgan Google Maps, potem SLO govorno ukazovanje ni problem (ustrezne nastavitev v appu). Na Android Auto pa nad vsemi aplikacijami (tudi Google Maps) prevzame vajeti Google Assistant (ki nima SLO podpore) in tukaj se zatakne.
 
  • Všeč mi je
Reactions: SpEkTr

krava

Majstr
5. sep 2007
3.579
285
83
www.kacnje.eu
Točno tako. Dokler ne bo Assistant v slovenščini, še ne bo toliko uporabno.
Še enkrat - so kje napisani slovenski ukazi za Google Maps? Doslej sem imel vedno v angleščini. Ukazi že delujejo, ampak tam nič ne najde, ker so cilji lastna imena v slovenščini (imena podjetij/trgovin, ulice ...). Pa sem za hec prestavil na slovenščino.
 

matej1990

Fizikalc
14. feb 2020
468
110
43
Ni SLO ukazov, če imaš Google Maps nastavljen na SLO. Opcija je le SLO glasovnega iskanja, ne pa ukazovanja.
V Google Maps imaš 2 mikrofona:
1643195570799.png
- navadno glasovno iskanje (brez ukazov) (na voljo v SLO in ANG) - ta znakec je viden v iskalnem polju v appu. Moraš tapniti na njega, da prične poslušati. Če rečeš naj prekine navigacijo ne razume (je glup), lepo pa najde imena ulic, trgovin itd.

1643195626265.png
- Google Assistant - ukazi + glasovno iskanje (na voljo samo v ANG) - ta znakec se pojavi levo doli, ko imaš že vklopljeno navigacijo (navigiranje do cilja). Rečeš hey/ok google in te posluša. Ukazi delujejo, žal pa hitro zabluzi, ko mu začneš govoriti imena ulic, trgovin. Včasih deluje, če mu poveš imena z ameriško izgovorjavo/naglasom. :bonk:
 
  • Všeč mi je
Reactions: luciano

krava

Majstr
5. sep 2007
3.579
285
83
www.kacnje.eu
Ni SLO ukazov, če imaš Google Maps nastavljen na SLO. Opcija je le SLO glasovnega iskanja, ne pa ukazovanja.
V Google Maps imaš 2 mikrofona:
Poglej priponko 52363 - navadno glasovno iskanje (brez ukazov) (na voljo v SLO in ANG) - ta znakec je viden v iskalnem polju v appu. Moraš tapniti na njega, da prične poslušati. Če rečeš naj prekine navigacijo ne razume (je glup), lepo pa najde imena ulic, trgovin itd.

Poglej priponko 52364 - Google Assistant - ukazi + glasovno iskanje (na voljo samo v ANG) - ta znakec se pojavi levo doli, ko imaš že vklopljeno navigacijo (navigiranje do cilja). Rečeš hey/ok google in te posluša. Ukazi delujejo, žal pa hitro zabluzi, ko mu začneš govoriti imena ulic, trgovin. Včasih deluje, če mu poveš imena z ameriško izgovorjavo/naglasom. :bonk:
Saj do tega zaključka sem prišel. Ampak sem mu poskusil v Google Maps nekako dopovedati, da bi šel Domov (imam vneseno točko). Pa nisem dovolj pameten. Ne zazna DOMOV, DOM, se mi zdi, da se še najbolj odzove na HOME (čeprav je takrat zadeva v slovenščini). Ampak glej zlomka, WORK pa takrat ne najde (imam tudi vneseno točko).
Tole jih malo daje. Očitno bodo težave, dokler ne bo Google Assistant v slovenščini.
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.564
942
113
Sem probaval še enkrat včeraj, lažno upanje zgleda. Res je kot že zgoraj pišete.
Če grem v gmaps na telefonu, lepo govorno išče vse kar želim. Čim ga pa priklopim na android auto pa prevzame google asistent in ne razume slovenskih imen. Tako direktno kot mikrofon v gmaps na ekranu avta.
 

komar89

Fizikalc
22. apr 2008
776
195
43
Ni SLO ukazov, če imaš Google Maps nastavljen na SLO. Opcija je le SLO glasovnega iskanja, ne pa ukazovanja.
V Google Maps imaš 2 mikrofona:
Poglej priponko 52363 - navadno glasovno iskanje (brez ukazov) (na voljo v SLO in ANG) - ta znakec je viden v iskalnem polju v appu. Moraš tapniti na njega, da prične poslušati. Če rečeš naj prekine navigacijo ne razume (je glup), lepo pa najde imena ulic, trgovin itd.

Poglej priponko 52364 - Google Assistant - ukazi + glasovno iskanje (na voljo samo v ANG) - ta znakec se pojavi levo doli, ko imaš že vklopljeno navigacijo (navigiranje do cilja). Rečeš hey/ok google in te posluša. Ukazi delujejo, žal pa hitro zabluzi, ko mu začneš govoriti imena ulic, trgovin. Včasih deluje, če mu poveš imena z ameriško izgovorjavo/naglasom. :bonk:
Meni deluje glasovno iskanje slovenskih ulica in imen na obeh mikrofonih, mi pa nikjer ne delujejo glasovni ukazi, tudi ne angleški:sprasujemse:
 

matej1990

Fizikalc
14. feb 2020
468
110
43
komar89 in krava uporabljata AA na mobitelu ali na ekranu od avta (povezava mobitel-avto)? Imata jezik na mobitelu nastavljen na SLO (meniji v nastavitvah v SLO)? Google Assistant na mobitelu imata nastavljen?
 

matej1990

Fizikalc
14. feb 2020
468
110
43
Če grem v gmaps na telefonu, lepo govorno išče vse kar želim. Čim ga pa priklopim na android auto pa prevzame google asistent in ne razume slovenskih imen. Tako direktno kot mikrofon v gmaps na ekranu avta.
Ja, sem imel jaz pred časom enak plan. Sem upal, da če odprem gmaps v AA in kliknem na mikrofon v iskalnem polju od gmaps, da potem prevzame nadzor "ne pametni" mikrofon in bom lahko govoril imena ulic, pa temu ni tako. :(